Açık Mutfak Rafları ile Şık Şekilde Depolamanın İpuçları

Hepimiz biliyoruz ki mutfaklarda kullanılan açık raflar bugünlerde oldukça popüler. Bu raflar rahatlık ve şıklığın birleşmesi, aynı zamanda mutfağınızı düzenlemeniz ve o kalabalığın içinde kişiliğinizi ortaya çıkarmanızın da harika bir yolu. Eğer mutfağınızda açık raflara geçiş yaptıysanız ya da yapmayı planlıyorsanız, bu rafları şık bir şekilde düzenleyeceğinizi merak ediyor olmalısınız.

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri

Stratejik ve Güzellik İle Organize Edin…

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-1

En sık kullandığınız eşyaları göz önünde bulundurun ve bu eşyaları daha alçak ve erişimi kolay olan raflara yerleştirin. Tabaklar, kaseler, bardaklar/kupalar genellikle bu kategoriye giren materyallerdir. Eğer açık raflarınızı size yarar sağlayacak şekilde düzenlerseniz yeni mutfağınızla çok daha mutlu olabilirsiniz.

Kullanışlı Renkler Ekleyin

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-2

Mutfak her şeyden önce kullanışlı bir alandır. Fakat bu stilin bu yolun kenarında durması gerektiği anlamına gelmiyor. Açık raflarınızdan birine renklerini güzelce organize ettiğiniz yemek kitaplarınızı yerleştirin. Kitaplar mutfağınıza renk getirecektir ve kolayca erişebileceğiniz alanlarda olacaklardır.

Neşeli Tonlara Sahip Bir Renk Seçin

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-3

Beyaz mutfaklar eğer beyaz eşyalara da sahipse genel anlamda oldukça elit ve temiz durur. Arkadaş canlısı ve neşeli bir renk katarak görsel olarak daha ilginç bir görüntü yakalayabilirsiniz. Tabi ki çok abartmamalısınız.

Açık Raflarınıza Doğal Bir Sıcaklık Ekleyin

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-4

Paslanmaz çelik kullandığınız mutfağınıza biraz ağaç ya da doğanın sıcaklığına sahip başka bir materyal getirmeniz ortamdaki dengeyi sağlayacaktır. Rafları ağaçtan yapmak bir seçenek ama eğer raflarınız zaten beyaz bir materyalden yapılmışsa ağaçtan yapılmış sepetler ve kaseler tercih edebilirsiniz. Ekstra bir bilgi: çirkin materyallerden uzak durmak adına ağaçtan yapılan bir sepet doğal görünen iyi bir seçenektir.

Raflarınızı tek bir özellik üzerinde yoğunlaşarak dekore edin.

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-5

Bu bohem tarzındaki mutfak her rafı farklı bir renk ile dekore edip yine de bütünlüğü korumanın harika bir örneği. Yalnızda renk değil farklı materyaller de kullanabilirsiniz (burada farklı büyüklüklerde kullanılmış tahta kaseler gibi). Renkler daha çok tekliği ve temiz bir görüntü oluşturmayı sağlıyorlar.

Sanat Eserleri Kullanın

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-6

Eşyalarınızın arka tarafında sergileyeceğiniz sevdiğiniz sanat çalışmalarını sergileme fırsatını kaçırmayın. Bu sanat eserleri rafları boyuna daha büyük göstermek için de iyi bir fikir, özellikle materyalleriniz raflarda alçak bir görüntü sergiliyor ise.

Üst üste depolayın, İç içe depolayın

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-7

Eğer tabak çanağınız tek tip ise açık raflarınıza görsel bir şeyler eklemek adına (tabi eğer eklemek istiyorsanız) raflarınızı ağzına kadar doldurabilirsiniz. Her bir tabak yığınının bir üstteki rafa yaklaşmasını sağlayın ve onları daha yakın tutun. Bu sayede değişik bir şıklık elde edebilir ve takımlarınızı daha güzel sergileyebilirsiniz.

Tabaklarınızı Dikine Koyun

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-8

Birkaç tabağı dikine koyarak güzel materyallerinizi sergileyebilir ve mutfağınıza renk getirebilirsiniz. Bunu yapmadan önce tabağın dengede olduğuna dikkat edin ki diğer materyallerinizi üzerine düşmesinler!

Sevdiğiniz Şeyleri Sergileyin

acik-mutfak-raflari-icin-depolama-yontemleri-9

Bu herhangi bir dekor için ana çizgidir aslında- eğer bir materyalden hoşlanmıyorsanız onun ne kadar şık durduğu önemli değildir, çünkü görüntüsünden mutlu olmazsınız. Sevdiğiniz parçaları seçin ve sizi yansıtan parçaları sergileyerek kendinizi mutlu edin.