Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Kağıt Katlama Sanatı ile Yapılabilecekler

Japon kültürü içerisinde yer alan ve tüm dünyanın ilgi duyduğu kağıt katlama sanatı olan origami, kağıtlar ile 2 ve 3 boyutlu nesneler üretmek için kullanılabilen bir yöntemdir.

blank

Japon kültürü içerisinde yer alan ve tüm dünyanın ilgi duyduğu kağıt katlama sanatı olan origami, kağıtlar ile 2 ve 3 boyutlu nesneler üretmek için kullanılabilen bir yöntemdir. Kağıt katlama sanatı sayesinde yapılan ürünler artık ev ve ofisler içerisinde dekoratif malzemeler olarak değerlendirilmekte ve süsleme detaylarında tercih edilmektedir. Daha az maliyet ile dekoratif ürünler elde etmenin yanında, el emeği içeren keyifli hobi ürünleri yapılmış olunacaktır. Boş zamanlarda bu şekilde örnekleri inceleyerek ve geliştirerek herkes kağıtlardan farklı ürünler tasarlayabilir.

Aşamaları izleyerek gerçekleştirdikten sonra, herkes kolayca origami sanatını uygulayabildiğini fark edecektir. Renkli ve farklı boyutlarda bulunacak kağıtlar ile, herkes kullanabileceği farklı şekiller ve ürünler tasarlayabilir, dekorasyonda kullanmak üzere işlevsel bir yön kazandırabilir. Kağıt katlama sanatı sayesinde yapılan ürünleri ister çocuklar için değerlendirin isterseniz de ev içerisinde dekorasyona dahil edin. Oyuncaktan kutuya, tavan süslemelerinden duvar ürünlerine kadar hayal gücünüz ile daha pek çok kağıt tasarımı oluşturabilirsiniz.

Masa Ürünlerine Renkli Bir Örnek

blank

Kolay bir katlama tekniği ile masa üzerinde süsleme olarak değerlendirilebilecek ve keyifle kullanılacak bir ürün örneği.

Kendi Çerçevelerinizi Kolayca Tasarlayın

blank

Renkli ve yeterli boyuttaki kağıtları görseldekine uygun şekilde katladıktan sonra kendi dekoratif çerçevelerinizi elde edebilirsiniz.

Kağıtlardan Yaprak Yapımı

blank

Renkli yapraklar yapmak için kağıtları uygun şekilde katlayıp kıvırmanız yeterli. İstediğiniz yerde süsleme için kullanabilirsiniz.

Kağıttan Sepet Tasarımı

blank

Doğru katlama teknikleri ile kağıttan kullanışlı ve modern sepetler yapabilirsiniz. Küçük eşyaları depolamak için ideal bir ürün.

Renkli Elmaslar için Kağıtlar Yeter

blank

Dekoratif olarak kullanılabilecek elmasların yapımı işte bu kadar kolay. Kağıtları şekildeki gibi kesip katlayarak kolayca tamamlayın.

Eğitici Bir Tasarım Örneği

blank

Grafiksel bir tasarım kağıtlarla birleştirilmiş ve harflerin yorumlaması duvar üzerinde uygulanmış. Eğitici bir ürün olarak kullanılabilir.

Hediye Paketleri için Fiyonk Tasarımı

blank

Hediye paketlerinizi süslemek için pratik bir şekilde fiyonk yapabilirsiniz. Farklı renklerdeki kağıtları kesip pakete yapıştırmanız yeterli.

Duvar ve Tavan Süslemelerine Bir Örnek

blank

Küçük yıldızlar yapabileceğiniz bu tarz bir katlama örneği ile, duvara ya da tavana asılabilecek ürünler tasarlayabilirsiniz.

Renkli Kutular Tasarlayın

blank

Renkli kağıtları şekildeki gibi aynı tipte kestikten sonra birbirine geçirin ve katlayın. Açılıp kapanabilen modern kutular elde edeceksiniz.

Renkli Kalp Kutular

blank

Renkli kağıtları görseldeki gibi kestikten sonra adım adım katlama şekillerini yerine getirin. Renkli ve küçük kalp kutuları takılarınızı koymak için kullanabilirsiniz.

Kağıttan Uçak Yapmayı Öğrenme Zamanı

 

blank

Herkes basit olduğunu düşünse de aslında hatalı katlamalar ile tam uçamayan uçaklar yapmaktadır. İşte size gerçekten uçacak bir kağıttan uçak modeli.

Kağıttan Sevimli Zürafalar Yapın

blank

Daha uzun ve sarı kağıtlar kullanarak zürafa tasarlayabilirsiniz. Farklı renkte benekler yapmak için parçaları üzerine yapıştırın ve yüzünü ihmal etmeyin.

Kağıttan Kelebekler Yapın

blank

Duvara asabileceğiniz bu tarz kelebek modelleri için kağıtları kolayca katlayın ve farklı renklerde tasarlayarak rengarenk bir süsleme elde edin.

Kağıttan Minik Elbiseler Tasarlayın

blank

Kare ve renkli kağıtlardan oyuncak bebeklere uygun şekilde elbiseler yapılabilir. Bebek boyutuna göre kağıdı da değiştirebilirsiniz.

Çocuklar için Eğlenceli Bir Örnek

blank

Kağıttan sevimli tilkiler yapmak için basit katlama tekniklerini izleyin ve yüzü için boyama yapmayı ihmal etmeyin.

Farklı Bir Kağıt Kelebek Örneği

blank

Kelebekler için çok farklı katlama teknikleri mevcut. Bu da oldukça pratik ve kelebeklerin çok modern görünmesini sağlayacak tekniklerden sayılıyor.

Kağıt Katlama Sanatlarında En Trend Model

blank

Herkes kağıttan gemi yapmayı çok merak eder ve en çok bilinen modellerden birisidir. İşte katlama sanatı ile gemi yapmak bu kadar basit.

Çok Şık Bir Kapı Süsü

blank

Kare şekildeki bir kağıdı görseldeki gibi katladıktan sonra kesimleri gerçekleştirin ve parçaları görseldekine uygun olarak birleştirin. Ortaya çıkan dekoratif ürün kapılarınıza çok yakışacak.

Oldukça Farklı Bir Dekoratif Ürün Tasarımı

blank

İstediğiniz iki renkteki kağıdı görseldekine uygun şekilde kesip birleştirdikten sonra, asılabilecek çok modern dekoratif toplar elde edeceksiniz. Karışık gibi görünse de aslında yapımı oldukça basit.

Renkli Kutular Tasarlayın

blank

Renkli kağıtları şekildeki gibi aynı tipte kestikten sonra birbirine geçirin ve katlayın. Açılıp kapanabilen modern kutular elde edeceksiniz.

Pratik ve Dekoratif Çam Ağacı Süsleri

blank

Yeni yılda kullanılabilecek dekoratif çam ağacı süslerini yapmak da çok kolay. Kağıtları uygun boyutlarda aynı şekilde katlayıp üst üste yerleştirin.

İster Tavana İster Çam Ağacına Modern Bir Süsleme

blank

3 boyutlu yıldızlar yapabileceğiniz bu katlama örneği sonrasında, ip ile bağlayarak isterseniz tavana asabilir ya da yılbaşında çam ağaçlarını süsleyebilirsiniz.

Kağıt katlama sanatı ile birçok dekoratif ürün kolayca tasarlanabilir ve kullanışlı eşyalar da oluşturulabilir. Hafif olması sayesinde asılabilmeleri de oldukça kolay. Artık daha az maliyet ile evdeki süsleme detaylarını renkli kağıtlar ile tamamlamanız mümkün olacak. Örnekleri dilediğiniz gibi uyarlayarak değiştirebilir ve daha farklı ürünler elde edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir