21 Modern Antre Dekorasyon Fikirleri

İç mekana giriş yapıldığı anda bizi karşılan alana antre adını vermekteyiz. Antre dekorasyon fikirleri ile hem karşılama alanını daha dikkat çekici hale getirebilir hem de iç mekanın diğer ayrıntıları hakkında da ipuçları verebiliriz. Antre tasarımları genel olarak modern ve şık görüntüleri ile birlikte, aynı zamanda işlevsel de olmalıdır. Özellikle dışarıdan gelen insanların kaban ve ayakkabı gibi parçalarını koyabilecekleri, dışarı çıkarken alınması gereken şemsiye, şapka gibi aksesuarların depolanabileceği alanlar oluşturulmalıdır. Böylelikle hem kullanışlı hem de modern bir antre dekorasyon fikirleri sağlamak da mümkün olacaktır. Antreler büyüklükleri ile de yeterli kapasitede tasarlanmalıdır.

Çok geniş alanlar antre için gereksiz olacaktır. Depolama alanları çözüldükten sonra, karşılanacak insanlar için yeterli alan sağlandığı sürece, daha fazla yer ayrılmasına gerek yoktur. Eğer küçük bir antre oluşumu söz konusu ise de, mutlaka fonksiyonel depolama tasarımları ile antre kullanışlı hale gelecektir. Büyük antreler için zaten bir kısıtlama olmayacaktır. Antrenin diğer odalar ile bağlantısı da kolay şekilde sağlanabilmelidir.

1. Loş Işıklar ile Küçük Bir Mekan

Kullanışlı bir antre için dekoratif mum ürünleri seçilebilir ve hafif ahşaptan yapılmış küçük bir oturma elemanı eklenebilir. Dekoratif ve büyük bir ayna da, antrelerin vazgeçilmezlerindendir.

İsteyen herkes modern antre dekorasyon fikirleri ile kendi antresini yeniden düzenleyebilir. Bunun için küçük detaylar ve en ekonomik dekorasyon ürünleri yeterli olacaktır.