Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Geri Dönüşüm Fikirleri ile Tasarlamaya Başlayın!

14.01.2017
149.493
Geri Dönüşüm Fikirleri ile Tasarlamaya Başlayın!

Kullanılmayan ve depo alanlarında, kilerlerde bekleyen ya da gözümüzün önünde olmasına rağmen değerlendiremediğimiz birçok eşya, aslında geri dönüşüm fikirleri ile yeniden işlev kazanabilir. İhtiyaç duyduğumuz bazı ürünleri direkt hazır olarak satın almaktansa, evdeki en basit malzemeler ve yaratıcılığımız ile tasarlayabiliriz. Geri dönüşüm fikirleri ile tasarlanan birçok ürün, aynı zamanda kullanıldığı mekanlara renk ve hareketlilik de kazandırmaktadır. İster mutfakta kullanılabilecek işlevsel bir ev aleti, isterseniz de duvarları ya da tavanları süsleyebilecek dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz. Bunun için büyük yeteneklere de gerek yok.

Herkes el becerileri ile kolayca tarzına ve kullanımına uygun ürünler tasarlayabilecektir. Geri dönüşüm mantığı sayesinde artık ev ve iş yerlerinde gereksiz eşya birikimi de son bulacaktır. Kiler ve depolarda gereksiz yer kaplamaları olmayacak ve düzen sağlanacaktır. Çöpe atılmaya kıyılamayan eşyalara yeniden işlev kazandırmak, tasarruf ve düzen açısından en iyisidir. Örneklerdeki geri dönüşüm ürünleri aynı şekilde uygulanabilir veya farklı şekillerde uyarlanarak da geliştirilebilir. Tercih sizin.

1. Pet Şişelerden Saksı Yapımı

Pet şişeleri hayal gücünüz sayesinde sevimli tavşanlara dönüştürüp saksı olarak bahçede ya da evde kullanabilirsiniz.

2. Çok Kullanışlı Bir Banyo Ürünü

Yapımı oldukça pratik ve çok kullanışlı bir banyo ürünü. Bu şekilde diş fırçaları asla karışmayacak.

3. Çocuklar için Renkli Bir Oyuncak

Kapaklar ve sürpriz yumurta malzemesinden renkli ve eğlenceli bir oyuncak elde edebilirsiniz. Çıkardığı sesler çocuklar için keyifli olacaktır.

4. Konserveden Saksı Yapımı

Konservelerin kapağını çıkardıktan sonra ahşap mandallar ile çevreleyin ve saksı olarak kullanın. Dilerseniz renklendirip başka malzemelerle de kaplayabilirsiniz.

5. Boya Kutularını Artık Atmayın!

Tenekeden yapılan boya kutularını modern hasır iplerle kapladığınızda, çok şık saksılar ya da kalemlikler elde edebilirsiniz.

6. Araba Lastiklerinin Bahçe Ürünlerine Dönüşüm

Biraz emek ve fazlasıyla hayal gücü isteyen bir ürün olsa da, bahçe süslemeleri için ideal bir geri dönüşüm fikri olduğu kesin.

geri1 of 9
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image