Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Koridor Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı? 20 Fikir

10.01.2017
47.959
Koridor Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı? 20 Fikir

İç mekanlarda odaları birbirine bağlayan ve dolaşımı sağlayan alanlar olarak bilinen koridorlar, sadece işlevi ile ön planda olsa da, estetik açıdan da etkili bir görünüm kazanabilir. Koridor duvar dekorasyon fikirleri ile dolaşım alanlarını fark edilir hale getirmenin birçok yolu bulunuyor. Aynı şekilde koridorlar için kullanılabilecek birçok dekoratif ürün bulmak da mümkün. Çerçevelerden ayna ürünlerine, niş tasarımlarından işlevsel birçok donatıya kadar, farklı büyüklükteki koridorlara uyarlanabilecek alternatifler bulunabilir. Koridorların daha dekoratif bir görünüm kazanması genel olarak mekana da yansır.

Sadece boyama ve kaplama ile geçilen bir koridor yerine, aydınlatmalar, dekoratif ürünler ve donatılar ile zenginleştirilen ve kullanıma sunulan koridor alanları, mekanları birbirine daha tanımlı şekilde bağlayacaktır. Örnekleri inceleyerek herkes kendi koridor ebatlarına ve özelliklerine göre kolayca dekorasyon kararları verebilir. Örnekler geliştirilerek daha kişisel bir kullanım özelliği ile gerçekleştirilebilir. Koridor duvar dekorasyonu için çok maliyetli ürünlere ve uygulamalara gerek yok. Hesaplı ve özgün fikirler ile bu alanlar kolaylıkla yenilenecektir.

1. Sürprizli Duvar Köşeleri

Dekoratif çerçeveleri tamamen yüzeylere yaymak yerine köşeleri tamamlayacak şekilde kullanmak da iyi bir uygulama olacaktır.

2. Aydınlatma ve Niş Bir Arada

Duvarda yeterli kalınlık varsa niş oluşturularak aydınlatma ile koridor vurgulu hale getirilebilir. Kapı yakınında olması da çok şık bir detay.

3. Minimalist Bir Koridor Tasarımı

Bu tarz ve renkler ile donatılmış mekan dekorasyonlarında, çerçeveleri daha düzenli bir şekilde kullanmak, çok daha uygun olacaktır.

4. Ahşap ve Gri Birlikteliği

Ahşap malzemeler ve gri renginin uyumu, geniş koridorlara da çok iyi duracaktır. Abartısız ve sade dekoratif ürünler de dahil edilebilir.

5. Tahta Parçalarını Değerlendirin

Bu şekilde bulunabilecek tahta parçalar düzeltilerek, dekoratif ürünler için raf olarak kullanılabilir ve koridor boyunca monte edilebilir.

geri1 of 8
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar
  1. Berkan Gönül dedi ki:

    duvar dekorasyonu aslında önemsenmeyen fakat tasarımın tamamına etkisi olduğu gerçeği aşikardır.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image