Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Mutlu Bir Bahçe İçin Sunulan 22 Bahçe Peyzaj Fikirleri

03.08.2018
15.792
Mutlu Bir Bahçe İçin Sunulan 22 Bahçe Peyzaj Fikirleri

Evlerden sıkılan herkesin kendisini bahçelere ve parklara atması nedeni ile sahip olunan bahçeler daha konforlu bir hale getiriliyor. Bu açıdan daha kolay bir şekilde daha konforlu bir hale getirilmeye çalışılan bahçelere uygun 22 bahçe peyzaj fikirleri büyük ya da küçük her bahçe için uygulanabilecek bir yapıdadır. Yaz aylarının gelmesinin ardından doğada daha çok zaman geçiren insanlar herhangi bir bahçede değil, daha özenli, daha konforlu ve daha şık bir bahçede vakit geçirmek istiyorlar. Böylece zamanlarını daha verimli geçiren kişiler mutlu olarak doğada birlikte vakit geçirmenin, misafir ağırlamanın keyfini yaşarlar. Özellikle peyzaj konusunda zengin tasarımlara sahip olan kişiler yaz boyunca gece gündüz bahçede zaman geçirirler.

Toprak Ayrı Taş Ayrı

Bahçelere yapılan tasarımların düzenli bir görünüm içerisinde olması önemlidir. Toprak olan alanlar çakıl taşları ile kaplı olan alanlardan kesin çizgiler ile ayrılmıştır. Oval çizgiler bölgenin içerisinde asimetrik bir şekilde dağılmıştır. Toprak olan alanlarda bitkiler vardır ve bakımlı bir yapı göze çarpar. Çit ile bahçe ayrılmıştır.

Taşlı Yol

Eve geniş bir bahçeden girenler için bir yürüme yolu yaparak çimleri korumak mümkündür. Çimler geniş bir alana yayılmış olup bakımlı bir görünüm içerisindedir. Sıra sıra kare görünümlü alanların içerisinde yer kaplamaları vardır ancak onun kenarında da sıralı bir şekilde beyaz çakıl taşları göze çarpar.

Çakıl Taşları

Büyük taşlar ve çakıl taşları ile çimli alan ve diğer bitkilerin yer aldığı topraklı alan birbirinden bariz bir şekilde ayrılır. Bu tasarımda toprak alanda renkli çiçekler vardır.

Dolu Dolu Görünüm

Çimlerin bakımlı ve canlı yapısını doğadan toplanan taşlar ile ayırarak çiçekler ile dolu alan birbirinden ayrılır. Çiçekler ağaç tipli gövde yapısına sahip sık bir yapıdadır ve keskin bir şekilde değil oval bir görsel mevcuttur.

geri1 of 6
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image