Cam Kavanozları Süsleyin ve Dilediğiniz Gibi Kullanın!

Hemen hemen her evde sürekli olarak biriken cam kavanozlar, genellikle ya dolaplarda tutulmakta ya da çöpe atılmaktadır. Aslında bu kavanozları geri dönüşüm mantığı ile yeniden kullanılır hale getirmek oldukça kolay. Cam kavanoz süsleme işleri hem çok keyif verecek hem de ev dekorasyonu ve işlevi içerisinde kullanılabilecek yeni ürünler kazandıracaktır. Kalemlik, mutfakta baharat ve şeker gibi besinlerin depolanması, bir araya getirilerek oluşturulabilecek ürünler ve çok daha fazlası için bu örnekler yardımcı olacaktır. En basit süsleme malzemeleri ile herkes cam kavanoz süsleme işine girebilir ve evdeki kavanozlara yeni işlevler kazandırabilir.

Boş zamanları değerlendirmenin de en faydalı yollarından birisi olacaktır. İsterseniz kavanozları bu şekilde hazırlayarak ürünlerin satışını bile sağlayabilirsiniz. Evinde çok fazla sayıda kavanoz birikmiş olan insanlar, bu tür dekoratif süslemeler ile yeniden işlev kazandırdıktan sonra, sevdiklerine de hediye etmeyi düşünebilirler. Hemen hemen herkes için kullanışlı sayılabilecek ürünler ortaya çıkmaktadır. Çocuk odalarında boyama kalemlerini toparlamak, mutfaklarda yiyecekleri depo etmek, salon ve bahçelerde hem bitkileri ekecek saksılar olarak kullanmak hem de aydınlatma ürünü olarak tasarlamak mümkün olacaktır. Örneklerde de her kullanıma hitap eden tasarımlar mevcuttur.

1. Renkli Balonlar ile Kaplayın

Kaplama olarak kullanılabilecek balon malzemesi, kavanozu sıkıca kavrayacaktır. Böylelikle dilediğiniz gibi yeni cam kutularınızı kullanabilirsiniz.

2. Renkli Akvaryum Taşlarını Değerlendirin

Akvaryumlarda kullanılan bu tarz dekoratif taşları kavanoza yapıştırın ve içerisine ışık ya da mum yerleştirin. Renkli ışıklar elde edeceksiniz.

Çoğu zaman çöpe giden kavanozlar ile aslında sayısız dekoratif ürün üretmek mümkün. Boyama ve kaplama malzemeleri temin ederek işe başlayabilir ve örnekleri geliştirerek daha farklı ürünler de tasarlayabilirsiniz. Üstelik çocukların dahi yapabileceği kadar basit ve keyifli bir iş olacaktır. İster ev ya da ofis içerisinde, isterseniz de bahçede kullanabilirsiniz. Saksıdan kalemliğe, depolama kutularından aydınlatma ürünlerine kadar çok farklı şekillerde ürünler oluşturmak mümkün.