Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Kağıttan Çiçek Yapımını Bu Örneklerle Öğrenin

16.03.2017
35.554
Kağıttan Çiçek Yapımını Bu Örneklerle Öğrenin

Kağıt malzemesi, hayal gücü ve yaratıcılık sayesinde çok farklı ürünlere dönüşebilmektedir. Dekoratif bir ürün ya da süsleme amacıyla kullanabileceğiniz çiçek motiflerini de kağıtlar aracılığı ile hazırlayabilirsiniz. Daha az maliyet ile oluşturacağınız bu tarz süsleme ürünleri, sizlere aynı zamanda çok keyifli zamanlar yaşatacaktır. Çocukların dahi öğrenebileceği kağıttan çiçek yapma sanatı adına bu örnekler size çok fayda sağlayacak. Yeni başlayanların kısa sürede kendisini geliştirmesinde ve farklı alternatifler yaratılmasında da etkili olacaktır. Kağıttan yapılan çiçekler renkleri ve desenleri ile her kullanıma uygun hale getirilebilir. Bunun için farklı ölçülerde kağıtlar temin etmek gerekiyor.

Kağıttan Çiçek Yapımı

Çiçekler ile birlikte farklı süsleme ürünleri ve yapraklar da hazırlayabilirsiniz. Böylelikle süsleme ürünleriniz ile kompozisyonlar oluşacaktır. Çocuk odalarında ve genç odalarında duvar süsü olarak kullanabilir, mutfak masalarında da tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde mobilyalarda, salonlarda ve kutlamalarda da kullanılabilir. Parti süslemelerinde daha yaratıcı ve ekonomik çözümler yaratmak adına kağıttan çiçekler kullanmak çok iyi bir uygulama olacaktır. Klasik kağıt malzemeleri ile birlikte dokusu ve desenleri ile farklı görünen kağıt malzemeleri de tercih edebilirsiniz. Bazı kağıt türleri daha gerçekçi çiçekler yapmak için kullanılmaktadır. Bu tür ürünlerle tasarımlar yapan ve yaptığı ürünlerle gelir elde eden bireyler de bulunmaktadır. Sizler de kağıttan yapacağınız çiçek tasarımlarını dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Kendinizi çiçek tasarımlarında geliştirdikçe yaratıcılığınız da artacaktır.

1. Farklı Renkler Bir Arada

Kağıttan Çiçek Yapımı

Kat kat açan bir çiçek yapmak istiyorsanız, görseldeki sayıda kağıtları alt alta getirerek katlayın ve adımları takip edin. Sırası ile açtığınız anda çok özgün bir çiçeğiniz olacak.

2. Parti Çiçekleri Yapma Zamanı

Kağıttan Çiçek Yapımı

Kutlama günlerinde kullanılan bu çiçeklerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, bu örnekle birlikte artık öğrenebilir ve masalarınızı süslemek için siz de uygulayabilirsiniz.

3. Kurdeleden Çiçek Yapmak

Kağıttan Çiçek Yapımı

Kurdele kağıt ile başlayan işlemimiz, adımların takip edilmesi ile birlikte kıvırcık detayları olan modern bir çiçeğe dönüşmektedir. Mekan süslemeleri için kullanabilirsiniz.

4. Katlanan Kağıtlar İç İçe Geliyor

Kağıttan Çiçek Yapımı

İstediğiniz renklerde temin edeceğiniz kağıtları görseldeki ölçülerde üst üste ayarlayın ve katlayın. Bağladıktan sonra katlanan kısımları açtığınızda bu çiçek motifini elde edeceksiniz.

geri1 of 8
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image