15 Akıllıca Tasarlanmış Kendin Yap Kitaplıklar

Ne zaman yaşadığımız alandaki yerimiz azalsa, bu probleme bulunacak en akıllıca çözüm raflar olur. Yapılması kolaydır, çok fazla yer kaplamazlar, çok çeşitli materyalleri bulundurabilirler, eşyaları sergilemek için de yani dekoratif amaçlara da hizmet ederler. Benim fikrimce, evinizde ne kadar raf olursa olsun “çok fazla” sıfatına sahip olamaz çünkü raflar her zaman kullanışlı ve pratiktir ve yalnızca kitaplar için değil, her şey için öyledirler.

Örneğin atmaya kıyamadığınız birçok eşyanız olabilir çünküz sizin için bir şekilde değerli ve önemlidirler ama aynı zamanda bu eşyaları koyacak bir alanınız da yoktur, işte burada raflar devreye girerler. Ya da bir sürü kitabınız varsa ve okumayı çok seviyorsanız, çok fazla kitaba sahip olduğunuzda onları koyabilecek bir yer bulmanın kolay olmadığını da bilirsiniz, peki bu kitapları koymak için bir kitaplıktan daha iyi ne olabilir? Bu sayede her zaman elinizin altında olurlar ve yakınınızda kalırlar.

Eğer birçok eşyaya sahipseniz yeni bir kitaplık oluşturmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok demektir. Evinizde bulunan birçok materyali harika ve yaratıcı raflar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Eski merdivenleri, eski kutuları ve hatta kaykayları bile kitaplık yapımında kullanabilirsiniz. Neye sahip olursanız olun, eminim ki istediğmiz amaca kolaylıkla hizmet edebilir. Aşağıdaki resimlere bir göz atın ve eski eşyalarınızı havalı kitaplıklara nasıl dönüştürebileceğinizin örneklerini inceleyin