Yazma Kenarlarında Kullanılabilecek Modern Tığ Oya Örnekleri

İçindekiler
  1. 1. Daha Modern Tığ Modelleri Arayanlara
  2. 2. Desenlerle Aynı Renklerde Tığ İşlemeleri
  3. 3. Aynı Model Tığ İşlemelerinin Farklı Renk Alternatifleri

Tığ işlemeleri çok eski zamanlardan beri devam eden en güzel geleneklerimizden birisidir. Özellikle yazma kenarında uygulandığı zaman ürünlere hareketlilik kazandırmaktadır. Günümüzde yeniden trend bir el işi örneği olarak kendisini gösteren tığ oya örnekleri için bu görsellere göz atarak başlamak ürünleriniz için en iyisi olacaktır. Malzemeleri aldıktan sonra kolayca teknikleri öğrenebilir ve dilediğiniz gibi tığ işlemeleri ile modeller üretmeye başlayabilirsiniz. Bir araya gelerek yapılabilecek en keyifli hobiler arasında da sayılmaktadır. Çeyiz içerisinde mutlaka yer alması gereken parçaları tığ inceliği ile hazırlamak da çok iyi olacaktır.

Ev tekstili ürünlerine hareketlilik ve şıklık katacak detayları istediğiniz gibi ekleyebilirsiniz. Penye iplerle hazırlanabilen birçok ürünü de tığ işlemesine uyarlayabilirsiniz. Daha ince işlemeler ile de dantelin şıklığını havlu ve yazma kenarlarına kazandırmak mümkün olacaktır. Yazma kenarına işlenen tığ oya modelleri sonucunda tülbent ve şallar elde edebilir, bu ürünleri sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Modern tığ oya örnekleri ile siz de en geleneksel işlemelerimize başlayın ve yazma modellerinizi kolay bir şekilde çok daha kullanışlı hale getirebileceğinizi görün.

1. Daha Modern Tığ Modelleri Arayanlara

Geleneksel bir işleme türü olmasına rağmen günümüzde artık daha modern modeller tercih ediliyor. Bu örnekteki gibi tasarımlar deneyebilirsiniz. Böylelikle hem klasik hem de modern detaylar bir arada olacaktır.

2. Desenlerle Aynı Renklerde Tığ İşlemeleri

Yazma üzerinde yer alan desenler, tığ işlemelerinde henüz model kararı vermeyenler için faydalı olacaktır. İlham verecek olan desenler ile tığ işlemelerinde daha uyumlu ürünler elde edilecektir.

3. Aynı Model Tığ İşlemelerinin Farklı Renk Alternatifleri

Seçilen trend bir tığ işleme modeli, farklı renkler ile uygulandığında oldukça farklı şekilde algılanacaktır. Her renk yazma için bu tür alternatifler uygulanabilir. Kimi desenleri renk değişikliğinde daha çok beğenebilirsiniz.

Modern tığ oya örnekleri ile yazma kenarlarına işleme yaparak siz de şal ve tülbentlerinizi çok daha şık hale getirebilirsiniz. Bu ürünler her sene çok tercih edildiği için en özgün örnekleri temin ederek kendi satışınızı da gerçekleştirmeniz mümkün. Tığ işlemelerini yeni öğrenecekler de kolay bir şekilde alışabileceklerdir. Yazma kenarlarına tığ işlemesi yapan ev hanımları bu iş ile kazanç elde etmektedir. Hobilerinizi bu şekilde siz de gelir kaynağına dönüştürmek için en çok tercih edilen motifleri bulmakla işe başlayın ve işleme detaylarını en iyi şekilde öğrenin.