Bizimle iletişime geçin

Balkon

Balkonunuzu Güzelleştirmeniz için Kendin Yap Fikirleri

blank

Yaz geldi gelecek! Nerede yaşadığınıza bağlı olarak muhtemelen yaz sıcaklarını hissetmeye başlamışsınızdır bile. Önümüzde daha da ısınacak havalar varken, muhtemelen içeriden çok dışarıda vakit geçirmeyi tercih edeceğiniz zamanlar gelmek üzere.

Eğer siz de balkonunuzu daha hareketli hale getirmek istiyorsanız, sizin için birçok farklı kendin yap fikri toparladık! Hiçbir şey sıcak bir yaz gecesini dışarıda yaşamak kadar güzel değildir. Bu harika yaz projeleriyle dış mekanınızı dekore edin ve sonra harika anılar için arkadaşlarınızı davet edin. Bir şeyler için ve muhabbet edin ya da hareketli bir oyun partisine ev sahipliği yapın! Emin olunacak tek bir şey var ki, evinizin balkonunda gerçekleşecek aktiviteler yaz aylarında maddiyat olarak çok daha uygun olacaktır.

Oturulacak Alanlar Oluşturun

blank

Eski kasalardan bazılarını oturma alanlarına dönüştürebilirsiniz. Yağmurlu havalarda zarar görmemeleri için suya dayanıklı boyalarla bu kasaları yenilemeyi unutmayın.

Yemek Alanı

blank

Eğer balkonunuzun hoş bir manzarası varsa, dışarıda vakit geçirirken yemek yiyebileceğiniz bir alan oluşturarak bu deneyimi daha hoş hale getirebilirsiniz.

Kitap Kurtlarının Yeri

blank

Kitap kurtları için, balkonunuzu kitap okuyabileceğiniz şekilde dekore edin ve en sevdiğiniz kitapları koyabileceğiniz bir de raf ekleyin. Görüp görebileceğiniz en harika okuma alanına sahip olabilirsiniz.

Küçük Grup Toplanmaları

blank

Geniş bir koltuk ve birkaç minder ekleyerek küçük gruplar olarak vakit geçirmenin harika olacağı alanlar oluşturabilirsiniz. Şuranın ne kadar rahat göründüğüne bir bakın.

Çiçek Bahçeli Kahve Masası

blank

Eğer kendin-yap projelerinde kendinizi azimli hissediyorsanız, bu çiçek bahçeli kahve masasına sahip olmak isteyebilirsiniz. Dış mekanınız için harika bir masa olacaktır. Orta kısmına ise istediğiniz herhangi bir bitkiyi dikebilirsiniz.

Bir Hamak Asın

blank

Hamaklar yalnızca sahillerde kullanmak için değildir, evinizde de hamak kullanabilirsiniz! Ve evinize bir kez bir hamak kurduktan sonra, bir daha asla oradan kalkmak istemeyeceksiniz!

Dikey Bahçe

blank

Daha az yer işgal eden bir perde görevi görmesi için sevdiğiniz bitkileri ve çiçekleri asabilirsiniz. Aynı zamanda arka bahçesi olmayan kişiler için de alternatif bir bahçe görevi görecektir.

Süt Kasaları

blank

Eski süt kasalarını yeni tabureler haline getirebilirsiniz. Bu tarz bir fikir daha dar bir alana sahip olanlar için çok daha uygun. Küçük ızgara ise harika bir ekleme olmuş bu manzaraya!

Dış Mekan Işıkları

blank

Eğer akşamları balkonunuzda daha fazla zaman geçiriyorsanız, bu şekilde ince ışıklar asabilirsiniz! Hem bir ışık kaynağı hem de dekor görevi göreceklerdir.

Veranda İçin Sera

blank

Diğer harika bir fikir ise bu harika veranda-boyutlarındaki serayı evinize eklemek olabilir. İstediğiniz her türlü bitkiyi buraya ekleyebilirsiniz.

İçecek İstasyonu

blank

İkinci el dükkanından küçük tatlı bir sehpa edinin ve bunu kendi verandanız ya da balkonunuz için tatlı bir içecek istasyonuna çevirin. Bu proje sıcak yaz günleri için mükemmel bir ekleme olacaktır.

Renkli Veranda Zemini

blank

Eğer biraz hareketlendirmek istediğiniz düz bir zemininiz varsa, orayı aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir desenle süslemek isteyebilirsiniz.

Molotof Meşaleler

blank

Eski şarap şişelerinizi bu şekilde hem haşereleri uzak tutacak hem de görünüşüyle içinizi ısıtacak meşalelere çevirebilirsiniz. Bu proje de özellikle yaz aylarında çıkan sinekleri uzak tutmak için harika bir seçenek. Yalnız bu şişeleri devirmemeye dikkat edin!

Hamak Koltuk

blank

Eğer büyük bir hamak asmak istemiyorsanız küçükler için harika olacak bu hamak koltukları kullanabilirsiniz.

Balkon Salıncağı

blank

Balkonunuzuzdaki benci harika bir sandalyeye çevirebilirsiniz. Bu proje balkonunuzu evinizin en eğlenceli kısmı haline getirebilir.

Ahşap Fayanslar

blank

İşe en alttan başlayın! Eğer balkonunuzun zemiini beğenmiyorsanız, orayı iç içe geçen ahşap fayanslar ile kaplayabilirsiniz.

Kavanozlardan Mumluklar

blank

Birkaç kavanozu kuru fasulye ile doldurun ve üst kısmına bir mum yerleştirin. Bu kavanozları çeşitli iplerle sararak asabilirsiniz de.

Teksas Işıklandırması

blank

Bu harika alanı kendi balkonunuzda oluşturarak sıcak ve sevimli bir oturma alanına sahip olabilirsiniz.

Halat Işıklar

blank

Bahçenizdeki sınırları belirlemek için halat ışıklar kullanabilirsiniz. Hem oldukça uygun fiyata bulunabilirler hem de su geçirmezler.

Ahşap Blok Benç

blank

Tuğlalar ve ahşap bloklar kullanarak bahçeniz ya da balkonunuz için bu harika bençleri siz de kullanabilirsiniz.

Katlanabilir Masa

blank

Balkonunuzda bir mini bar oluşturun ve buna bir de katlanabilir masa ekleyin. Kullanmadığınız zamanlarda masayı katlayabilir, parti zamanlarında ise masayı kaldırabilirsiniz!

Palet Koltuk

blank

Eğer fazladan paletleriniz varsa, bahçeniz ya da balkonunuz için böyle koltuklar yapmak için o paletleri kullanabilirsiniz.

Karatahtadan Şişe Açacağı

blank

Eğer çok fazla bira tüketilen bir evde yaşıyorsanız, bu şişe açacağı balkonunuz ya da verandanız için harika bir seçenek olabilir. Bu seçenek dışarıda içilen içecekleri de çok eğlenceli hale getirecektir.

Eşyalarınızı Canlandırın

blank

Eğer bütçeiz yeni eşyalar için yeterli değilse, mobilyalarınızın kumaşlarını değiştirerek ya da boyayarak eşyalarınıza canlılık katabilirsiniz.

Çok Yönlü Palet Kullanımı.

blank

Paletler oldukça kullanışlı olabilir. Hem koltuk hem de masa olarak kullanılabilirler mesela. Ayrıca paletlerin garip bir özelliği var ki, bulundukları ortama hemen kırsal bir hava katıyorlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir