Bizimle iletişime geçin

Blog

Küçük Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri ( Mini Rehber)

blank

Oturma odanızın küçük olması sizin yaratıcılığınız da içermeyecek değil. Onu serbest bırakın! Oturma odanızı büyük ve ya küçük dekore etmek sadece birkaç detayda gizli ve büyük etkiler bırakabilirsiniz. Küçük bir azimle oturma odanızda harikalar yaratabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek oturma odanızı muhteşem yapılara dönüştürebilirsiniz.

1. Daha hafif renkler kullanarak gölgelendirme

Küçük bir renk paleti ile oturma odanızı çok farklı şeylere çevirebilirsiniz. Odanızı ve mobilyalarınızı daha hafif renklerle boyayarak çarpıcı ve güzel bir havaya sokabilirsiniz. Bu ayrıca size daha geniş bir alan hissiyatı sağlar.

kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-1 kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-2

2. Tüm doğal ışığı kullanın

Küçük bir oturma odasından bahsediyor isek güneş ışığı sizin en yakın dostunuzdur. Doğal ışık ne kadar yoğun olursa odanızın parlamasını kasvetli imalar içine kaymasını o kadar sağlar. Pencere örtülerini minimize ederek ışığın daha çok içeri girmesini sağlayabilirsiniz.

kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-3 kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-4

3. Ayna ve cam elementler ekleyin

Aynalar odalarınıza ferah ve aydınlık bir görüntü katarlar. Duvarlara aynalar koyarak görüntü kısıtlamasını azaltır yersel diyaloglar sağlayabilirsiniz. Ayrıca hoş cam elementler kullanarak odanızda çok yer kaplamadan size bir ferahlık sağlayacaktır.

kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-5

kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-6

4. Gömme ve akıllı mobilyalar kullanın

Oturma odanızın büyüklüğü ve ya küçüklüğü size sağladığı hareket kabiliyeti ve döngü ile sağlanmaktadır. Sıradan mobilyaları oylamak yerine akıllı mobilya seçenekleri oturma odanız için daha akıllıca bir seçim olacaktır. Ayrıca bu mobilyalar size daha şık ve kesintisiz bir görünüm sağlayacaktır.

kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-7 kucuk-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-mini-rehber-8

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir