Bizimle iletişime geçin

Ofis

İşinizi Sevdirecek Havalı Çalışma Masaları

blank

Çalışma masanızı değiştirmenin çalışma şeklinizi de değiştireceğini biliyor muydunuz? Ya da başka birinin çalışma masasında geçirdiğiniz zaman içerisinde iş akışınızın değişeceğini? Çalıştığınız çevre sizi farkında bile olmasanız da büyük derecede etkiler. Farklı bir şekilde ifade edilecek olursa, Eğer havalı özelliklere sahip havalı bir çalışma masanız olursa, işiniz de çok daha keyif verici ve tatmin edici bir hal alacaktır. Hadi bu sözlerimizi birkaç konsept ile örneklendirelim ve birkaç gerçekten havalı çalışma masasına göz atalım.

blank

Gerçekten havalı bir şeyler görmek ister misiniz? Bu çalışma masası kum dolu bir zeminin üzerine yerleştirilmiş. Bu şekilde çıplak ayakla çalışabileceksiniz ve kumların parmaklarınızın arasında gezindiğini hissedebileceksiniz. Bu, ev-ofisinizden dışarı bile çıkmadan bir sahilde olmak gibi. Tabi ki masayı terk ettiğinizde her yere saçılacak kum taneleri gibi bir problem de mevcut fakat bu konuyu kendi başınıza çözmeniz gerekiyor.

sik-tasarimli-calisma-masalari

sik-tasarimli-calisma-masalari-1

sik-tasarimli-calisma-masalari-2

Manuel Saez tarafından tasarlanmış bu kayar kısımlı çalışma masasının bu kadar enteresan olmasının sebebi çok düzgün ve pratik oluşu ve bu masanın telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız ve diğer değerli eşyalarınızı koyabileceğiniz gizli bir bölmesi de mevcut.

blank

Bu masa metal ayakları olan tahta ve eski bir masaya benziyor fakat merkezine ufak bir dokunuşla masa tamamen değişiyor. Eğer ortadaki kısmı, masanın arkasını kaldırmak için kullanırsanız, oraya neden yerleştirildiğini anlayacaksınız. Bu, gizli bölümlere sahip olan bir çalışma masası ve masanın alt kısmında, yukarı çekilebilen bir lamba da mevcut.

blank

Kaldırılabilir kısma sahip olan bu masanın iki fonksiyonu var. Bu masa hem kahve masası hem de çalışma masası olarak kullanılabiliyor. Kolayca kaldırabileceğiniz bir kısma sahip ve birkaç saniye içerisinde kahve masasından çalışma masasına geçiş yapabiliyor. İdeal çalışma yüksekliğini sağlayabiliyor ve dizüstü bilgisayar kullananlar için mükemmel bir seçim.

yatak-masa

Warhal Koltuk, çalışma masası, yatak, koltuk ve yastıklar içeren birkaç farklı şekilde kullanılan bir mobilya. Küçük alanlar için ideal çünkü birçok fonksiyona sahip, bu sistem kullanıcısının istediği çevreyi elde edebilmesi için tasarlandı.

blank

Eğer ufak bir çalışma alanı istiyorsanız Ledge olarak adlandırılmış bu masaya bakmalısınız. Urbancase tarafından tasarlanmış, bu masa duvara monte edilmiş, dizüstü bilgisayarınız için çekebileceğiniz bir alana sahip ve basit bir tasarımı var. Ayrıca medya dolabı olarak da kullanılabiliyor.

blank

Aynı anda hem çalışıp hem de egzersiz yapmaya ne dersiniz? TrekDesk bunun için tasarlandı. Konsept biraz enteresan olsa da, bunun o kadar pratik bir fikir olduğundan emin değilim. Bu şeyin üzerinde yazı yazarken size şans dileyebilirim, oldukça kolay yorulacağınızdan söz etmiyorum bile ve bir süre sonra oturup dizüstü bilgisayarınızı yanınıza almak isteyebilirsiniz.

sik-tasarimli-calisma-masalari-3

Bu da benzer bir tasarım. Çalışma istasyonu olarak adlandırılan bu tasarım size çalışırken birkaç kalori yakma şansı sunuyor. Bazıları bunu oldukça kullanışlı bulabilir.

blank

Bu tasarım alt kısmı raflarla kaplanmış bir çalışma masası tasarımı. Bu tasarımda gizli bölmeler mevcut değil fakat gerçekten harika bir görünüşe sahip ve bütün malzemelerinizi ulaşabileceğiniz alanlarda tutmanızı sağlıyor.

sik-tasarimli-calisma-masalari-4

Evinizde ev-ofis ya da çalışma masası için yer yok mu? Bunları merdiveninizin bir parçası haline getirin. Mieke Meijer tarafından tasarlanan bu yenilikçi dizayn bir çalışma masası, depo ve aynı zamanda da merdiven. Sıra dışı bir şey olduğu kadar oldukça yaratıcı ve de eğlenceli.

sik-tasarimli-calisma-masalari-5

Bu çalışma masası alandan tasarruf etmek için oldukça iyi ve çok da havalı duruyor. Çok düzgün ve özel bir tasarıma sahip ve yerde çok az alan kaplıyor. Minimalizm taraftarı iseniz ya da küçük bir eve sahipseniz bunun gibi güzel bir tasarımı göz önünde bulundurun.

sik-tasarimli-calisma-masalari-6

Artistler Tom Spina ve Richard Riley tarafından tasarlanan Tom Spina Dizayn, bu çalışma masası dört ana bölümden oluşuyor, cam tepe, donmuş blok ve iki aydınlatma ünitesi. Donmuş Blok kısmı sipariş üzerinde çelikten yapılmış ve bu bir çalışma masasından daha fazlası. Gerçekten çok özel bir mobilya ve de bir sanat eseri.

tuhaf-çalışma-masası

Daha punk bir stil için bu masayı denemelisiniz. Bu, Victorian Organ çalışma masası ve birçok parçadan oluşuyor. Oldukça özel, göz alıcı ve kesinlikle herkesin kullanabileceği bir şey değil.

blank

Bu masayla isterseniz oturabilir, isterseniz ayakta durabilirsiniz ve ikisi de oldukça rahat bir şekilde olacaktır. Bu masa ayarlanabilir yüksekliğe sahip ve oldukça basit bir tasarım. Modern bir eve gerçekten çok yakışacaktır.

sik-tasarimli-calisma-masalari-7

Bu çalışma masasının her şey için bir saklanma kısmı mevcut. Farklı kısımları kaldırın ve dergilerinizi, belgelerinizi, dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi, telefonunuzu ve birçok başka eşyanızı saklayabileceğiniz kısımlara erişin.

sik-tasarimli-calisma-masalari-8

Bu masa ise birçok depo kısmına sahip. Hemen önünüzde, dizüstü bilgisayarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kısım var ve diğer kısımlarda da belgelerinizi tabletinizi vs. saklayabileceğiniz kısımlar mevcut.

blank

Eğer çalışırken ayaklarınızı dinlendirmek için ufak bir sandalye ya da tabure kullanma alışkanlığınız varsa, bizim daha iyi bir fikrimiz var, ayağınız için küçük bir hamak ile gelen bir çalışma masası. Hem rahat hem de çok eğlenceli görünüyor. Açıkçası bu ufak hamağı herhangi bir masaya ekleyebilirsiniz.

blank

Eğer ufak alanlardan hoşlanan biriyseniz bu çalışma masası sizin için oldukça uygun. Düzgün bir tasarımı var, çok basit ve düz camdan yapılmış bir masa. Masa formuna sokulmuş dümdüz camdan oluşuyor bu çalışma masası.

blank

Info masa tam olarak bir çalışma masası değil. Aslında bu oval bir yapıya sahip, basit ve minimalist bir tasarım. Yukarıda bulunan ışıklandırmalar oldukça havalı görünüyor ve stili, teknolojiyi ve zarafeti çok güzel bir şekilde harmanlıyor.

sik-tasarimli-calisma-masalari-9

sik-tasarimli-calisma-masalari-9-1

Bir diğer modern dizayn ise Torque çalışma masası ile çıkıyor karşımıza. Bir köşesi destek için düz şekilde tasarlanmış diğer kısım ise çekmecelerden oluşuyor. Bu kısımda bulunan çekmeceler kendi etraflarında dönebiliyor, destek sağlıyor ve de kablo düzenleme sistemine sahip.

blank

Mamba çalışma masası Victor Vasilev tarafından tasarlanmış, oldukça basit görünüyor ve duvarda neredeyse kayboluyor. Yakından baktığınızda bu çalışma masasının ne kadar zarif ve kibar olduğunu daha iyi görebilirsiniz. Herhangi bir duvara monte edilebiliyor ve tek bir tasarımda buluşmuş birçok fonksiyonu gözler önüne seriyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir