Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Duvara Monte Edilebilen En Kullanışlı Masa Modelleri

blank

Birçok mekan içerisinde yemek, çalışma ve farklı işlevlerde kullanılmakta olan masalar için alan yaratmak bazen zor olabilir. Özellikle küçük mekanlar için daha fonksiyonel özellik gösterecek masa türleri kullanım açısından o mekanlar için en uygun tercihlerdir. Alandan kazanç sağlayan ve duvara monte edilebilen masa modelleri, kullanışlılığı ve pratikliliği ile çok fayda sağlar. Duvara monte edilebilen masalar, birçok duvar yüzeyine uygun şekilde tasarlanıp üretilebilir. Özellikle kullanılmadığı zaman katlanabilen masalar çok kullanışlı sayılır.

Katlanabilen masalar için verilen bu örnekleri inceleyebilir ve dilediğiniz mekan içerisinde kullanabilirsiniz. Örnekleri değiştirerek ve geliştirerek de uygulamalarını gerçekleştirmeniz elbette mümkün. Birçok mobilya firması da tasarımları içerisinde bu tarz ürünlere artık daha fazla yer veriyor. Pratik kullanımlar sağlaması açısından daha fazla tercih edilmeye başlandı. Duvara monte edilebilmesinin kolay olması sayesinde de hazır almak yerine kendi masasını tasarlayan birçok birey bulunuyor. Basit malzemeler ve yaratıcılık devreye girdiği zaman, herkes kolayca masa tasarımını gerçekleştirip duvara monte edebilecektir. Farklı ergonomik tasarımlar ile yetişkinler ve çocuklar için de ayarlanabilir.

1. Hem Raf Hem De Masa İşlevi

blank

Açık olduğunda size çalışma masası olacak, katlandığında ise duvardaki bir raf işlevini görecek bu fonksiyonel masa türü çalışma alanları için ideal.

2. Atölyeler İçin Kullanışlı Bir Masa Modeli

blank

Boyama ya da marangoz işleri ile ilgilenenler için malzemelerini koyabileceği bir raf ile bağlantılı olan bu masa modeli çalışma alanları için çok iyi bir model.

3. Ferah ve Aydınlık Bir Alanı Tercih Edin

blank

Eğer çalışma masası olarak kullanılacak bir ürün düşünülüyorsa, mutlaka pencere yakınındaki bir duvar yüzeyi tercih edilmelidir. Daha aydınlık ve keyifli bir çalışma alanı oluşacaktır.

4. Hazır Ürün Almak İstemeyenler İçin

blank

Hafif ahşap malzeme ve gerekli diğer aletler ile kendi masanızı tasarlayarak kolaylıkla duvara montajını da gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz işin içerisine daha fazla tasarım katmak amacıyla farklı malzemeler de ekleyebilirsiniz.

5. Bahçede Keyifli Bir Yeme İçme Alanı

blank

Bahçe duvarlarına monte edilebilecek modern bir masa modeli. Ayakta atıştırırken ya da arkadaş grupları ile otururken kullanılabilir.

6. Mutfakta Kullanılabilecek Fonksiyonel Bir Ürün

blank

Mutfak içerisinde tezgaha yakın bir masa ürünü isteyenler için kullanılabilecek fonksiyonel bir model örneği. Aynı zamanda daha kısa bir seviyede monte edilirse çocuk masası olarak da kullanılabilir.

7. Hem Rafınızı Hem De Masanızı Birlikte Tasarlayın

blank

Ahşap parçaları yapıştırıcı ve matkap ile birlikte birleştirip istediğiniz ölçülerde masa ve rafınızı tasarlayabilirsiniz. Çocuklar için çalışma alanı olarak değerlendirilebilecek bir model. Renklendirmeyi de ihmal etmeyin.

8. Çift Taraflı Kullanım Olanağı

blank

Duvar yüzeyinde belirli aralıklara göre monte edeceğiniz bu tarz bir masayı her iki yönden de kullanabilirsiniz. İsterseniz daha geniş bir masa yüzeyi yaratıp ikili çalışmalara uygun hale de getirebilirsiniz.

9. Dolap ve Masa İşlevi Bir Arada

blank

Masa yüzeyini kapattığınızda kapaklı bir dolap elde edebileceğiniz bu ürün genç odaları, ofisler ve mutfaklar için kullanılabilecek farklı bir ürün. Büyüklüğünü kullanılacak işleve göre belirleyebilirsiniz.

10. Masa ve Oturma Elemanlarını Birlikte Monte Edin

blank

Sadece masanın değil, oturma elemanlarının da birlikte duvara monte edilebileceği ve özellikle bahçelerde çok fayda sağlayacak takım örneği. Kapalı durduğunda ise duvarda dekoratif bir ürün kullanılmış havasını kazandırıyor.

11. Küçük Salonlarda Kullanılabilecek Bir Örnek

blank

Eğer evinizde salonunuz için ayrılan alan küçükse ve yemek masası için fonksiyonel bir çözüm önerisi arıyorsanız, duvara monte edilebilecek bu tarz bir model ile mekanı kullanışlı hale getirebilir ve alandan kazanç sağlayabilirsiniz.

12. Sade ve Doğal Malzemeden Yapılan Bir Tasarım

blank

Minimalist ve sade tasarımları tamamlamak için bu şekilde doğal ahşaptan tasarlanan duvara monte masaları tercih edebilirsiniz. Abartıdan uzak ve son derece işlevsel bir ürün örneği.

13. Büyük Masa İhtiyacı Yaşayanlara Özel

blank

Geniş bir duvar yüzeyi olduğu takdirde, daha geniş ve büyük bir masa tasarımı gerçekleştirilebilir. Büyük yemek masaları ya da kalabalık çalışma gruplarına özel çalışma masaları yapılabilir.

14. Renk Kazandırarak Daha Modern Hale Getirin

blank

Kullanılacak mekanın dekorasyonuna uygun olan renkler ile hareketlendirilen duvara monte masa modelleri daha şık duracaktır.

15. Mutfak Masası İçin Bir Örnek Daha

blank

Mutfaktaki ürünlere yakın şekilde tasarlanabilecek bu tarz bir mutfak masası örneği ile kullanışlı bir alan oluşturulabilir. Küçük mutfaklarda fayda sağlayacak bir örnektir.

16. Fonksiyonellikte En İyi Sayılacak Örneklerden Birisi

blank

Duvarda kapalı hali ile ayna olarak kullanılan bu ürün, açıldığında dört kişilik bir yemek masasına dönüşüyor. Birçok ev ve iş yeri için çok fonksiyonel sayılacak, oldukça kullanışlı bir masa örneği.

Duvara monte edilebilen masa modelleri ile mekanlarda daha işlevsel alanlar oluşturulabilir. Masanın monte edileceği duvarın genişliği ve etrafındaki kullanım alanının yeterli şekilde olması önemlidir. Duvara monte edilebilen masaları istediğiniz mekan için kullanabilirsiniz. Küçük alanlarda yer kazancı sağlamasının yanında, elbette geniş mekanlar için de modern görünümü açısından kullanmak mümkün. Raf ya da dolap ile birlikte tasarlanan modeller de çok kullanışlı olmaktadır. Bahçe mekanları için de oturma elemanlarını ihmal etmeyin. İster ev içerisinde ister iş yerinde duvara monte edilebilen masa modelleri kullanılmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir