Taşlar ile Yapılan Göz Alıcı Bahçe Duvar Modelleri

Kim demiş taş işe yaramaz diye.. tonlarca taş kullanılarak ortaya şahane duvarlar, bir birinden dekoratif fikirler çıkartılmış durumda. Sizlerde bu özle fikirlerden ilham alarak ortaya şahane çalışmalar çıkartabilirsiniz.

1. Taş duvarlar…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri

Taşları kullanarak şahane taş duvarlar örebilirsiniz. Hem de bunu yaparken kum ve çimento kullanmaya da gerek yok şahane bir alıp ile şahane taş duvarlar karşınızda.

2. Beyaz taşlar ile harikalar yaratın…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-1

Beyaz renklerden oluşan taşları kullanarak bahçelerinizde kusursuz bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Fark yaratan bir görüntü için sizlerde özellikle merdiven kenarlarındaki boşlukları bu özel beyaz taşlarla doldurabilirsiniz.

3. Taşlardan vazo olur mu? Demeyin! Sizlerde deneyin!

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-2

Bir vazoyu anımsatan ve tamda bahçenizin tam ortasında bulunan bir demir kalıbın içerisine iri taş parçalarını doldurarak tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken bir vazo tasarımı yapabilirsiniz. Tamda üst kısmına rengarenk bir çiçek saksısını yerleştirerek şık ve çok özel bir vazo görüntüsünü ortaya çıkartabilirsiniz.

4. Dekoratif bölmeler…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-3

Taş duvarları boylu boyunca sıralamak yerine aralarda boşluklar bırakarak da çok fraklı bir bahçe dekorasyonuna imza atmanız mümkün. Özellikle açışta kalan duvar aralarına farklı ağaç türlerini ekerek şık ve göz alıcı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

5. Çiçekler için özel bölmeler yapın…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-4

Rengarenk çiçekleriniz için taş duvarlar ile çiçek bahçeleri oluşturmaya ne dersiniz istediğiniz büyüklükte kare ya da daire şeklinden oluşan çiçek bölmelerini oluşturabilirsiniz.

6. Dairesel taş toplar…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-5

Dairesel taş topla ile bahçelerinize özel görüntülere sahip olabilirsiniz. Yeşilliklerin arasında farklı ve göze çarpan bir dekorasyon için sizlerde taşları daire demir kalıplara alarak adeta bir top şeklini verebilirsiniz. Bahçenizin ağır topları olarak bahçe şıklığınıza ağırlık katacak modellerdir.

7. Her şekle sokmam mümkün…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-6

Demirden yapılan kalıpları kullanarak taşları istediğiniz estetik görüntüye kolayca kavuşturabilirsiniz. Farklı konumlandırmalar ile bahçelerinizde özel alanlar oluşturabilirsiniz.

8. Tahtalı taş duvarlar…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-7

Sadece taş kullanmanın yanı sıra tahtaları da taş duvarlara dahil ederek ortaya çok renkli ve orijinal bir duvar görüntüsü çıkartabilirsiniz. Fraklı renklerden oluşan taşları kullanarak herkesi hayran bırakan bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

9. Taş + kristal taşlar…

taslar-ile-yapilan-goz-alici-bahce-duvar-modelleri-8

Taşların yanı sıra kristal taşlarıma duvar tasarımlarınıza dâhil ederek ortaya çok farklı bir tasarım çıkartabilirsiniz. Renkli kristal taşları duvarın farklı noktalarında kullanarak bahçenizi ve çiçekleriniz bulunduğu tüm alanları renklendirebilirsiniz.