Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Yatak Odaları için Kedi Şeklinde Büyüleyici Lambalar

blank

Kendi yatak odalarınız ya da çocuklarınızın odaları için şık ve odanızın havasını değiştirecek güzel lambalar yapabilirsiniz. Bu lambaların yapımını tek başınıza odanız için kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer çocuğunuz için de yapacaksanız bunu beraber yapmanız güzel bir zaman geçirme aracı olarak düşünülebilir. Bu lambaların yapım aşamaları için sizi galerimize davet ediyoruz.

Büyüleyici ve şık lambamızın son hali.

yatak-odalari-icin-kedi-seklinde-buyuleyici-lambalar-1

Galerimizdeki lamba yapımında izleyeceğiniz adımların sonucunda oluşan bu şık dekoratif kedi lambaların son hali bu resimde sizlere sunulmuştur.

Bir şekil seçme ve kalıbı çıkarma

yatak-odalari-icin-kedi-seklinde-buyuleyici-lambalar-2

Bir kartona hayal gücünüz ve isteğinize bağlı olarak bir şekil çizip ( Bu Uygulamada Kedi ) makas yardımı ile bir kalıp çıkarıldıktan sonra bu kalıbı bir sunta parçasına kurşun kalem ile iç ve dış kenarlarını belirterek dikkatli ve güzel bir şekilde çiziyoruz.

Suntadan şeklimizi elde etme

yatak-odalari-icin-kedi-seklinde-buyuleyici-lambalar-3

Bu adımda, çizmiş olduğumuz figürü hazırladığımız kalıp yardımı ile sunta üzerine aktarıyoruz ardından suntadan figürümüzü kesip çıkarıyoruz.

Boyama

yatak-odalari-icin-kedi-seklinde-buyuleyici-lambalar-4

Bu adımda bütün ışık renklerini yansıtabilmesi ve bize birçok seçenek sunması için şekilli sunta parçamızı beyaz renk saten boya ile boyuyoruz.

Şeklimize Duvar Aparatı Bağlama

yatak-odalari-icin-kedi-seklinde-buyuleyici-lambalar-5

Şeklimizi yani kedimizi duvara kolay şekilde monte edebilmemiz için basit bir aparata ihtiyacımız var. Görselimizde görülen gibi çelik saçtan yapılmış bir aparat bu işlem için oldukça uygundur. Bir cıvata yardımı ile aparat hazırladığımız şekilde monte edilmektedir. Ardından duvara monte edilen sistem ile lambamızı oluşturmuş olmaktayız.

yatak-odalari-icin-kedi-seklinde-buyuleyici-lambalar-6

2 Yorum

2 Comments

 1. blank

  Asude bayrak

  at

  Bu lambadan nasıl temin edebiliriz acaba?

  • blank

   admin

   at

   Merhaba Asude Hanım

   Lambanın satışı yok efendim ya kendiniz yapacaksınız yada yaptıracaksınız 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir