Bizimle iletişime geçin

Yatak Odası

Geceleri Hayalini Kuracağınız 25 Harika Yatak Odası Tasarımı

blank

Yatak odanızın oldukça tatlı ve ilginç olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama bu tasarımları görene kadar bekleyin. Bu tasarımlardan birkaçı düşünebileceğiniz en ilginç ve harika yatak odası tasarımları ve gerçekten hayallerinizin ötesine gidebilecek kadar güzeller. Tabi ki böyle bir yatak odasına sahip olmak harika olurdu, ama hayalini kurmak da oldukça güzel.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-1

Camlarla kaplanmış, sera benzeri bir yatak odası kesinlikle ilginç bir fikir, özellikle de manzarası bu kadar harika olunca. Tabi bunun gibi bir tasarımda biraz korunmasız hissedebilirsiniz ama eğer bunun gibi bir tasarımı kendi bahçenize yaptırırsanız bu da sorun olmayacaktır.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-2

Söz camla kaplanmış yatak odalarından açılmışken, işte bir başka tasarım. Bu yatak odası tranparan bir baloncuk ile sarılmış ve tamamen doğanın ve doğallığın içinde. Şimdi endişelenmeniz gereken tek şey, etrafı temiz tutabilmek olmalı.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-3

Çatı katında, çatısı camdan olan bir yatak odası, birçoğumuzun hayalindeki alana yakın bir seçenek. Zeminden tavana kadar uzanan pencereler harika bir manzara sunuyor, daire şeklindeki yatak mükemmel görünüyor ve bu süit yaşayan bir ağacın çevresine yapılmış durumda.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-4

Bu suit ise Kakslauttanen Hotel, Finlandiya’ya ait bir suit ve kubbe şeklinde, metal çerçeveler ve cam kullanılarak tasarlanmış bir tavana sahip. Gökyüzüne ve yıldızlara hayran kalarak uykuya dalmaktan daha iyi bir yol var mı?

harika-yatak-odasi-tasarimlari-5

Ama bu tarz bir deneyim yaşamak için lüks otelleri ziyaret etmenize gerek yok. Eğer yatak odanızı yatağın üst kısmında büyük bir cam olarak tasarlarsanız, siz de geceleri uykuya dalarken yıldızların keyfini çıkarabilirsiniz. Tabi bunun için yatak odanızın çatı katında olması gerekiyor.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-6

Tabi ki yatak odasının mimarisi ve çevresi oldukça önemli bir etmen ama bazen bir yatak her şeyi değiştirebilir. Oge Mimari tarafından tasarlanan bu yuva şeklindeki yatak inanılmaz derecede samimi ve rahat, ne kadar havalı ve eşsiz olduğundan söz etmeye gerek bile yok.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-7

Hamak şeklindeki bir yatak da habi ki hayallerimizdeki yatak odasında sahip olabileceğimiz bir şey. Bu yatağın ise oldukça rahat ve havalı bir görünümü var. Hamak yer/yatak kesinlikle çok enteresan ve göz alıcı bir mobilya.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-8

Bir bira fıçısında uyumaya ne dersiniz? İçinde oldukça rahat bir yatak ve sıcak bir ışıklandırma da olduğunu hayal edin. Bu tarz bir yatak odası Almanya’daki Landhotel Hof Beveland’in farklı deneyimler yaşamak isteyen ziyaretçilerine sunduğu tarzda.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-9

Yatak bir sürü şekilde ve farklı büyüklüklere sahipler. Bu yatağın ise birçok özelliği ve geleceğe dönük bir tasarımı var, içerisinde bir masa, ışıklandırma ve depo alanı da bulunduruyor. Yatağın genel şekli ise gerçekten sıradışı.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-10

Bildiğiniz gibi, akvaryumların insanlar üzerinde rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi var, yani yatak odanızda bir tane akvaryuma sahip olmak sakinleştirici kullanmak gibi. Bütün bunları bildiğimiz halde bu kadar etkileyici bir tasarım beklemiyorduk açıkçası.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-11

Buzdan yapılmış bir odada, buzdan yapılmış bir yatakta uyumak oldukça havalı ama bu iyi anlamda da olabilir, rahatsız anlamında da. Hangisinin doğru olduğunu öğrenmek için denemeniz gerekecek.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-12

Kamp yapmak denildiğinde, aklınızda oluşan görüntü kesinlikle bu değildir. Aslında bu tam olarak kamp yapmak olmasa da tipik bir çadırın ve uyku tulumunun gelebileceği en son nokta. Basitçe yatak odanızı alıp ormana taşımak gibi bir şey.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-13

Bir yatak odasını enteresan ve ilginç gösterebilecek birçok seçenek mevcut. Örneğin yatak odanızda bir havuz olması harika bir fikir. Sabahları uyanıp, ferah bir başlangıç yapmak için havuza atlayabilirsiniz.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-14

Bu da hemen hemen aynı fikir sayılabilir ama bu odanın genel tasarımı daha farklı. Daire şeklindeki bir yatak, havuzun ortasındaki bir adada yer alıyor. Oldukça havalı görünüyor ama attığınız adımlara dikkat etmeli ve herhangi bir şeyin köşelerden düşmemesi konusunda da dikkatli olmalısınız.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-15

Muhtemelen denizaltındaki otelleri duymuşsunuzdur ama daha önce bu otellerden birinin yatak odasını görmüş müydünüz? Genel olarak cam duvarlarla ve suyla çevrilmiş durumdasınız ve pencereden baktığınızda balıkları, mercanları ve diğer hairka şeyleri görebiliyorsunuz.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-16

Sizce de sallanan bir teknede oturmak harika bir fikir değil mi? O kadar rahat ki burada uyuyakalabilirsiniz. Aslında eğer bunun gibi asma bir tekneniz varsa gerçek anlamda uyuyabilirsiniz. Sahilde ya da deniz temalı bir yatak odasında kullanmak için harika bir parça.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-17

Güzel, daire şeklindeki bir yatak, geniş bir jakuzi ve genel anlamda romantik ve zarif bir dekora sahip lüks bir yatak odası suiti. Bu, Woodlands Inn’in romantik suitlerinden biri.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-18

Bu yatak odasında ise, daire şeklindeki yatak odak noktası. Zarif bir yatak başlığı ve baş döndürücü kubbesiyle harika bir daire şeklinde yatak. Asılan avize ve uyumlu gece lambası, ayrıca harika lavanta rengi de odanın mükemmel detaylarından birkaçı.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-19

Tabi bazen de sadece basit, rustik ve otantik bir şeyler arıyoruz. Lüksten vazgeçin ve ahşap tavana sahip olan bu çekici yatak odasına bir göz atın.

Bitkilerin yatak odasına güzel bir hava kattıkları hepimizde kabul edilir ama yatak odasında gerçek anlamda bir ağaç bulundurmak? Bu tamamen doğanın ortasında uyumak gibi olur tabi evinizin size sunduğu rahatlıkla birlikte.harika-yatak-odasi-tasarimlari-21

Cam tavanlar gerçekten havalı ve geceleri yıldızları görmenize de yardımcı oluyorlar peki ya cam zemin? İşin aslı duvarların, zeminin, yatak çerçevesinin ve komodinlerin tamamen camdan yapıldığı bir odada uyumaya ne dersiniz?

harika-yatak-odasi-tasarimlari-22

Eğer sizi etkileyen harika bir manzaranız varsa zeminin camdan olması fikrinden vazgeçip sadece dış cephenin camdan yapılmasını tercih edebilirsiniz. Köşede bulunan bir yatak odasının sahip olduğu bu cam duvarlar gerçekten çevrenin güzelliğini izlemenize yardımcı olacaktır.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-23

Çocukların odası göz önünde bulundurulduğunda, korsan temalı ve tekneden bir yatağa sahip olan bu tarz bir yatak odası harika olabilir ayrıca bu oda depo için tahta bir sandık ve güzel renk paletlerine sahip aksesuarlar da sunuyor.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-24

Araba yataklar da gerçekten güzel seçenekler ama çocukların odaları için gördükleriniz genellikle biraz çizgi araba yapısında oluyorlar. Ama bu araba yatak gerçekten inanılmaz gerçekçi duruyor ve bu sayede yaşayacağınız deneyim de daha gerçekçi ve eğlenceli bir hal alıyor.

harika-yatak-odasi-tasarimlari-25

Bu yatağın istiridye şeklinde olması gerçekten onu inanılmaz güzel kılıyor. Bu istiridyenin içindeki inci siz olun ve sıcak ve hayallerdeki gibi bir deneyim için sarılıp uyuyun. Korkmayın, sizi yutmaz. Hiçbir riske sahip olmadan bütün lükse sahip olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir