Kış Mevsiminin En Modern Bayan Örgü Kazak Örnekleri

İçindekiler
  1. 1. Uzun Kazak Örnekleri İçin Modern Örgüler
  2. 2. Baklava Deseninin Klasik Güzelliği
  3. 3. Tek Bir Desenle Modeli Vurgulayın
  4. 4.  Salaş ve Şık Kazak Modelleri

Kadınlar için her mevsimin özel bir kıyafeti vardır. Kış mevsiminde de en şık kazaklarla yapılan kombinler ön plana çıkar. Hazır olarak satılan kazak modellerinde genellikle aynı tarzlar bulunabiliyor. Son dönemlerin trendi ise el örgüsü ile hazırlanan modern bayan örgü kazak modelleri olarak kabul edilmektedir. Farklı örgü tekniklerinin öğrenilmesi ile sezonun en trend kazakları dahi örülebilir. Örgüye yeni başlayanlar da kısa sürede kazak örgü tekniklerini öğrenecektir. Bu modellerden yola çıkılarak hazırlanacak kazak modellerini siz de geliştirebilir ve daha özgün ürünler elde edebilirsiniz. İster sık ister daha geniş aralıklar ile örülecek kazak modellerinde tamamen kişinin zevkine göre tamamlamak mümkün. Trend kış renklerinden seçilecek renkli ipler ile işe başlayabilirsiniz. Sevdiklerinize hazır ürünler almak yerine kendi ördüğünüz kazakları hediye edebilirsiniz. Kazak örme mantığını bir kez kavradıktan sonra, tüm modelleri örmek ve bir araya getirmek çok daha kolay hale gelecektir. Genellikle her kazak modeli, aynı tip örgüler ile bir araya getirilmektedir. Yani bir örnekten düz kazak örgü modeli de çıkartabilirsiniz. İnternetten açıklamalı ve anlatımlı kışlık kazak ya da yazlık bluz örneği yapılışı bulabilirsiniz.

1. Uzun Kazak Örnekleri İçin Modern Örgüler

Tunik kazak olarak da tercih edilebilen bu modelleri yapılışları için örgüyü biraz daha fazla uzun tutmak yeterlidir. Bu modeller için her örgü deseni tercih edilebilir. Diğer kazaklara göre biraz daha fazla ip temini gerekecektir.

2. Baklava Deseninin Klasik Güzelliği

Klasik kazak modellerinden birisidir. Yeni başlayanların da mutlaka örmeyi tercih edeceği baklava desenini hazırlamak da oldukça kolay olacaktır. Örgü tekniği öğrenildikten sonra farklı renk ve tür iplerle hazırlanabilir.

3. Tek Bir Desenle Modeli Vurgulayın

Kazak modelini örmeye başladıktan sonra, belirlediğiniz bir bölgede desen kullanarak ürünü daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Her sezon trend olabilecek bir model örneğidir. İsterseniz yapacağınız örgü deseni üzerinde boncuk ve taş gibi süsleme ürünleri de kullanabilirsiniz.

4.  Salaş ve Şık Kazak Modelleri

Dar kesim kazak modellerinin yanında salaş modeller de günlük kombinlerde çok tercih edilmektedir. Örgünün biraz daha geniş aralıklarla devam ettirilmesi halinde kazak modeli de daha rahat bir kesimde tamamlanabilir.

Kış mevsiminin vazgeçilmez parçası olan kazak modellerinde sıradan ürünlerden sıkılanlar için bu örnekler çok faydalı olacaktır. Örgü tekniklerini öğrenmekle başlayın ve siz de en beğendiğiniz kazakları çok daha uygun maliyetler ile hazırlayın. El emeği ile örülen bayan örgü kazak modelleri, her kombine çok yakışacak ve kış mevsiminde sıcacık kalmanızı sağlayacaktır.