Kendin Yap Şaşırtıcı Fotoğraf Çerçeveleri

En sevdiğiniz fotoğrafları şık çerçevelerin içine koyarak dekoratif birer eşyaya dönüştürmek istemez misiniz? Elbette isterim diyorsanız muhakkak bu yazımızı okumalı ve görsellerimizi incelemelisiniz. Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle görenlerin bayılacağı fotoğraf çerçeveleri yapmanız mümkün. Görsellerimiz bu konuda size fikir verecektir.

1-Çiçekli Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-1

Biraz renkli kağıt ve tutkalla sizde böyle harika bir fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz. Çerçevenin dış çeperi için kalın bir kartondan faydalanabilirsiniz. Sarı kağıtlarla çiçek, yeşil kağıtlarla da yaprak desenlerini oluşturduktan sonra onları çerçevenin kenarlarına yapıştırın. Çiçeklerin göbeklerini küçük düğmeler kullanarak tamamlayabilirsiniz.

2-Rengarenk Bir Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-2

Elinizin altına bulunan değişik malzemeleri bir araya getirerek sizde böyle bir fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz. Düğmeler, kullanmadığınız küpeler ve hatta çengelli bir iğne sizin için harika bir çerçeve malzemesi olabilir.

3-Düğmeleri Değerlendirelim

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-3

Evde bulunan mavi ve beyaz tonlardaki düğmeleri çerçeve kenarlarını süslemek için kullanabilirsiniz. Düğmelerin tek boy değil çeşitli ebatlarda olmasına özen göstermeniz yeterli.

4-Örgü Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-4

Örgü örmeyi biliyorsanız fotoğraf çerçevesi yapmak sizin için çok kolay. İstediğiniz boyutta daire şeklindeki bir malzemenin kenarlarını görselimizdeki gibi örerek fotoğraf çerçevesi olarak değerlendirebilirsiniz.

5-Kurşun Kalemden Çerçeve Yapımı

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-5

Rengarenk kurşunkalemlerden fotoğraf çerçevesi oluşturmak için faydalanabilirsiniz. Kalemleri uç kısımlarına yakın bir yerden kestikten sonra çerçevenin kenarına farklı yönlerde yapıştırarak güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

6-Çiçekli Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-6

Çiçekli bir kumaş, karton, biraz elyaf, yapıştırıcı ve bir makasla sizde böylesine harika bir fotoğraf çerçevesine sahip olabilirsiniz.

7-Mavi Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-7

Karton kullanarak hazırlayacağınız fotoğraf çerçevesini biraz emek harcayarak sizde böyle bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

8-Boncuklardan Çerçeve Yapımı

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-8

Düz boncuklar kullanarak muhteşem bir fotoğraf çerçevesi yapmanız mümkün. Zevkinize uygun renklerden seçeceğiniz düz boncukları çerçevenin kenarına yapıştırarak hazırlayacağınız bu çerçeveyi kendiniz kullanabileceğiniz gibi rahatlıkla sevdiğiniz birine hediye olarak da verebilirsiniz.

9-Dallardan Çerçeve Yapalım

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-9

Bahçeden toplayacağınız ince dallarla çok hoş bir fotoğraf çerçevesi yapmak mümkün. Çerçeveyi hazırladıktan sonra iki köşesini çiçek figürleriyle süsleyebilirsiniz.

10-Bisiklet Zincirini Değerlendirin

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-10

Kullanmadığınız bir bisiklet zinciriniz varsa biraz uğraşarak onu görselimizdeki gibi bir fotoğraf çerçevesi haline getirebilirsiniz.

11-Keçe Çiçekler

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-11

Keçe kullanarak hazırlayacağınız boy boy ve renk renk çiçekleri bir silikon tabancası yardımıyla fotoğraf çerçevesinin etrafına yapıştırabilir ve bu sayede son derece dekoratif bir çerçeveye sahip olabilirsiniz.

12-Kağıt Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-12

Kağıt kıvırma sanatına aşinalığınız varsa renkli kağıtlar kullanarak harika bir çerçeve yaratabilirsiniz.

13-Yapma Çiçeklerden Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-13

Yapma çiçeklerinizi yapraklarını dekoratif bir fotoğraf çerçevesi yapmak için kullanabilirsiniz.

14-CD Parçalarından Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-14

Kırık CD parçalarından da fotoğraf çerçevesi yapmak mümkün. Bunun için 4-5 adet CD, renkli boyalar, ince uçlu bir fırça, tutkal ve arzu ettiğiniz boyutta bir kontraplak yeterli olacaktır.

15-Ahşap Çerçeve

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-15

Küçük dal parçaları kullanarak son derece şık bir fotoğraf çerçevesi yapmak sizin elinizde.

16-Mandallardan Faydalanın

kendin-yap-sasirtici-fotograf-cerceveleri-16

Daire şeklinde keseceğiniz bir karton ve bol miktarda mandal farklı bir fotoğraf çerçevesi oluşturmanız için yeterli olacaktır.

Her zevke hitap eden fotoğraf çerçeveleri arasından en çok beğendiklerinizi yapmak ve evinizin havasını değiştirmek için daha fazla zaman kaybetmeyin!