Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Kartondan Kedi Evi Yapımı

blank

Taşınmak için kullandığınız karton kutuları çöpe atmak yerine onları değerlendirmeye ne dersiniz? Balkonunuzda kediniz için bir köşe yapmak istiyorsanız, kartondan yapacağınız bu kedi evi, kulübeyi çok sevecek. Evde kediniz yok mu? “Ben ne yapayım karton kulübeyi?” demeyin. Evinizin yakınlarındaki parka koyacağınız bu kulübe, sokak kedileri için de bir iyilik yapmanızı sağlayacak.

kartondan-kulube-yapimi-

Böyle bir kedi evi yapabilmek için 2 adet karton kutuya ihtiyacınız olacak. Kartondan kedi evi yapımı için diğer malzemelere gelince…

  • maket bıçağı
  • yapıştırıcı
  • isteğe bağlı olarak kulübeyi renklendirmek için sulu boya ya da keçeli kalemler kullanabilirsiniz.

kartondan-kulube-yapimi-2

Öncelikle maket bıçağı ile kulübenin 3 köşesinde 4’er adet pencere açın. Böylece kedi içerideyken de kulübenin içine ışık girecek. İki karton kutuyu birleştirebilmek için alttaki kutunun bir tabanını kesip bir kenara ayırın. Üst kutunun alt tabanına da aynı işlemi uygulayın ve daha sonra bir kutunun taban kenarlarına yapıştırıcı uygulayıp diğer kutu ile birleştirin.

kartondan-kulube-yapimi-3

Resimde gördüğünüz gibi üst kutunun üzerine kulübe için çatı yapacağız.

kartondan-kulube-yapimi-4

Maket bıçağı ile resimdeki gibi keserek pencereler açabilirsiniz.

kartondan-kulube-yapimi-5

Kedinizin kulübesi için sıra çatı yapımına geldi. Bunun için bir kenara ayırdığınız karton parçasını kullanacaksınız. Ama öncesinde kartonun kapatmak için kullanılan üst parçalarını açarak dik bir şekil elde edin ve daha sonra ayırdığınız karton parçasını ikiye katlayarak çatısına yerleştirin ve yapıştırarak sağlamlaştırın. Buradan sonrası ise süslemeye kalıyor.

Kartondan kedi evi yapımı için renkli keçeli kalemlerden yardım alabilirsiniz. Kartonun farklı yerlerine çizeceğiniz çiçekler ile kedinize renkli bir dünya yaratabilirsiniz. Kullanacağınız püsküller, yapıştıracağınız desenli ve geometrik el işi kağıtları da kulübeyi daha renkli ve süslü bir hale getirmenizi sağlayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir