Bizimle iletişime geçin

Blog

Tül Perde Modelleri

blank

Bir evin şıklığını kusursuz bir şekilde tamamlayan ve dekorasyonu üzerinde ne kadar özenle emek harcanmış olduğunu ortaya koyan en önemli unsur o evin pencerelerine asılmış olan tül ve perdelerdir. Salon, yatak odası, misafir odası, çocuk odası ya da mutfak. Seçeceğiniz perde ve tül perde modelleri en iyi şekilde sizi yansıtmalı ve evinizin genel tasarımı ile uyumlu olmalıdır.

Perde seçiminizde dikkat edeceğiniz bazen önemsiz görünebilen bazı küçük detaylar önemli birer yardımcıya dönüşebilir. Mesela; evinizdeki küçük odalar için perde tercihinde bulunurken seçeceğiniz perdenin evinizin duvarları ile aynı renkte olması evinizin olduğundan çok daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Evinizdeki eşyaların çok renkli, zengin motiflere sahip olması durumunda ise sade bir perde tercihinde bulunmak çok daha yerinde olacak ve evinizin dekorasyonunu çok daha zarif gösterecektir.

Sizde baştan aşağı yenilenen ve zenginleştirilmiş 2016 tül perde modelleri kataloglarına mutlaka bir göz atın deriz. Birbirinden kaliteli mağazaların şıklık yarışına girmişçesine vitrinlerinde sergileye başladıkları bu çok özel tül perde modelleri arasından mutlaka ev dekorasyonunuza uygun, hayallerinizi süsleyen perde modelini bulacağınıza eminiz.

2016 perde modelleri arasında desen ve renk seçenekleri o kadar zengin ve uçsuz bucaksız ki japon perdelerinden tutun jaluzilere kadar bir çok farklı çeşit ve model keşfe çıkılmak için çoktan hazır vitrinlerdeki yerlerini almış sizleri bekliyor.

Size tavsiyemiz kendinize ayrıntılı bir ev dekorasyonu analizinizi içeren, evinizin genel ortamını gözler önüne seren (evinizde bulunan mobilyaların, duvarlarınızın, halınızın ve diğer temel aksesuarlarınızda ağırlıklı olarak tercih ettiğiniz renk ya da renklerin hangileri olduğuna dair vs.) bir liste hazırlamanız ve evinizin genel atmosferi ile uyumlu doğru perdeyi bulmak için hiç vakit kaybetmeden çok çeşitli mağazaların çok çeşitli tül perde modelleri kataloglarını inceleyerek evinizin tarzına ve sizin genel ruh halinize uygun modeli bulmanız.

Evinizin dekorasyonun da çok önemli bir rol oynayacak tül perde tercihinde bulunurken mutlaka bir profesyonelden yardım almanız gerektiğini hatırlatmak ve tavsiye etmekle birlikte perde seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç atlanılmaması gereken önemli noktayı sizinle paylaşmak isteriz.

Sizde perde tercihinde bulunurken;mutlaka tül perde yaptıracağınız camın ölçüsünü önceden ölçün. Tercih edeceğiniz perdenin seyrek mi yoksa sıkımı olacağına karar verin.

Seyrek bir perde tercihinde bulunmak isterseniz eninin metresi kısalacak, sıkı bir perde tercihinde bulunmak isterseniz eninin metresi uzayacaktır.

Örnek olarak; 4 metre eni olan bir cam için diktirilen perde seyrek olacaksa 6- 7 metre arasında, sık olacaksa 7- 9 metre arasında bir kumaşa ihtiyacınız olacaktır.

Sizde nasıl bir dekorasyona imza atmak istediğinizin detaylı bir dökümünü çıkarıp ihtiyaçlarınız için küçük işlevsel bir liste hazırlayın ve vakit kaybetmeden uygulamaya başlayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir