22 Adımla Rustik Dekorasyon Meydana Getirme

İçindekiler
  1. Dublex Evlere
  2. Ahşap Raf

Eski ya da köy tarzı bir yapı havası kazandırmanın dekorasyondaki büyük önemi nedeni ile modern tasarımlar rustik dekorasyon haline getirilmek için yeniden dekore ediliyor. Bu dekorasyonlarda bazı ayrıntılar oldukça küçük dokunuşlar ile mümkün hale geliyor. Bir kaç eşya ve tasarımdaki bir kaç küçük değişikliğin yanı sıra bazı eşyaları yan yana getirmek bile rustik görünüm vermek için yeterli olabiliyor. Dayanıklı bir ürün olan bal kabağı bu tür tasarımlarda çok fazla kullanılmaktadır. İçini alttan minik bir delik açarak boşaltarak yaz kış kullanmak mümkündür. Bazı kullanıcılar ise vernik gibi ürünleri kabağın yüzeyine uygulayarak daha parlak bir görünüm kazandırırlar. Rustik görünüm kazandırma fikirlerini şu şekilde değerlendirmek mümkündür;

Dublex Evlere

Dublex ya da triplex evlerin merdiven kenarına, geyik boynuzu görünümlü bir biblo, eski ve sade görünümlü bir saat ve madalya asma askısı şekline getirilmiş bir levha asılabilir. Eskiden ahşap evlerin duvarlarında ya da kapılarında bulunan ahşap süslemeler bu alana asılabilir. Yanlara bir hasır sepet, bal kabaklarından oluşan bir oturma alanı altı sağlanabilir. Bu alanda kullanılacak abajurların pirinç kaplama eskitme tarzları dekora uyum sağlayacaktır.

Ahşap Raf

Hem telefon, dergi koyma alanı hem de askılı ahşap yapısı ile anahtarların asılabileceği bu tasarım sağlam ve şık görünüşlüdür. Eve giriş kapısının yan taraflarında konumlandırılırsa daha uygun olacaktır. Altı parça tahta yardımı ile herkesin kolaylıkla yapabileceği bu ürünü koyu tonlar ile boyayarak kullanmak mümkündür.

Küçük adımlar ile muhteşem bir tasarım yapmak bu örneklerden de görüldüğü üzere mümkündür. Özellikle bir kaç ahşap sanıldığından daha güçlü bir görsel çıkarabilmektedir.