En iyi 34 Prefabrik Ev Modelleri

Malzemeleri açısından daha ucuz, kurulum açısından ise pratik ve süre kazancı sağlayan prefabrik yapılar, farklı amaçlara hizmet eden evlerdir. Afet bölgelerinde, geçici işler ve mevsimsel kullanımlarda, yazlık ya da kışlık gibi ev kullanımlarında, geçici ofis kurulması gerektiğinde prefabrik evler devreye girer. Prefabrik ev modelleri, günümüzde malzemeler ve teknikler açısından oldukça büyük bir gelişme göstermiştir. Bu nedenle örnekler üzerinden ilham alarak çok özgün, modern ve işlevsel prefabrik ev tasarımlarına ulaşılabilir. Hatta malzeme kullanımı sayesinde prefabrik ev görünümünden tamamen kurtulmak dahi mümkündür. Örnekleri inceleyerek başlayın ve prefabrik yapı ihtiyacınıza yönelik en modern seçeneklerinizi oluşturun.

1. Oval Formlar ve Ahşap Dış Cephe Etkisi

Prefabrik ev modelleri

Klasik ev formlarından daha farklı yapılar elde etmek ve ahşap malzemeyi bu yapılarda kullanmak isteyenler için ideal bir örnek.

2. Lüks Binalar Prefabrik Yapı Stili ile Birlikte

Prefabrik ev modelleri

Prefabrik evler genellikle daha sade ve klasik gibi görünse de, istenilen şekilde daha lüks bir görünüm kazandırmak da mümkün.

3. Gerçek Ev Görünümünde Olan Prefabrik Yapılar

Prefabrik etkisinden biraz daha kurtulmak için örnektekine benzer uygulamaların denenmesi gerekecektir.

4. İşlevsel Modellerle Tasarlanan Prefabrik Evler

Görsellikten ziyade işlevselliğe daha fazla önem verilecek olan yapılarda bu tarz uygulamalar denenebilir.

5. Klasik ve Şık Bir Ev Tasarımı

Klasikleri temsil eden ancak şıklığı ile kendisini her açıdan belli eden bir prefabrik ev örneği.

6. Ticari Yapılara Benzer Prefabrik Evler

Konut yapılarından ziyade farklı amaçlara hitap eden prefabrik evler de inşa edilebilir. En sık şekilde geçici ticari yapılara ihtiyaç duyulur.

7. Ahşap Malzemenin Meydana Getirdiği Değişim

Ahşap malzemenin kullanıldığı her yer oldukça değişir ve çok modern bir görünüm kazanır. Prefabrik evlerde en kısa yoldan sonuç almak için ideal bir malzeme seçimi olarak değerlendirilebilir.

8. Ahşap ve Renk Bir Arada

Ahşap malzeme ile birlikte renk kullanımları sayesinde bir yapının prefabrik olarak tasarlandığını anlamak neredeyse imkansız hale geliyor.

9. Çok Katlı Prefabrik Evler Yapmak da Mümkün

Apartman görünümünde, çok katlı prefabrik evler de yapılabilir. Yeterli ve dayanıklı malzeme kullanımı ile oldukça sağlam yapılar kurulmaktadır.

10. Yüksek Alanlarda Kurulabilecek Yapılar

Oldukça yüksek alanlarda, zeminin ayarlanabilmesi ile modern ve özgün prefabrik yapılar tasarlanabilir. Daha lüks ve şehirden uzak kullanımlara hitap eder.

11. Dikkat Çekici Renk Seçimi Yapılması

Prefabrik etkisinin kırılması için bazen sadece renk kullanımı yeterli olabilmektedir. Dikkat çekici renklerle yapılar değiştirilebilir.

12. Klasik Bir Evden Hiçbir Farkı Olmasın Diyenlere

Klasik ev görünümünü tamamen vermek için örnekteki gibi malzemeler seçilmeli ve aynı teknikler ile uygulanmalıdır.

13. Modern ve Özgün Prefabrik Ev Tasarımları

Farklı ve modern bir ev kullanımını prefabrik malzemelerle de gerçekleştirmek mümkün. Malzeme ve renk seçimleri ile kolayca inşa edilebilir.

14. Lüks ve Kalabalık Kullanımlara Uygun Bir Model

Hem lüks hem de kalabalık kullanıma uygun bir prefabrik ev yapmak diğer tasarımlara göre daha zordur.

15. Kış Şartlarına Uygun Zemini Yükseltilen Evler

Sıcaklığını kaybetmemesi açısından zemini yükseltilen prefabrik evler çok daha kullanışlı sayılıyor.

16. Modern Bir Prefabrik Yapı Örneği Daha

Malzemeleri ve Tasarımı ile oldukça modern, prefabrik yapı görünümünü kıran bir model. Her tarz alanlar için de uygun.

17. Kalabalık Ailelere Özel Prefabrik Evler

Kalabalık kullanımlara ve ailelere hitap eden bu örnek ile büyük alanlarda geniş mekanlara sahip prefabrik evler tasarlanabilir.

18. Kalabalık Ailelere Hitap Eden Bir Örnek Daha

Kalabalık ailelerin kullanımına uygun farklı bir alternatif daha. İşlevsel yönü kadar estetik görünümü ile de herkese hitap ediyor.

19. Modern ve Özgün Prefabrik Yapılar

Özgün tasarımlar prefabrik evlere de kolaylıkla uygulanabilir. İşte bu görsel de en iyi örneklerinden birisini gösteriyor.

20. Doğaya Uyumlu Malzemeler ve Renkler

Doğa içerisinde kullanılacak ve doğal alanlarla bütünleşecek prefabrik yapılar için renk ve malzeme seçimi daha önemlidir.

21. Ahşap ve Metal Malzemenin Cephelerdeki Birlikteliği

Prefabrik evler için modern bir görünüm düşünüldüğü zaman mutlaka ahşap ve metal malzeme akla gelecektir. Bir arada hem çok dayanıklı hem de şık duracaktır.

22. Zemine Bitişik Olan Ahşap Yapılar

Kimi yapıların zeminle bağlantılı olması sorun yaşatmaz. Daha doğaya yakın bir yaşam alanı tasarımı için bu tarz yapılar da tercih edilebilir.

23. Her Yapı Malzemesi Bu Örnekte Bir Arada

Farklı yapı malzemeleri bir araya geldiği zaman hem çok özgün hem de oldukça dayanıklı sayılabilecek prefabrik evler meydana gelecektir.

24. Orman Evlerine Uygun Bir Örnek

Orman içerisinde konumlandırılabilecek oldukça doğal görünümlü bir prefabrik ev formu daha. Malzemeleri ve rengi ile bu özelliğini yansıtıyor.

25. Yazlık Ev Modellerine Uygun Bir Yapı

Yazlık olarak kullanılabilecek, mevsimsel kullanımlara uygun bir prefabrik ev örneği. Malzemeleri sayesinde doğal yapı formu kazandırılmış.

26. Amerikan Modelinde Prefabrik Evler

Amerikan tarzını yansıtacak malzeme ve renkler ile prefabrik evlerin bu tarz bir duruş ile inşa edilmesi mümkün olacaktır.

27. Klasik Ev Görünümünde Prefabrik Yapılar

Prefabrik yapı görünümünden kurtulması istenen yapılar için kaplama malzemeleri örnekteki gibi tercih edilerek uygulanabilir.

28. Geniş ve Avrupa Modelinde Prefabrik Evler

Avrupa modelini yansıtan prefabrik evler üzerinde kullanılabilecek malzeme ve tasarımlar konusunda bu örnek çok ilham verecektir.

29. Klasik Ancak Oldukça Kullanışlı Bir Örnek

Tasarımı açısından klasik bir görünüme sahip olmakla birlikte, işlevsel açıdan oldukça faydalı ve kullanışlı bir ev modeli.

30. Ahşap Ağırlıklı İnşa Edilen Prefabrik Yapılar

Ahşap malzeme ne kadar yoğun kullanılırsa, prefabrik evlerin farklı bir yapı stiline yaklaşması da o kadar mümkün olacaktır.

31. Renk Kullanımının Prefabrik Evlere Etkisi

Renk kullanımı ile de prefabrik evler çok farklı yapılar olarak algılanabilir ve daha modern bir görünüm elde edebilir.

32. Modern ve Klasik Tasarımlar Bir Arada

Farklı tarzların bir arada kullanılması ile oluşturulan prefabrik evler her alana ve kullanıcıya hitap etmektedir.

33. Müstakil Ev Tipinde Klasik Prefabrik Evler

Bu örnek de yapıyı prefabrik görünümden uzaklaştırmak için tasarlanmış özel bir görünümü temsil ediyor.

34. Kış Bölgelerine Uygun Prefabrik Ev Tasarımları

Malzemeler, yükseltileri ve tasarımları ile daha çok kışlık alanlarda kullanılabilecek, modern bir prefabrik ev örneği.

Prefabrik ev modelleri konusunda sunulan bu örnekler hem her ihtiyaca hem de her tarza hitap eden seçenekleri içeriyor. Bu örnekler ile karar vermek ve uygulamak daha kolay hale gelecek. Malzeme ve renk seçiminin ortaya koyduğu farklar, konut haricinde farklı amaçlara hizmet eden örnekler ve daha fazlası bu görsellerde mevcuttur. Prefabrik ev modelleri konusunda ihtiyaç yaşayan bireyler, kendi talep ve gereksinimlerini belirledikten sonra, eve dair detayları da seçerek ilerleyebilir. Malzemesinden uygulanacak alana, uygulama tekniklerinden renklere kadar her aşaması önemlidir. Çok daha az maliyetle özgün ve modern prefabrik ev modelleri temin edilebilecektir.