60 Yeni Havlu Kenarı Örnekleri

Türk kültüründe çeyiz hazırlamak büyük önem taşımaktadır. Kız çocuğu olan her aile yıllar öncesinden kızlarına çeyiz hazırlamaya başlamaktadır. Çeyizin içerisinde özellikle masa örtüsü, yatak takımı ve havlu gibi ürünlerin olmasına ve bunların dantel üzerine ya da iğne oyası gibi el işleri ile süslenmesine dikkat edilmektedir. Eğer sizde evlenmeye hazırlanıyorsanız, kızınız ya da bir yakınınız evlenmeye hazırlanıyorsa mutlaka gelin için çeyizlik havlu kenarları edinmeli ya da kendiniz yapmalısınız. Eğer dantel örmeyi ya da iğne oyası yapmayı biliyorsanız kendi emeğinizle hazırladığınız havlu kenarları çok daha cazip olacaktır. Bu sayede istediğiniz renk ve modeldeki havlu kenarlarını hazırlama şansını elde edebileceksiniz. Görsellerimizi inceleyerek zevkinize hitap eden kolay tek renk ya da küçük şık havlu kenarı örnekleri yapılışlarının arasından seçim yapabilir ve bir an önce işe koyulabilirsiniz.

1-Eğlenceli Havlu Kenarı Örnekleri

havlu-kenari-ornekleri-1

Havlularınızın kenarını modern ve eğlenceli motiflerle süslemek istiyorsanız bu görselimizden ilham alabilirsiniz. Havlu kenarlarına tığ kullanarak öreceğiniz dantelleri diktikten sonra havlularınızın üzerini de birbirinden sevimli motiflerle süsleyebilirsiniz.

2-Renkli Havlu Kenarı Örnekleri

havlu-kenari-ornekleri-2

Beyaz renkli bir havluyu rengarenk bir iğne oyası ile süslemeye ne dersiniz? Eğer bu fikir hoşunuza gittiyse görselimizdeki örnekler sizin için çok ideal. Beğendiğiniz rengi seçtikten sonra sadece biraz zaman ayırmanız bu harika iğne oyalarını hayata geçirmek için yeterli olacaktır.

3-İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

havlu-kenari-ornekleri-3

İğne oyası yapma konusunda beceriniz varsa ve kimseden olmayan basit iğne oyası havlu kenarı örneklerine sahip olmak istiyorsanız görselimizdeki modellerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Birbirinden güzel havlu kenarı örnekleri arasından hangisini yapacağınız tamamen size kalmış. Bu modellerdeki iğne oyası işlerini geniş ya da dar havlularınıza gösterişli ya da basit modellerle farklı örnekler ortaya çıkartabilirsiniz.

4-Zarif Havlu Kenarı Örnekleri

havlu-kenari-ornekleri-4

Klasik ve zarif iğne oyası havlu kenarı örnekleri arıyorsanız doğru adrestesiniz. Görselimizde bulunan iğne oyası örneklerinden en azından birini beğeneceğinizden ve hemen yapmaya başlayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Bu örneği inceleyerek kendinize değişik basit mutfak havlusu modelleri çıkartıp altı tığ işi üstü iğne oyası yapabilirsiniz.

5-Çiçek Motifli Havlu Kenarı Örnekleri

havlu-kenari-ornekleri-5

Rengarenk çiçekleri havlunuzun üzerinde görmek istiyorsanız bu görselimizden faydalanabilirsiniz. Havlu kenarını minik motiflerle süsleyebilir ve öreceğiniz çiçek motiflerini ise havlunuzun üstüne dikebilirsiniz.

İsterseniz dantel havlu kenarı örneği isterseniz de iğne oyası havlu kenarları örmeniz mümkün. Yıllar boyu kullanabileceğiniz havlularınızın kenarlarını kendi el emeğinizle süslemek eminiz ki sizi de çok mutlu edecektir. Beğendiğiniz modeli örmeye başlamak için gerekli malzemeleri temin etmeniz ve biraz vakit ayırmanız yeterli. Kısa süre içerisinde tamamlayabileceğiniz havlu kenarlarını istediğiniz havlulara diktiğinizde ortaya çıkan sonucu görünce emeğinize ve zamanınıza fazlasıyla değdiğini anlayacaksınız. Çeyizinizi görenlerin size kıskançlıkla bakmalarını istiyorsanız daha fazla zaman kaybetmeden ilk adımı atmalı ve görsellerimizi ayrıntılı bir şekilde inceleyerek örmek istediğiniz havlu dantelini seçmelisiniz. Havlu kenarları örerek boş zamanlarınızı da anlamlı bir şekilde değerlendirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz birbirinden güzel düz havlu kenarı örnekleri arasından seçim yapmakta zorlanmış olabilirsiniz. Bu nedenle en beğendiğinizden başlayıp bütün modellerimizi yapmayı deneyebilirsiniz. Hazırladığınız havlu kenarlarını görenler hayranlıklarını gizleyemeyecekler!