Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

En Kolay Adımlarla Kurdele Yapımını Öğrenin

26.03.2017
19.211
En Kolay Adımlarla Kurdele Yapımını Öğrenin

Kurdele yapmak herkesin öğrenmek istediği bir iştir ve farklı birçok yöntem ile kurdele yapımını öğrenmek elbette mümkündür. Kurdele ile süslenen ürünler çok daha modern bir görünüm kazanırken, kurdelenin kendisi ile yapılabilecek daha birçok farklı fikir de keşfedilebilir. Hediye paketlerini süslemek, duvarlarda ve mobilyalarda dekoratif ürün olarak kullanmak, kıyafetlerde detaylı süslemeler için kullanmak, aksesuar olarak kolye ya da bileklik şeklinde değerlendirmek gibi pek çok farklı alternatifler için kurdeleler fayda sağlar. Teknikler kadar malzeme konusunda da kurdele yapımı için sayısız seçenek oluşturmak mümkün. Bu örnekler sayesinde ilk kez kurdele yapmayı deneyecek olanlar bile kolaylıkla öğrenecektir. Farklı tekniklerin tümünü deneyin ve hangisinde iyi olduğunuzu keşfedin.

Kurdele kullanımı ihtiyacında hazır almak yerine kendi modern kurdelelerinizi tasarlayabilirsiniz. Kendinizi geliştirdikçe hayal gücünüzü daha fazla kullanın. Kurdele yapmak için farklı malzemeler temin edin ve daha gösterişli tasarımlar için kurdelelerinizin üzerine işlemeler ve desenler uygulayın. Kurdele kullanmayı özellikle çocuklar ve genç kızlar çok sevmektedir. Saçlarını toplamaları için onlara kurdele detaylı tokalar da tasarlamak mümkün. Tasarladığı ürünlerin satışını gerçekleştiren bireylerin de sayısı oldukça fazla. Siz de kurdeleler ile ürünler yaparak satabilir, sevdiklerinize hediye olarak da sunabilirsiniz. Kurdele için temin edebileceğiniz en klasik malzemelerden ziyade, yaratıcılığınız ile farklı malzemeleri de işlemelerinize dahil edebilirsiniz. Kurdele tasarlamak en kolay ve yaratıcılık açısından da en esnek işlemlerden birisidir.

1. Çatal Yardımı ile Kurdele Yapmak

En ilginç yöntemlerden birisi olarak dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz. Adımları takip ederek kolayca kurdeleler yapmak artık mümkün. Daha küçük boyutta çalışmak açısından çatal yöntemi kullanılabilir.

2. Parmaklarınızı Kullanarak Kurdelenizi Oluşturun

Kısa sürede pratik bir kurdele yapımına ihtiyaç duyduğunuz anda, size kurdele malzemeniz yetecektir. Özellikle hediye paketleri için tercih edilebilecek bir yöntem. Kolayca yapabileceğiniz bir örnek sizlerle.

3. Kağıttan Kurdele Yapmak

 

Her malzemeden kurdele yapmak mümkün ama en kolayı ve en pratiği elbette kağıttan olanlardır. Siz de bu örneği istediğiniz kağıtlarla oluşturabilirsiniz. Özellikle farklı renklerden oluşan kağıtları kullanmayı ihmal etmeyin.

4. Saniyeler İçerisinde Kurdele Yapın

En pratik kurdele örneği olduğunu siz de uyguladığınız anda fark edeceğiniz. En klasik kurdele bağını öğrenin ve kolayca ince kurdeleler yapın. Hemen hemen her malzemede uygulanabilecek bir yöntemdir.

geri1 of 6
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image