Ev Düzenleme

Tığ işi yonca bileklik yapımı

20.278
Tığ işi yonca bileklik yapımı

Eğer şansa inanıyorsanız (aslında hepimiz ara sına inanırız ), bu bileziği nazarlık olarak sayabilirsiniz, çünkü bu 7 tane 4 yapraklı bir yonca yaprağı gibi gözüküyor. Şansın sizi bulmasını garantilemek istiyorsanız, bu bileklikleri aynı yonca rengi gibi yeşil olarak yapabilirsiniz.

blank

Eğer pragmatik biri iseniz, bu bilezikleri açık renklerde yapabilir ve yazın elbiselerinize uydurabilirsiniz veya birini neşelendirmek için hediye edebilirsiniz.

Materyaller

İplik – Renk konusunda seçimi size ait olan yaklaşık 10 metre Knitca pamuğu iplik. Örnekteki bilezik için ben mandalina rengini seçtim

Aletler – 3mm dantel tığı

1. Adım:

blank

8 zincir yapın ve ilk zincire kayma bir dikiş ekleyin ve birbirine bağlayın

2. Adım:

blank

1 halka ve sonra halkanın etrafına 14 tek tığ işi. Sonra bu kayma dikişi 1. Halkaya ekleyin.

3. Adım:

blank

8 zincir, ve 5. Halkayı tığ ile döndürün ve kayma dikişi daireye katın.

4. Adım:

blank

Taç yaprağı yapmak içi, [2 zincir, 1 çift tığ işi, 1 üçlü, halkanın içine 1 çift tığ işi, aynı halkaya kayma dikiş]. 2 taç yaprağı yapmak için bunu 2 defa tekrarlayın.

5. Adım:

blank

3. ve 4. Adımları tekrar ederek 7 tane tığ ile işlenmiş yarım yapraklarınız olacak, ve ya istediğiniz uzunlukta bir bilezik artı bir yaprak daha.

6. Adım:

blank

2 taç yaprağı yapmak için 4. Adımı tekrarlayın, sonra sıradaki 3 halkayı 1 kere tığ ile işleyin ve sonraki halka için bir tığ işi daha.

7. Adım:

blank

Tüm yapraklar tamamlanana kadar 6. Adımı tekrarlayın ve 1. Ve 2. Adımda yaptığınız halkaya geri dönün. Sonra 2. Adımda yaptığınız 1 zincire tek tığ işi yapın. Sıkı tutun ve uçlara örgü yapın.

8. Adım:

blank

İşte bu kadar. Bilezik hazır. Daha fazla gülümseme ve tebrikleri almak için bunları farklı renklerde yapmaya başlayabilirsiniz.

source

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Choose A Format
List
Image