30 Eğlenceli Kendin Yap Dekor Fikirleri

Ev dekorasyonlarında sık sık görülen ancak fazlaca emek olduğu ya da çok pahalı olduğu düşünülen ürünlerin sanıldığı kadar zor bir yapım sürecinin olmadığını anlayacağınız 30 eğlenceli kendin yap dekor fikirleri herkesin zevkle yapabileceği ve yine aynı zevk ile kullanabileceği ürünlerden oluşuyor. Bu ürünler için üstelik büyük ücretler gerekmiyor.

Hemen hemen her yerde bulunabilen malzemelerden oluşan fikirlerin bir kısmını sadece evdeki malzemeler ile yapmak bile mümkün. Basit bir ip ile ya da bir sprey boya ile eşyaları bambaşka bir forma dönüştüren ya da yepyeni eşyalar meydana getiren özel dokunuşlar çok da keyifli bir sürecin ürünüdür. Özellikle bir ürün yaptıktan sonra gerisinin geleceğini görmek kaçınılmazdır.

Balon Sarkıtlar

Sicim ipleri tutkal yardımı ile balonların etrafına dolayarak tutkalların kuruması sağlanır. Ardından balon patlatılarak içinden çıkarılırken iplerin balon yapısı bozulmaz. Bu işlem için özel tutkal ve sicim ip almak gerekir. Sonrasında bu sarkıtları ipler ile tavana asarak eğlenceli dekoru tamamlayabilirsiniz.

Bahçeden ya da bir parktan bulunan bir dal parçasının bile evin havasını değiştirir. Bu nedenle birazcık farklı bir bakış açısı ile daha enerji dolu evlerde yaşamak mümkündür. Bu kolay ve etkili fikirlerden ilham alarak farklı yapılar ya da aynı tasarımları üreterek kendinizi yenileyebilirsiniz.