Kendin Yap Çiçekler

Boş vakitlerinizi keyifli bir uğraş ile değerlendirmek istiyorsanız sizde çeşitli malzemeler kullanarak evde dekoratif çiçekler yapmayı deneyebilirsiniz. Bu malzemeler arasında keçe kumaşlar, saten kurdeleler, iplikler ve hatta pet şişeler yer alıyor. İlk başta bu uğraş sizin için biraz yorucu olsa da kısa süre içerisinde hiçte zorlanmadan bu çiçekleri yapabildiğinizi göreceksiniz. Ortaya çıkardığınız bu dekoratif çiçekleri isterseniz evinizi süslemek için, isterseniz de sevdiklerinize hediye etmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik bunları yaparken pet şişe gibi malzemeleri de değerlendirmiş olacaksınız. İlham almak ve yaratıcı fikirler bulmak için tek yapmanız gereken sizler için hazırladığımız resimlere göz atmak.

1-Çiçekli Toplar

kendin-yap-cicekler-1

Özel bir gününüzde değişik dekoratif malzemeler kullanmak istiyorsanız evde kendiniz yapabileceğiniz çiçekli toplar tam size göre. Bu topları hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler ise renkli kartonlar, strafor topu, boncuk başlı toplu iğneler ve bir kurşun kalem. Çiçeklerinizi resmimizdeki gibi çizip yeterli sayıda kestikten sonra iğne ile strafor topuna tutturmanız yeterli. Bu topları yapmak hiçte göründüğü kadar zahmetli değil.

2-Keçeyle Harikalar Yaratın

kendin-yap-cicekler-2

Keçe son yıllarda pek çok dekoratif ürünün vazgeçilmez malzemesi olmuş durumda. Piyasada farklı kalınlıklarda ve renklerde keçe bulmak mümkün. Sizde farklı dekoratif ürünler yapmaktan hoşlanıyorsanız keçeden çiçekler yapmayı deneyebilirsiniz.

3-Soft Güzellik

kendin-yap-cicekler-3

Yine keçe malzeme kullanarak hazırlayabileceğiniz bu çiçekleri birçok eşyanızı süsleme amacıyla kullanmanız mümkün.

Gördüğünüz gibi aklınıza hiç gelmeyecek malzemeler kullanarak birbirinden güzel çiçekler yapmayı başarabilirsiniz. Paylaşımlarımızın size bu konuda ışık tutacağını umuyoruz.