Bahçe için Çiçeklik Yapma Fikirleri

Çiçeklerinize gözünüzden iyi bakıyorsunuz, onları gerçekten çok seviyorsunuz. Bir tanesi bile solsa üzülüyorsunuz. Onlara bu kadar önem verirken neden onlarınızı tasarımlarınızdan mahrum bırakasınız ki? Bahçenizde, balkonunuzda ya da evinizin herhangi bir bölümünde yer alan bulunduğu alanı şenlendiren her gün suladığınız, solmaması için elinizden geleni yaptığınız çiçekleriniz sıradan saksılar yerine sizin güzel tasarımlarınızı hak ediyorlar.

Rengarenk çiçeklerinizi sıradan saksılar ile sıradanlaştırmak yerine kendi elleriniz ile hazırlayabileceğiniz tatlı çiçekliklere yerleştirmek çok hoşunuza gidebilir. Yazımızın devamında yer alan görseller size bu konuda oldukça ilham verebilir. Kullanmadığınız, eski eşyalarınızı değerlendirmenin de mükemmel bir yolu olan çiçeklikler bahçenizin ve evinizin havasını değiştirecektir. Eski şişeler ve birkaç kutu boya ile bir pembe bir mavi sevgi çiçeklikleri yapabilirsiniz.

Fazla güneş ışığından çiçeklerinizin yanmasını da sağlayacak şemsiyeler ise tasarımınızı bütünleyebilir. Boyalar ile işiniz bittikten sonra boya kutularını da çok şık çiçekliklere dönüştürebilirsiniz. Bir taşla iki kuş! Küçülen ya da eskiyen kot pantolonlar ile çiçeklik yapma fikri ise oldukça orijinal bir fikir olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklarınızın küçülen yağmur çizmelerinden bahçe çitlerine asarak yapılabilecek çiçeklikler ise orjinallikte sınır tanımıyor.

Bu tasarımlar ile çiçekleriniz mükemmel görünecek gibi duruyor.