Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Ufak Bir Bahçe İçin 35 Harika Organizasyon Fikri

25.02.2018
1.645
Ufak Bir Bahçe İçin 35 Harika Organizasyon Fikri

Bahçeler, boş zamanınızı geçirmek için harika birer alandır. Evinizde hem hayat hem de rahatlık getirebilirler. Eğer yeşillendire bileceğiniz bir alanınız varsa, burayı bir bahçe projesiyle renklendirmemeniz büyük bir kayıp olur. Tabii her zaman alan ya da elimizdeki kaynaklar büyük ve dopdolu bir bahçe için yeterli olmayabiliyor.

Birçok insan güzel bir bahçeye sahip olmanın çok fazla alan ve zaman harcamak anlamına geldiğini düşünüyor. Fakat aslında en sevdiğiniz bitkileri bahçenize dikmek, akşam yemeklerinde kullanmak için rahatlayabileceğiniz ve tadını çıkarabileceğiniz bir yere sahip olmak alanınız kısıtlı olduğunda zor ya da imkansız değil. Küçük bahçenizi organize etmenin birçok farklı yolu olabilir, en iyi yol ise sahip olduğunuz her santimi değerlendirmek olacaktır. Bu yüzden eğer sizin de küçük bir bahçeniz varsa ve bu bahçeyi organize etmek istiyorsanız, sizin için derlediğimiz bu fikirlere bir göz atabilirsiniz.

Küçük bir bahçeye sahip olmanın artı ve eksi yanları nelerdir?

Artıları

1-Ekipman-Bahçeniz küçük olduğunda çok büyük ve hantal aletlere ihtiyaç duymazsınız. Küçük bahçeniz için basit el aletleri yeterli olacaktır.

2-Alanı doldurmak-Eğer evinizin çevresinde kullanmadığınız küçük bir alan varsa burası küçük bir bahçeye çevirmek için idealdir. Bahçenizdeki oturma alanları biraz yeşillik ile can bulacaktır.

Eksileri

1-İş -Küçük bir bahçe büyük bir bahçeden çok daha az zaman harcamanızı gerektirir, fakat yine de bir miktar çaba harcamanız gerekecektir. Küçük de olsa, bahçenizin en yüksek potansiyeline ulaşması için buraya düzenli olarak bakım yapmanız gerekecektir.

2- Biçilme problemi- Bahçeniz küçük olduğu zaman bu alana düzenli bakım göstermediğinizde bunu fark etmek çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden bunu saklamak da zorlaşacaktır haliyle.

Küçük bahçeler büyüklere nazaran çok maddi bir kaynak gerektirmiyor. Daha az kaynağa ve daha az hazırlığa ihtiyaç duyacaksınız. Yaklaşık 50 metre karelik bir alanı 500$ gibi bir meblağ ile toparlayabilirsiniz. Tabi ki bu miktar bahçenizdeki alana ve bu alanla neler yapmak istediğinize göre de değişecektir.

Küçük ama güzel bir bahçe ve birçok yeşillik.

Aşağıdaki tasarım bazen az görünenin aslında nasıl da çok hissettirebileceğini kanıtlıyor.

Bazen bir hamak ve birkaç mobilya küçük bahçenizi değerlendirmenin en güzel yolu olabilir.

Bazı eşyalarınızı yeniden değerlendirebilir ve bu eşyaları küçük bahçenizdeki eşsiz tasarımlar haline getirebilirsiniz.

Bahçe ile birleştirilmiş bu yemek alanı gerçekten göz alıcı.

geri1 of 6
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image