33 Güzel Kendin Yap Rustik Duvar Dekorasyon Fikirleri

Rustik yapılar son zamanlarda oldukça önemli hale geldi. Evlerin her tarafı olmasa bile bir ya da bir kaç duvarı rustik tasarım ile süslenmektedir. Rustik görünüm köy evlerini andıran bir görünüm demektir. Eski hissi verilmeye çalışılsa da aslında rustik daha ilkeli simgelemeye çalışır. Yontulmamış taşların yerine düzgün olmayan bir görünüm verilmeye çalışılır. Alçının ya da kaygan yüzeylerin yerine pütürlü görünümler ile duvarlarda bu hava yaratılabilir. Ancak sadece duvarlarda değil objelerle de bu görünüm sağlanabilir. Evin orijinal yapısını bozmadan bu havayı yaratmak bir kaç eşya ile mümkündür. 33 güzel kendin yap rustik duvar dekorasyon fikirleri sayesinde daha farklı yapılara kavuşmak mümkün olacaktır.

Duvar Görseli

Kendin Yap Rustik Duvar Dekorasyon Fikirleri

Roma rakamları ile çevrelenmiş kocaman eski görünümlü bir saat evin en çok görünen yerine asılabilir. Bu duvarın yapısı da ahşap görünümlü olup bu görünüm ise duvar kağıtları ile sağlanabilir. Paslanmış görünümlü gazetelikler de biblo niyeti ile duvara asılabilir.

Eski Dolap

Eski Dolap

Çekmeceleri ile eskiyi çağrıştıran çekmeceli ve kapaklı dolap eskiden her evde bulunan bir yapıdadır. İki çekmece altında iki kapaklı dolap bulunur ve renk olarak açık kahverengidir. Üst kısmı sehpa gibi biblo koymak için kullanılabilen dolabın çekmece ve dolap kapaklarındaki tutma alanları top şeklinde klasikliğe oldukça yakın modellerdir.

Kara Tahta

Kara Tahta

Eğitim sisteminde akıllı tahtaya geçilmesi ile kara tahtada rustik ürünlerin arasına girdi. Günlere bölünmüş bir kara tahta tebeşir ile salonda kombinlenebilir. Bölünmeler beyaz ahşap çıtalar ile yapılmıştır.

Herkesin becerisine uygun yapıları seçebileceği bu ürünler oldukça kolay yapım aşamalarına sahiptir. Üstelik oldukça uygun fiyatlara mâl ederek evleri keyifli kullanım alanları haline getirmek mümkündür.