Kağıttan Çiçek Yapımını Bu Örneklerle Öğrenin

Kağıt malzemesi, hayal gücü ve yaratıcılık sayesinde çok farklı ürünlere dönüşebilmektedir. Dekoratif bir ürün ya da süsleme amacıyla kullanabileceğiniz çiçek motiflerini de kağıtlar aracılığı ile hazırlayabilirsiniz. Daha az maliyet ile oluşturacağınız bu tarz süsleme ürünleri, sizlere aynı zamanda çok keyifli zamanlar yaşatacaktır. Çocukların dahi öğrenebileceği kağıttan çiçek yapma sanatı adına bu örnekler size çok fayda sağlayacak. Yeni başlayanların kısa sürede kendisini geliştirmesinde ve farklı alternatifler yaratılmasında da etkili olacaktır. Kağıttan yapılan çiçekler renkleri ve desenleri ile her kullanıma uygun hale getirilebilir. Bunun için farklı ölçülerde kağıtlar temin etmek gerekiyor.

Kağıttan Çiçek Yapımı

Çiçekler ile birlikte farklı süsleme ürünleri ve yapraklar da hazırlayabilirsiniz. Böylelikle süsleme ürünleriniz ile kompozisyonlar oluşacaktır. Çocuk odalarında ve genç odalarında duvar süsü olarak kullanabilir, mutfak masalarında da tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde mobilyalarda, salonlarda ve kutlamalarda da kullanılabilir. Parti süslemelerinde daha yaratıcı ve ekonomik çözümler yaratmak adına kağıttan çiçekler kullanmak çok iyi bir uygulama olacaktır. Klasik kağıt malzemeleri ile birlikte dokusu ve desenleri ile farklı görünen kağıt malzemeleri de tercih edebilirsiniz. Bazı kağıt türleri daha gerçekçi çiçekler yapmak için kullanılmaktadır. Bu tür ürünlerle tasarımlar yapan ve yaptığı ürünlerle gelir elde eden bireyler de bulunmaktadır. Sizler de kağıttan yapacağınız çiçek tasarımlarını dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Kendinizi çiçek tasarımlarında geliştirdikçe yaratıcılığınız da artacaktır.

1. Farklı Renkler Bir Arada

Kağıttan Çiçek Yapımı

Kat kat açan bir çiçek yapmak istiyorsanız, görseldeki sayıda kağıtları alt alta getirerek katlayın ve adımları takip edin. Sırası ile açtığınız anda çok özgün bir çiçeğiniz olacak.

2. Parti Çiçekleri Yapma Zamanı

Kağıttan Çiçek Yapımı

Kutlama günlerinde kullanılan bu çiçeklerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, bu örnekle birlikte artık öğrenebilir ve masalarınızı süslemek için siz de uygulayabilirsiniz.

3. Kurdeleden Çiçek Yapmak

Kağıttan Çiçek Yapımı

Kurdele kağıt ile başlayan işlemimiz, adımların takip edilmesi ile birlikte kıvırcık detayları olan modern bir çiçeğe dönüşmektedir. Mekan süslemeleri için kullanabilirsiniz.

4. Katlanan Kağıtlar İç İçe Geliyor

Kağıttan Çiçek Yapımı

İstediğiniz renklerde temin edeceğiniz kağıtları görseldeki ölçülerde üst üste ayarlayın ve katlayın. Bağladıktan sonra katlanan kısımları açtığınızda bu çiçek motifini elde edeceksiniz.

5. Büyük Çiçekler ve Uygulaması

Kağıttan Çiçek Yapımı

Farklı bir yapım tekniği ile büyük ebatlarda da kağıttan çiçekler yapabilirsiniz. Bu tarz çiçekler kapı süsü olarak kullanılabilir. Aynı zamanda çocuk odalarını da süsleyebilirsiniz.

6. Saksı Çiçekleri Yapma

Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz ya da masa süsü olarak değerlendirebileceğiniz bu çiçekler saksı içerisinde çok şık duracaktır. Aynı zamanda etkinliklerde hatıra kalması için armağan olarak da sunulabilir.

7. Daha Büyük Bir Çiçek Yapmak Mı?

Görseldeki boyutlarda bir çiçek yapmak istiyorsanız, kağıtları örneğe uygun şekilde keserek bir araya getirmeniz yeterli. Hediyelik eşya ya da dekoratif bir ürün olarak kullanılabilir.

8. Kağıttan Gül Yapmayı Öğrenin

Kağıttan yapılabilecek en modern ve trend çiçek türlerinden birisi de güller olacaktır. Görseldeki adımları takip ederek farklı büyüklüklerde güller tasarlayabilirsiniz.

9. Kağıttan Mavi Gül Yapmak

Gerçekte bulmak epey zor olsa da, siz bu adımları izleyerek kendinize istediğiniz kadar kağıttan mavi güller yapabilirsiniz.

10. Duvar Süslemesi İçin İdeal

Birçok mekanda büyük şekilde tasarlandığı takdirde, duvar süslemesi olarak tercih edilebilecek çok şık bir kağıt çiçek ürünü. Orta detayı da dikkatleri üzerine çekmektedir.

11. Aynı Rengin Farklı Tonları

Bir buket hazırlamak isterseniz, aynı rengin farklı tonlarından elde edeceğiniz malzemeler ile çiçeklerinizi yapabilirsiniz. Dekoratif bir süs ürünü olarak kullanabilirsiniz.

12. Aynı Çiçeğin Farklı Renkleri

Birçok renkte temin edeceğiniz kağıtları aynı çiçek deseni için kullanın. Her renkte uyguladığınız çiçeğin ne kadar farklı görüneceğini siz de fark edebilirsiniz.

13. Farklı Malzemelerle Daha Gerçekçi Çiçekler

Klasik kağıtlardan ziyade daha farklı malzemeler temin ederek görseldeki gibi daha gerçekçi duran çiçekler yapabilirsiniz.

14. Kağıttan Gelincik Yapımı

Çiçek türleri arasında en güzellerinden birisi olan gelincikleri de kağıtlardan yapmak epey kolay. Görseldeki adımları takip ederek pratik bir şekilde gelincik yapabilirsiniz.

15. Külahlardan Çiçek Yapmak

Renkli kağıtları külah şekline getirip görseldeki gibi yapıştırdığınız zaman, aslında farklı bir çiçek motifi elde edeceğinizi fark edeceksiniz. Modern bir duvar süsü olarak değerlendirilebilir.

16. Farklı Bir Teknikler Bahar Çiçeği Yapın

Görseldeki gibi kestiğiniz kağıtları kenarlarından kıvırdıktan sonra üst üste getirdiğinizde, güzel bir bahar çiçeği elde edebilirsiniz. Yaprak yapmayı unutmayın.

17. Yaprakları Yapmayı İhmal Etmeyin

Yapraksız çiçek düşünülebilir mi? Yapacağınız kağıttan çiçek modellerini süslemek için görseldeki gibi yapraklar hazırlayabilirsiniz. Uygulaması da oldukça kolaydır.

Kağıttan çiçek yapmak, hobiler arasında en keyif verici etkinliklerden birisi olarak kabul edilir. Hem malzeme temini hem de uygulaması açısından çok kolaylık sağlayacak olan bu örnekler ile kendinizi kısa sürede geliştirmeniz mümkün olacaktır. Kağıtlar ile hazırlanan çiçekleri dekorasyonda, hediyelik eşyalarda ve süslemelerde kullanabilirsiniz. Farklı malzemeler ve renklerle üretilen kağıtları toplamakla başlayın ve kağıt çiçeklerinizi keyifle tasarlayın. Hayal gücünüz ve yaratıcılığınız size bu hobi için çok fayda sağlayacaktır. Özellikle kullanacağınız alana özel olacak şekilde hazırladığınızda, daha kolay uygulamalar ile kağıt çiçeklerinizi oluşturabilirsiniz. Kullanma şeklinde göre yapacağınız kağıt boyutları değişiklik gösterebilir. Renk tercihlerinizi de buna göre seçebilirsiniz.