Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

36 Küçük Mutfak Modelleri ve Alan Kazandırıcı Çözümler

15.01.2017
208.124
36 Küçük Mutfak Modelleri ve Alan Kazandırıcı Çözümler

Mutfak, işlevi açısından pratik ve kolay bir kullanım sağlayacak dekorasyon fikirleri ile oluşturulmalıdır. Eğer küçük bir mutfağa sahipsek, pratik kullanım konusu da daha fazla önem kazanacaktır. Küçük mutfak modelleri ve alan kazandırıcı çözümler için verilen bu örnekler ile herkes kendi mutfağında işe yarayacak önerileri uygulayabilir ve örnekleri kendi kullanımına göre değiştirip geliştirebilir. Gereksiz alan kullanımını önlemek için yüzeylerin ve depolama alanlarının çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor.

Çünkü mutfağın rahat bir şekilde kullanılabilmesi için hem yeterli depolama alanı olmalı hem de dolaşım engelsiz bir şekilde devam edebilmelidir. Küçük mutfak modelleri ve alan kazandırıcı çözümler hemen hemen her mutfağa uyarlanabilir detaylar içeriyor. Yapımının oldukça kolay olduğu ve çoğunlukla hazır almak yerine tasarlanabilecek fikirlerin verilmesi sayesinde, ekonomik çözümler olduğunu da söylemek mümkün.

1. U Mutfak Modelini Deneyin

Eğer en baştan bir düzenleme yapılacaksa, U model mutfaklar çok kullanışlı ve küçük alanlar için de ideal bir çözüm önerisidir.

2. Raflar Her Zaman Hayat Kurtarır

Mutfakta dolaplarla çok fazla yer kaplamak yerine, duvar üzerinde raflara ağırlık verin. Hem yeterli depolama alanı olacak hem de mekan daha büyük duracaktır.

3. İşlev alanlarını Bir Arada Düşünün

Eğer gerçekten birkaç metrekarelik bir mutfak tasarımı düşünüyorsak, tüm işlevler yan yana çözülmeli ve üst duvarlar depolama için değerlendirilmelidir.

4. U Mutfak İçin Bir Örnek Daha

Ankastre ürünler ile yapılabilecek işlevsel ve modern bir mutfak örneği daha. Küçük alanları değerlendirmenin en iyi yolu.

5. Tek Bir Düzlemde Tüm İşlevi Çözme

Eğer bir yüzeylik bir mutfak alanı varsa, işlevler yan yana sıralanabilir ve depolama alanları olabildiğince fazla şekilde eklenebilir.

6. U Mutfak ve Raf Kullanımı

U mutfak modelinde eğer dar bir alansa, karşı yüzeyde tamamen raflar düşünülebilir ve mekanın daha büyük algılanması sağlanabilir.

geri1 of 11
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar
  1. EMEL dedi ki:

    Özenle hazırlanış bir yazı teşekkürler. İzninizle facebook hesabımda paylaşacağım sitenizi.

  2. İtalyan dedi ki:

    Güzel bir paylaşım olmuş açıkcası teşşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image