Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Yarım Kütükten Kitap Tutucuları

blank

Kitaplığınızda yeni renk ve biçim mi arıyorsunuz. Bu kitap tutucularını yapın! Yarım kütüklerle birlikte eğlence ve pastel boyalarla bu projeye hayat verebilirsiniz. Bir kaç dokunuşla bu kaba materyaller amacına hizmet etmeye hazır hale gelecektir. Dekorunuza göre tasarımızını kişiselleştirmeyi unutmayın.

kitap-tutuculari

Malzemeler

  • Yarım kütük
  • Boya fırçası
  • Çok renkli boyalar
  • Zımpara
  • BIçkı
  • Vernik (opsiyonel)

kitap-tutuculari-1

Yönergeler

1. Kütük arayışına girin ve bulduğunuz kütüğün ihtiyacınız olan boyutlarda olduğuna emin olun. Eğer istediğiniz boyutlarda kütük bulamazsanız, büyük bir kütük parçasını bıçkı yardımıyla keserek istediğiniz boyutlardaki kütüklere ulaşabilirsiniz. İki kütüğün de kendi kendine durabilecek genişlikte ve kitapları tutabilecek ağırlıkta olması gerekmektedir. Bir kütüğü dörde bölebilirsiniz. Eğer yarım kütük ile başladıysanız bu projeye, yapmanız gereken bu kütüğü ortadan ikiye bölmektedir. Eğer çok uzun gelirse, istediğiniz boyuta gelinceye kadar yontmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemler için ise güçlü ve keskin bir bıçkıya ihtiyacınız olmaktadır.

kitap-tutuculari-2

2. Kütüğün, kabuki tarafı hariç yüzeylerini zımparalayın. Zımparalama işlemine, yüzeyler pürüzsüz olana ve boyaya hazır olana kadar devam edin.

3. Benzer renklerin 3 farklı tonlarını kullanın (nizler altın rengi, şeftali turuncusu ve sıcak pembe renklerini kullandık). Kütüğün size dönük tarafını gölgeleme efekti ile boyayın. Boyayın kurumasını sağlayın ve diğer yüzeylerine de değişimli olarak aynı işlemi uygulayın.

Boyadığınız materyale vernik eklemek tamamen sizing opsiyonunuza kalmış birşeydir. Biz burada eklemedik fakat vernik eklemek, projenize daha hoş bir görünüm kazandıracaktır. Ve, bu kitap tutucularını nasıl boyayacağınız tamamen size kalmıştır. Burada gördüğünüz gibi gölge efekti vererek ilginç görünüm yakalayın ya da hiç dokunmadan olduğu gibi bırakın.

kitap-tutuculari-3 kitap-tutuculari-4

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir