Hallowen İçin Örümcek Ağı (Kendin Yap)

Evinize Hallowen ambeansı katmak istiyorsunuz ama satın alacağınız aksesuarlar ne evinizin dekoruna ne de boş alanınıza uymuyor mu? Öyle ise bu yıl bir değişiklik yapın ve kendi aksesuarlarınızı kendiniz yapın, satın almak için ayırdığınız para da cebinizde kalsın!

orumcek-agi-kendin-yap

Bu ev yapımı örümcek ağını yapmak için evinizdeki malzemelerden fazlasına ihitiyacınız yok! Hem kolay, hem ucuz hem de tam istediğiniz gibi!

orumcek-agi-kendin-yap-1

Malzemeler:

  • Iplik
  • Makas
  • Bant ( boyacıların kullandığı duvara zarar vermeyen bantları veya patafix gibi yapıştırıcıları tercih etmelisiniz.)

orumcek-agi-kendin-yap-2

1. Işe ipten 3-4 uzun parça kesip, parçaları bantla duvara tutturarak başlıyoruz, iplerin hepsini birbirleri ile merkezde kesişecek şekilde yerleştiriyoruz(tıpkı pizza dilimler gibi).

2. Tüm ip parçalarını küçük bir parça ip ile birbirlerinin kesişim noktalarından tutturup bağlaıyoruz, fazlalıkları kesiyoruz.

3 . Büyük bir parça iple ağ görünümünü kazandırmaya başlayacağız şimdi. Bu kestiğimiz ipi duvara tutturduğumuz iplerden birine bağlıyoruz ardından her bir ipin etrafında döndürüyoruz böylece bir ağ oluşturuyoruz. Bu ipi diğerlerine tuttururken düğüm atmayı ihmal etmiyoruz. Bu şekilde ağımız yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Burada dikkat etmeniz gereken ayrıntı ise düğümleri basit ve gevşek tutmak, böylece ağımıza hareket kazandırmak kolaylaşacak.

4 .adımı daha geniş bir parça iple merkezden dışa doğru giderek genişleyen bir şekilde tekrarlıyoruz, bu işlemin sıklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, böylece tüm çevreleme işini bitirdiğinizde evinize ve zevkinize uygun bir ağ elde etmiş olacaksınız!

Boyutu ve şekli; kendi duvarınıza, kitaplığınıza ya da pencerinize gore ayarlayabilirsiniz.Bunun yanında farklı şekiller ve renklerle ağınızı özelleştirebilirsiniz; küçük beyaz ve büyük siyah ağlar gibi… ya da renkli ve parlak renkler kullanarak kendinize eğlence çıkarabilirsiniz. Plastik örümcekler ile ağınıza daha korkunç ve ürkütücü bir görünüm kazandırabilirsiniz.

orumcek-agi-kendin-yap-3

orumcek-agi-kendin-yap-4