Bahçe Peyzajında En Şık Dekorasyon Ve Tasarım Örnekleri

18-Yeşilin ve Taş Yapısının Çizgisel Buluşması

Yaşam alanları sadece kapalı alanlardan ibaret olmuyor. Yarı açık ve açık alan kullanımı da yaşam kalitesini arttırmada önemli bir yer ediniyor. Konforlu ve modern yaşam alanları oluşturmasa bahçe peyzaj tasarımları oldukça etkili olmaktadır. Kullanılacak olan alanın ölçüleri ve tüm özelliği göz önüne alınarak son derece başarılı peyzaj projeleri uygulanabilmektedir. Bu projelerin etkili bir şekilde uygulanması kadar alana ve kullanıcı isteklerine uygun olarak tasarlanması da başarı oranını arttırmaktadır.

Yarı açık teras ve balkon gibi alanların ya da tamamen yeşil alan olarak değerlendirilecek bahçeler için en ideal tasarım örneklerini inceleyerek, yeni ve farklı bir bakış açısı ile mevcut alanları tasarlamak son derece kolay oluyor. Farklı yapısal ve bitkisel elemanın kullanımı ile hem kullanışlı hem de ferah sağlıklı mekanlar oluşturuluyor. Hem yapısal hem de bitkisel peyzaj bahçelerin oluşumunu son derece şık ve konforlu hale getiriyor. Modern ya da klasik yapılara uygun aynı zamanda da yol gösterici olan peyzaj çalışmaları için oldukça çeşitli tasarı ve uygulama örnekleri bulunuyor.

1-Sert Zemin Yoğunluğunda Kırsal Peyzaj Görünümlü Teras

Taşların etkili bir şekilde kullanılması ve ahşap doku ile yan yana su ögesi kullanımı ile oldukça şık bir teras oluşturuluyor. Bu terasta kullanılan bitkilerin görsel yapısı ve özellikleri ise kırsal peyzaj atmosferi oluşturuyor.

2-Şık ve Cıvıl Cıvıl Bir Teras Oluşumu

Şık ve estetik bir mekan oluşumunda kullanışlı bir alan oluşturulması dikkat çekiyor. Yeşilin hakim olduğu alanda bitki renkliliği ve aydınlatma ile birlikte çok şık bir yemek yeme alanı oluşturuluyor.

Birbirinden etkileyici görselliğe sahip olan bahçe peyzaj örneklerinde tüm elemanların kullanım alanına kattığı değeri görmek mümkün oluyor. Oluşturulmak istenen mekana ve atmosfere uygun olan peyzaj ögesinin seçimi konforu ve istenen estetiği yakalamaya büyük ölçüde yardımcı oluyor. En şık bahçe tasarımlarında alanın doğru ve etkili kullanımı dikkat çekiyor. Modern ve keyifli yaşam alanları için en güzel bahçelerin yaşama etkilerini tüm örneklerde görmek mümkün oluyor. Bahçelerin etkili ve doğru değerlendirmesinde etkili peyzaj tasarımı ve bu tasarımın en pratik kullanım alanı sunması etkili oluyor.