Tarzınızı Yansıtacak 30 Çarpıcı Kendin Yap Resim Çerçevesi Fikirleri

Anıların kalıcılığını sağlayan resimler, sürekli görülmek istenen bir poster uzun süre muhafaza etmek için muhafaza edilmelidir. Bu muhafazalar sayesinde hoşa giden görüntü istenen her yere kolayca konulabilecektir. Resim çerçevesinin renkli görünümü aynı zamanda resim ile bütünleşecek beğeni kazanan görüntüyü daha anlamlı kılacaktır. Resim çerçevelerini kendiniz yaparak anılarınızı sergilerken ince zevkinizi gösterebilirsiniz. Çeşitli malzemeler kullanarak oluşturulacak tasarımlar sayesinde resimler muhafaza edilirken aynı zamanda da dekorasyona farklılık kazandıracak ayrıntı elde edilebilecektir.

Malzemeler ele alınırken resmi ön plana çıkartılabilir. Yapılacak resim çerçevesi ile duvar, masa üstü, çeşitli objelerin üzerinde zevkinizi yansıtmak mümkün olacaktır. Resim çerçevesinin görünümü aynı zamanda hayal gücü zenginliğinin ne kadar geniş olduğunun bir göstergesi olacaktır. Kendi resim çerçevenizi yapmaya karar verdiğinizde bu konuda size fikir verecek 30 çarpıcı kendin yap resim çerçevesi fikirleri yazımızın devamında bulabileceksiniz.

1. Keten kumaş kullanınKendin Yap Resim Çerçevesi Fikirleri

Bir miktar keten veya benzeri kumaş ve küçük mandallarla resimlerinizi masanızın üzerinde sergileyebilirsiniz. Kumaşı bir kutunun etrafına sarmanız güzel bir fon oluşturarak kendi başına ayakta durmaya yardımcı olacaktır.

2. Ambalaj kâğıtlarını düşünün

Sevdiğiniz görüntüleri çerçeveler gibi köşeli sergilemek zorunda değilsiniz. İstediğiniz görüntüleri daire şeklinde sergileyebilir, farklı boyutlarda bir köşe oluşturabilir, resimlerle perspektif sağlayabilirsiniz.

Resim çerçeveleri yaratıcı çalışma yapmak için oldukça geniş bir alan sunmaktadır. Bu geniş alan kişinin zevk ve beğenileri doğrultusunda çeşitli malzemelerden oluşturulabilmektedir. Malzemelerin bir kısmı el becerileri iyi olan kişiler tarafından yapılması gerekse de birçok seçenekte herkesin yapabileceği çeşitler mevcuttur. Yenilikçi yaklaşımlarla merdiven, vazo, tahta kasa kapağı, çubuklar gibi malzemeler farklı şekilde kullanılarak resim çerçevesi oluşturulabilir. Bunu yanı sıra resim çerçeveleri daha büyük çerçeve kullanılması veya taş, kaplama kâğıdı gibi farklı malzemeler ile kaplanarak da kullanılabilmektedir. Karton, düğme, kağıt ve iplerle de kendi çerçevesini yapacak kişiler için alternatif kullanımlarla çözüm sağlayacaktır.