7 Metrekarelik Küçük Daire Dekorasyonu

İçindekiler
  1. Giriş Katı
  2. Giriş Katından Farklı Bir Görünüş
  3. Mutfak
  4. Tepeden Bakış
  5. Mutfak Dolapları
  6. Beyaz Basamaklar
  7. Yatak Odası
  8. Oturma Odası
  9. Yatak Odasına Farklı Bir Bakış
  10. Banyo

Birçok kişinin evlerini dekore ederken sığmayacağını düşündükleri için istedikleri eşyaları almaktan vazgeçtiklerini görüyoruz. Halbuki dekorasyonu doğru şekilde uygulayarak küçük bir mekanı büyütmek mümkün. Görsellerimizde göreceğiniz ve sadece 7m2 büyüklüğünde olan bu evi inceleyebilir ve küçük alanların nasıl değerlendirilebileceği konusunda kendiniz için esinlenebilirsiniz.

Giriş Katı

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-1

Minik evin giriş katında küçük bir mutfak ve duşlu bir banyo bulunmakta. Duvara monte edilmiş katlanabilir ve masa da göze çarpıyor. İç mekanın daha ferah görünebilmesi adına duvarların ve tüm mobilyaların beyaz olması tercih edilmiş. Basamaklardan yukarı çıkılarak tavan kısmı açılabiliyor ve üst kata geçiş yapılabiliyor. Duvardaki dekoratif bölümün evin tavanlarına uygun olarak kahverengi yapıldığı da gözden kaçmıyor.

Giriş Katından Farklı Bir Görünüş

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-2

Bu görselimizde katlanır masalın açılarak 2 kişilik bir yemek masasına dönüştüğünü görebilirsiniz.

Mutfak

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-3

Mutfaktaki tüm dolaplarda beyaz renk kullanılmış. Tezgahın üzerinde ise bardakların konulabileceği ve çeşitli mutfak aletlerinin asılabileceği bir alan oluşturulmuş.

Tepeden Bakış

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-4

Eşyaların gayet düzenli bir şekilde yerleştirilerek evin içinde hareket edilebilecek bir alan bırakılmasının sağlandığını görmek mümkün.

Mutfak Dolapları

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-5

Dışarıdan bakıldığında küçücük görünen bu dolapların bu kadar fazla eşya alabileceğini kim düşünebilir ki? Üstteki dolapların yanı sıra tezgahın yanında bulunan dolabın üstünü de kullanmak mümkün.

Beyaz Basamaklar

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-6

Hem oturma hem de yatak odası olarak kullanılan bu odaya çıkmak için basamakları kullanmak ve kapağı yukarı kaldırmak yeterli.

Yatak Odası

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-7

Bir çekyat yardımıyla bu odayı hem oturma odası hem yatak odası olarak kullanmak mümkün. Alandan tasarruf edebilme adına televizyon ve diğer eşyalar duvara monte edilmiş durumda. Dekoratif parmaklıklar sayesinde ise odaya şıklık katarken aynı zamanda aşağıyı izlemekte mümkün.

Oturma Odası

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-8

Çekyatınızı kapalı bir şekilde tutarak odayı oturma odası haline getirmeniz mümkün. Televizyon karşısında keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Yatak Odasına Farklı Bir Bakış

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-9

Yatak odası olarak kullanılabilen bu oda küçük raflar ve bir duvar abajuru ile dekore edilmiş.

Banyo

7-metrekarelik-kucuk-daire-dekorasyonu-10

Bu minik banyo ayna detaylarıyla daha büyük bir görüntüye kavuşturulmuş. Dar uzun bir dolap kullanılarak alan tasarrufu yapılmış.