Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Çeşitli türdeki ipliklerle örülebilen ya da kumaş kenarlarına işlenebilen, farklı şekillerdeki ince ve ağ görünümüne sahip olan örgü çeşidi dantel olarak adlandırılmaktadır. Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan danteller havlu, yatak örtüsü ve masa örtüsü gibi kumaşların kenarına dikilerek kullanılabildiği gibi giyimlerde de dantellerden faydalanılabilmektedir. Özellikle çeyizlerin içinde dantel içeren eşyaların olmasına büyük özen gösterilmektedir. Danteller genel olarak çiçek, meyve ve yaprak gibi motiflerin örülmesiyle elde edilmektedir. Kimi zaman dantelleri süslemek için boncuk gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Bilhassa dantel havlu kenarı örnekleri çeyizlerin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul görmektedir.

Eğer sizde çeyiziniz için ya da başka herhangi bir sebeple havlu kenarlarınıza dantel örmek istiyorsanız ve model seçmekte zorlanıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız görsellerde en beğenilen dantel havlu kenarı örneklerini bulabilir ve zevkinize uygun olanları seçerek örmeye başlayabilirsiniz. El becerinize uygun olan ve örebileceğinize inandığınız bir havlu kenarı örneğini seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey iplik ve tığı satın almak olacaktır.

Tabii ki danteli örebilmek için vakit ayırmanız ve emek harcamanız da gerekecektir. Ancak geleneksel şeylerden hoşlanıyorsanız eminiz ki dantel örmek size hiçte zor gelmeyecektir. Ayrıca ördüğünüz havlu kenarını gören herkesin sizi takdir edeceğini ve biraz da kıskanacağına emin olabilirsiniz. Ördüğünüz dantel havlu kenarını çeyizinize koyabileceğiniz gibi çok sevdiğiniz bir akraba ya da arkadaşınıza da hediye edebilir ve onun da mutluluktan havalara uçmasını sağlayabilirsiniz.

1-Zarif Havlu Kenarı Örneği

dantel-havlu-kenari-ornekleri-1

Sizde bu tür tek renk bir havluyu sade ama şık bir hale getirmek istiyorsanız bu havlu kenarı örneği sizin için çok ideal. Havlu kenarının yanı sıra öreceğiniz bir motifle havlunun orta kısmını da süsleyebilirsiniz.

2-Geniş Havlu Kenarı Örneği

dantel-havlu-kenari-ornekleri-2

Havlunuzun kenarına geniş bir dantel örmek istiyorsanız bu örnekten faydalanabilirsiniz. Örnek geniş olduğu için örmeniz diğer modellere göre biraz daha fazla vakit alabilir. Ancak ortaya çıkan sonuç sizi fazlasıyla memnun edecektir.

3-Göz Alıcı Havlu Kenarları

dantel-havlu-kenari-ornekleri-3

Tek renk havluları süslemek için sizde böylesine göz alıcı dantel havlu kenarlarından faydalanabilirsiniz. Bu havluları kullanmaya kıyamayacaksınız!

4-Dantel Havlu Takımı

dantel-havlu-kenari-ornekleri-4

Çeyizinize koyacağınız havlularınızı ve terliklerinizi takım haline getirmek istiyorsanız sizde görselimizdeki gibi dantellerden faydalanabilirsiniz. Havlu kenarına diktiğiniz dantelleri terliklerin üstünü de süslemek için kullanmanız yeterli olacaktır.

5-Çiçekli Havlu Kenarı Örneği

dantel-havlu-kenari-ornekleri-5

Geniş dantel havlu kenarlarından hoşlanıyorsanız sizde böylesine harika bir danteli örmeyi deneyebilirsiniz. Uygun iplik ve tığıyı satın alarak dantel örmek için ilk adımı atabilirsiniz. Dantel tamamlandığında hem zamanınıza hem de çabanıza değdiğini fark edeceksiniz.

Görsellerimizi inceleyerek birbirinden güzel dantel havlu kenarı örneklerinden en azından birini beğenmiş olduğunuzu umuyoruz. Beğendiğiniz havlu kenarını örerek hem boş vakitlerinizi değerlendirmek için harika bir uğraş bulmuş olacak hem de kültürümüzü yaşatmış olacaksınız.