Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Yeni Başlayanlar İçin Kolay İğne Oyası Modelleri

22.03.2017
45.772
Yeni Başlayanlar İçin Kolay İğne Oyası Modelleri

İğne oyası modellerinde birçok kadın kendisini geliştirmiş ve çok özgün ürünler ortaya çıkarmıştır. Yeni başlayanlar için iğne oyası modeli işlemek her zaman çok zor bir işmiş gibi görünür. Ancak adımların takip edilmesi ile birlikte ne kadar kolay ve keyifli olduğunu fark etmek mümkündür. İğne oyası modellerinde deneyimlerini kısa sürede geliştirmelerini sağlayacak olan bu örnekler de çok faydalı olacaktır. Hem özgün hem de yapımı itibariyle kolay olan örnekler üzerinden kendisini geliştirenler, daha yaratıcı modeller ortaya çıkarmaktadır. Kadınlarımızın bir araya gelerek birbirleri ile modeller konusunda fikir alışverişinde bulunması da, iğne oyası model alternatiflerinin artmasını sağlar.

En eski geleneklerimizden birisi olmasına rağmen, günümüzde de geçerliliğini yitirmemiştir. Sadece daha modern ve özgün modeller ön planda görülmeye başlamıştır. Yeni başlayanlar için kolay iğne oyası modelleri ile havlu, tülbent, pike ve nevresim gibi birçok ürünün kenarında ve üzerinde işlemeler yapmak kolay olacaktır. Boş zamanların daha verimli geçmesini sağlaması da diğer bir faydasıdır. İğne oyası modelleri ile herkes kendi ev tekstili ürünlerini canlandırabilir ve ev dekorasyonuna da hareketlilik kazandırabilir. Çeyizlerin süslenmesi ve evlenen çiftlere hediye sunulabilmesi açısından da alternatifler oluşturulabilir.

1. Klasik Modeller ile Başlayın

Her iğne oyası modeli çalışanın mutlaka denemesi gereken model klasikleri arasında bu örnek de yer alıyor. Renkleri ile de oldukça modern bir ürün.

2. Farklı Çiçek Motifleri

İğne oyası modellerinde çiçek motifleri de her ürüne çok yakışmaktadır. Çiçek modellerinde sayısız alternatife de ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

3. Sade Bir Modeli Pullarla Süsleme

Henüz çok yeni olanlar için kolayca tamamlanabilecek olan bu model eğer fazla sade gelirse, pul malzemeleri ile detaylandırarak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

4. Parlak Malzemelerin Etkisi

Özel günlerde kullanılacak bir tülbent tasarımı için oya modelleri işlemesinde parlak ip malzemeleri seçilebilir.

5. Daha Kalın İplerle Deneyin

İğne oyası modelleri için genellikle ince ipler kullanılır. Ancak daha kalın iplerle de farklı uygulamaların yapılabileceğini bu örnekle görebilirsiniz.

geri1 of 9
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image