Çocuklar için Çadır Yapma Fikri

İçindekiler
  1. Çocuklar İçin Çadır Fikri
  2. Gerekli Olan Malzemeler
  3. İşlem Tamam!

Çocuklarınızı mutlu etmek, onlara eğlenceli ortamlar yaratmak sizin ellerinizde. Hepimizin istediği çocuklarımızı mutlu görmekken, onları bu sürprizle şaşırtamaya ne dersiniz? Oyun oynamaya bayılan çocukların oyun alanlarını daha da mükemmelleştirecek olan fikir galerimizde. Zaten günümüzde çocuklar sokaklarda doya doya oyun oynama zevkinden mahrum kaldılar, evinizde onlara hazırlayacağınız bu çadır ile oyun oynama zevklerini son derece arttırabilirsiniz.

Çocuklar İçin Çadır Fikri

cocuklar-icin-cadir-yapma-fikri-1

Resimde gördüğünüz çadırı hazırlamak ve çocuklarınızı mutlu etmek son derece bir pratik bir yöntem ile mümkün.

Gerekli Olan Malzemeler

cocuklar-icin-cadir-yapma-fikri-2

6 adet yeterli uzunlukta tahta parçası, tül ve ya kumaş, makas, ip, vidalar ve bir adet matkap. Öncelikle tahta parçalarının üst kısımlarında resimde görüldüğü gibi delikler açıyoruz. Ardından ip yardımı ile çubukları birbirine sıkıca bağlıyoruz. Ardından resimde görüldüğü gibi seçmiş olduğumuz tülleri tahta parçalarına göre boyutlandırıyoruz.

İşlem Tamam!

cocuklar-icin-cadir-yapma-fikri-3

Tülleri resimde görüldüğü gibi üçgen şekline getiriyoruz. Ve tahtaların yanlarına resimde görüldüğü gibi monte ediyoruz. İnce uzun bir bez parçası daha kesiyoruz. Kesmiş olduğumuz bez parçasını kapı olarak boş bıraktığımız bölmenin üzerine resimde görüldüğü gibi ekliyoruz. Çadırımız hazır! Diğer detayları siz nasıl isterseniz o şekilde
şekillendirebilirsiniz. Hayal gücünüze sağlık!