Bizimle iletişime geçin

Salon

Dekorasyonla Uyumlu 26 Salon Perde Modelleri

Geniş Salonlar İçin Şatafatlı Perdeler

Evlerin en önemli alanı sayılan salonlarda perde seçimi son derece önemlidir. Dekorasyon seçimiyle uyumlu bir perde, mekanın kusurlarını kapamakla kalmaz aynı zamanda büyüleyici bir hava yaratır. Üzerinde iyi düşünülmesi gereken salon perde modelleri seçimi, mobilya tarzına uygun olarak düz, renkli, desenli ya da dantelli kumaşlar arasından yapılabilir. Salonun daha özel bir havaya bürünmesi için perde kumaşından hazırlanacak ufak yastıklar koltuklar üzerinde kullanılabilir. Klasik bir salon yaratmak isteyenler tercihlerini kendinden desenli kumaşlardan yana kullanırken, sade bir dekorasyona sahip olanlar abartısız perdeler kullanabilirler. Yere kadar uzayan tüller, saten kumaşlar veya ipek dokunuşlar, salonun ayrı bir hava kazanmasını sağlar. Dekorasyonla uyum sağlamayan, kötü bir estetik anlayışla seçilmiş perdeler yaşam alanlarının daha kasvetli olmasına neden olur. Perde seçerken dikkat edilmesi gerekenlere resimli örneklerle hep beraber göz atalım…

Geometrik Desenler

Salon Perde Modelleri

Gri ve bej rengin hakim olduğu bir salon için kullanılacak mavi tonlarına sahip geometrik desenli kalın perde, kırık beyaz pileli tüllerle kullanılabilir. Kapalı olduğunda evin mahremiyetini tam olarak sağlayan model istendiği zaman kenarlara toplanabilir.

Gökkuşağı Renklerinden İlham Alan Perdeler

26 Salon Perde Modelleri

Gökkuşağı renkleriyle bütünleşen geometrik desenli uzun perdeler, renkli halılar ve beyaz tonlarındaki masa&sandalye takımlarıyla bütünlük sağlar. Odadan içeri girildiğinde dikkat çeken bu model, dekorasyonun ana ögesi olarak düşünülebilir.

Değişen perde trendlerini yakından takip ederek ufak değişiklikler yapılabilir. Odanın havasını doğrudan etkileme ve değiştirme gücüne sahip olan perde modelleri, tavan yüksekliği dikkate alınarak seçilebilir. Sıcak yaz günlerinde çok güneş alan bir evi korumak için kullanılan güneşlikler sağlıklı bir uyku düzeni için de avantaj sağlayabilir. Düzenli bakım isteyen perdeler, kumaşına uygun şekilde temizlenerek evlerde ferah bir ortam sağlanabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir