Yıllar Geçse de Aklınıza Gelmeyecek 25 İnanılmaz Fikir

Genellikle sıradışı düşünmek için kendimizi yormayız. İşlerin şu an olduğu gibi gitmesine o kadar alışmışızdır ki, bir şeyleri farklı bir şekilde yapmayı aklımızdan bile geçirmeyiz. Her gün kullandığımız malzemelerin aslında çok farklı amaçlar için de kullanabileceğini görmeyiz bile.

Bir merdiven mesela, insanların yüksek alanlara erişmesi için kullanılır, fakat hiç bir merdiveni bir kitaplık olarak kullanmayı düşündünüz mü? Eşyaları yeni şekillerde kullanmak kolaydır, yalnızca farkl bir perspektiften bakmanızı gerektirir.

İşte size hayatınızı kolaylaştıracak birkaç hile.

#1-Buzdolapları ve dondurucular kolaylıkla dolabilir. Poşetli malzemelerinizden bazılarını kağıt ataçları ile raflara tutturarak ekstra alan kazanabilirsiniz.

#2-İşte suyunuzu buz gibi- ciddi anlamda- buz gibi tutmak için kullanabileceğiniz bir hile. Şişenizin yarısını suyla dondurun ve yan yatırıp dondurucuya atın. Buz tuttuktan sonra ise kalan kısmı normal suyla doldurun.

#3-Etrafınızda bilekliğinizi takmanız için yardımcı olarak kimse yoksa, size yardımcı olması için bir ataç kullanabilirsiniz.

#4-Legolar düşündüğünüzden çok daha kullanışlı hale gelebilir. Örneğin, bir lego paneli evinizin girişine asarak anahtarlık olarak kullanabilirsiniz.

#5-Zarar görmüş ahşap mobilyalarınız mı var? Mobilyalarınızı değiştirmek için alışverişe girmeden önce,zarar gören kısımlara ceviz sürmeyi deneyin, yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

#6-Eğer dolabınızda yeterli alanınız yoksa, ekstra depolama alanı elde etmek için katlanabilir sandalyeleri duvara asabilirsiniz.

#7-Ayakkabılar hızlı şekilde kirlenir, bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Fakat ev temizleyicileri kullanarak ayakkabılarınızı tekrar eski beyaz hallerine döndürebilirsiniz!

#8-Bazen dikişin en zor yanı ipliği iğneden geçirmek olabilir. İpin ucunu düz hale getirmek için biraz saç şekillendirici sprey kullanabilirsiniz, bu sayede iğneden geçirmeniz çok daha kolay olur.

#9-Eğer garajınız dar bir alansa ve park yapmak için az bir alana sahipseniz, kapıların çarpmasını engellemek için duvara yüzme köpüğü takabilirsiniz.

#10-Eski bir merdiveni kırsal görünümlü bir kitaplığa çevirmek için tek yapmanız gereken merdivene üç farklı seviyede ahşap paneller eklemek.

#11-Hep yanlışlıkla parmağınıza çekiçle mi vuruyorsunuz? Mandal kullanarak çivi çakarken parmaklarınızı daha güvende tutabilirsiniz, çiviyi siz tutmuyorken parmaklarınız güvende demektir!

#12-Eğer artık kullanmadığınız bir tırmığınız varsa, onu gayet şık bir kadeh tutucuya dönüştürebilirsiniz.

#13-Eğer bir şekilde ekstra emniyet kemeri girişiniz varsa,  onları anahtarlık olarak kullanma fırsatını kesinlike kaçırmamalısınız.

#14-Eğer çocuğunuzun beşik yaşı geçtiyse ve bir başka çocuk daha yapmayı düşünmüyorsanız, bu beşiği çocuğunuzun kullanabileceği bir çalışma masası haline getirebilirsiniz!

#15-Kurutmanız gereken çok fazla çamaşır mı var? Tişörtlerinizi bu şekilde asarak yer kazanabilir ve daha fazla tişört asabilirsiniz.

#16-Eğer arabanızın rüzgarlığı varsa, yemekleriniz için bu alanı masa olarak kullanabilirsiniz.

#17-Şarabınız bittikten sonra siz de şişeye kıyamayanlardan mısınız? Eşsiz bir avize yapmak için onları ışıkla kombine edebilirsiniz.

#18-Çerçeveleri asmak zor bir iş olabilir. Bu olayı daha basit hale getirmek için kutu kola açma kısımlarını kullanabilirsiniz.

#19-Tekrar kapanabilir poşetiniz yok ve sizin plastik poşetinizi kapatmanız mı gerekiyor? Bir şişe kapağı kullanın!  Tek yapmanız gereken eski bir şişenin üst kısmını kesmek.

#20-Ayakkabılarınızı su geçirmez hale getirmek için tek yapmanız gereken üstünü mumlamak. Bu hile yağmurlu sezonlar için harika.

#21-Mühürlü paketleri açmak çok zor olabilir. Makas kullanmak yerine, açılımı kolaylaştırmak için teneke kutu açacağı kullanabilirsiniz.

#22-Süetleriniz eski görünmeye mi başladı? Bir silgi kullanarak temizlemeyi deneyebilirsiniz, sonuçlar sizi şaşırtabilir.

#23-Seyahat ederken diş fırçalarınızın kirli alanlara dokunmasına izin vermemelisiniz! Diş fırçanızı dik tutabilmek için mandal kullanabilirsiniz.

#24-Kullanışlı bir kitaplık elde etmek için merdiveninizi bir duvara yatay olarak sabitleyebilirsiniz.

#25-Siz farkına bile varmadan duş başlığınız kirlenebilir. Bir poşete sirke doldurup duş başlığına geçirerek ve bir gece o şekilde bekleterek temizlenmelerini sağlayabilirsiniz.