Bizimle iletişime geçin

Oturma Odası

Küçük 28 Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

blank

Evlerin kocaman kocaman olması mutluluk veren tek etken değildir. Evlerin yapısından ya da boyutundan ziyade nasıl döşendikleri çok önemli bir konudur. Bu nedenle yaşanılası mekanlar tasarlamak için sahip olduğunuz mekan yeterlidir. Sizde rahat ve küçük 28 oturma odası dekorasyon örnekleri ile kolayca şık bir tasarım meydana getirebilirsiniz. Klasik koltuk yerleştirme alışkanlıklarını bir kenara bırakarak bile rahat nefes alınabilecek keyifli mekanlar oluşturulabilir. Böylece temizlik ve içerisinde hareket edilebilen mekanlara sahip olmak mümkündür. Önemli olan sadece işe yarayacak olan ürünlerin mekanda doğru bir şekilde konumlandırılmasıdır. Eğer çok önemli çok işe yarayan bir ürün bile doğru bir şekilde yerleştirilmemiş ise verim almak mümkün olmayacaktır.

Sadelik

Küçük 28 Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Sade bir koltuk takımı ile tasarlanan bu modelde koltuğun birisi uzanmaya olunacak verecek kadar uzun bir yapıdadır. Diğer iki parça ise klasik oturma alanına sahiptir ancak küçük kenarı vardır. Bu ürünler duvara sabitlenir ve üst kısmında şık bir tablo yer alır. Bir puf ve bir sehpanın yer aldığı alanda bir de uygun küçük bir halı yer alır. Bir ayaklı zarif abajur ve duvarda üç küçük biblo ile sade ama şık bir tasarım oluşturulmuştur.

Kalabalık Ailelere

Küçük 28 Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Bir orta sehpanın etrafında ikili koltuk, üçlü koltuk ve tekli koltuklar sıralanır. Üç tarafın doldurulduğu bu alanın diğer son boş kalan alanına iki puf konulur. Duvarların tamamen tablolar ile kaplı olduğu bu tasarımda uzun bir sehpa üstünde abajur ve farklı dekoratif ürünler vardır. Tam karşı istikametinde de küçük bir sehpa kullanışlı bir şekilde durmaktadır.

Şıklıktan Ödün Vermeden

blank

Ayaklı abajurun koltukların arka kısmında yer aldığı tasarımda duvarda büyükçe bir ayna vardır. Kenarlarında farklı tablolar asılmış olan bu alanda saksı ve oval sehpa koltukların yanlarına konulmuştur. Koltuklar karşılıklı olarak konularak alan verimli kullanılmıştır.

Tv Sehpası

blank

Tv sehpasının üst kısmında yer alan raflar dekoratif amaçlı kullanılabilir. Sehpanın alt kısmında iki pufun sığacağı bir alan vardır. Koltuk çok uzaklaştırılmadan televizyonun karşısına koyulur.

Amerikan Mutfak

blank

Salonun ve mutfağın aynı alanda olduğu mekanlar için bir masa tezgah oluşturulur. Bu masanın altına fırın konulur. Davlumbaz bu alanda duvar dibinde bulunur. Bir kaç iskemlenin masa altına konulabileceği bu alanda koltuklar ve bir sehpa cam kenarında yer alır. Duvarda bir tablo ve masa yan taraflarında birer halı bulunur.

Kullanışlı Raflar

blank

Duvarda yer alan raf bir kitaplık ya da dergilik olarak kullanılabilir. Duvar altında yer alan dolap ise etrafın bütün kalabalığını içine alabilir. Televizyon karşısına konumlandıran koltukların yanında puf ve sehpa yer alır.

Beyaz Mekanlar

blank

Uçuşan perdeler ile bir adet üçlü ve bir adet tekli koltuktan oluşan tasarımda bir iskemle ve bir sehpa karşılıklı konulmuştur. İki adet siyah ayaklı abajur vardır.

Dar Alanlara

blank

Tv ünitesinin karşısına konulan koltuk takımının önünde küçük bir sehpa yer alır. Odayı geniş gösteren bir tablo ve duvardan uzanan abajur dışında zigon sehpa ve halı haricinde minik biblolar yer alır.

Özel Koltuklar

blank

Uzanmaya olanak veren bir uzun koltuk ile iki tekli koltuğun yan yan konumlandırıldığı mekanda duvarda iki zarif tablo vardır. Duvarda ince bir raflı dolap vardır ve ayaklı abajur en arkada durur.

Büyük Tablo

blank

Büyük tek tablonun koltuğun arkasına asıldığı tasarımda ayaklı abajur koltuğun yanında yer alır. Oval büyük orta sehpa ve yan kenarda küçük oval sehpa bulunur. Halı koltuk büyüklüğü ile orantılıdır.

Duvar Raf

blank

Duvarda yer alan raf çıkıntısı biblo alanı olarak kullanılır. Koltuklar boydan boya camlı bölmeye doğru konulmuş olup, iki paletin üst üste konulduğu camlı sehpa ortada yer alır. Avize şık, tablo küçüktür.

Büyük Cam

blank

Büyük camlı odalar için tasarlanabilecek modelde tekli uzun koltuk ve üçlü koltuk yan yanadır. Karşısında raflar vardır ve gümüşlük koltukların karşısında yer alır. Yan tarafta tekli koltuk bulunur. Orta sehpa ve minik abajurun yanında küçük tablo ve büyük sarkık avize dikkat çeker.

Karşılıklı İki Dolap

blank

Karşılıklı iki dolabın arasında ikili koltuk yer alır. Yan tarafında tekli koltuk varken kenarlarda sehpa ve biblolar mekanı süsler. Orta sehpa çekmeceli bir yapıdadır.

Köşem

blank

Köşeli koltuk modeli tv ünitesinin tam karşısına konulur. Bir orta sehpa ve bir biblo dışında farklı bir tek halı yer alır.

Sarkıt Modası

blank

Yukarıdan sarkan spor bir sarkıt ile kombinlenen iki masa abajuru televizyonun kenarında tablonun altında yer alır. Bir orta sehpa ve ikili koltuk da tam televizyonun karşısında yer alır. Kenarda ise tekli bir koltuk vardır.

Üçlü Koltuk

blank

Üçlü koltuk ile yetinen kullanıcılar duvar biblosu ile yer kazanır. Ayaklı abajur ile bir pufun elik ettiği salonda post şeklinde halı kullanılır. Orta sehpa oldukça küçüktür.

Özel Duvar

blank

Duvarın özel kaplama yapılması ile hareketlendirilen alan televizyonun duvara monte edilmesi için kullanılmıştır. Köşe mobilyaların dışında bir orta sehpa ve kenarda bir çekmece tipli dolap yer almaktadır. Avize dışında iki sarkıt vardır ve halı kullanılmamıştır.

Tek Duvara Tablo

blank

Tek bir duvara tüm tabloların asıldığı tam karşısında vitrinin yer aldığı modelde köşeli oturma grubu kullanılmıştır. Masa ve sandalyeler koltukların karşı çaprazına koyularak zigon sehpalar kenarda yer alır.

Sade ve Rahat

blank

Üçlü koltuk ile bir koltuk pufundan oluşan oturma grubu duvara yaslanmıştır. Tek bir tablo yer alır. Orta büyüklükte bir halı ve onun üzerinde yer alan orta sehpa dışında yan sehpa ve ayaklı abajur koltuğun birer kenarında yer alır.

Birleşik Modeller

blank

Televizyon sehpasının yan kısmında yer alan kapalı raf ve dolap üzerinde bir ayna asılıdır. İki tek koltuk ve üçlü farklı bir koltuk ve puf dışında sehpa yoğun olarak kullanılmıştır. Bir tablo dışında televizyon ve vazo gibi objeler yer alır.

Raf Kullanışlılığı

blank

Büyükçe bir rafa sıralanan pek çok biblo ve görsel dışında sade olan alanda üçlü büyük koltuğun üzerinde büyükçe bir tablo asıdır. Bir orta sehpa ve pufun yer aldığı mekanda bir de halı vardır.

Farklı Koltuklar

blank

Bir farklı tek koltuk ile üçlü farklı bir koltuk ile çapraz konulan oturma alanları post halı ile bütünleştirilir. Puf görünümlü koltuk yapısının yanında sehpa yer alır.

Çubuk Perde

blank

Çubuklu perde siyah askı halkaları ile renk uyumu içerisinde olduğu beyaz bir görünümdedir. Üçlü koltuğun yanında yer alan puf dışında beyaz bir tabure puf yer alır. Tekli bir koltuk ile büyük vazolar dışında ayaklı bir abajur yer alır.

Salonlu Mutfak

blank

Uzunca bir raf hem mutfak hem salon duvarına kadar uzatılmış olup üzeri tablolar ile süslüdür. Yuvarlak büyük avizeler vardır. Bir kenarda üçlü koltuk ve abajur, sehpa üçlüsü varken diğer tarafta yemek masası yer alır.

Ayaklı Çekmece

blank

Ayaklı çekmece ayrıntısının duvar kenarında yer aldığı modelde büyük tablo duvara bitişik koltuğun üzerinde yer alır. İki sandalye bir tek koltuk ve orta sehpa ile bir bütün oluşturulmuştur.

Raf ve Vestiyer

blank

Duvara raf olarak takılan ahşabın altında askılıklar bulunur. Onun altında yer alan gözlü raflı dolap kullanışlı olup ön kısmında köşe takımı yer alır. Halı ve yer minderleri birbiri ile uyumludur. Ayaklı abajur duvar kenarında yer alır.

Fıçı Sehpa

blank

Üçlü koltuğun yanında yer alan fıçı sehpa, oval altı delikli metalik orta sehpa ve hasır koltuk bir orta alan oluşturmuşlardır. Şömine bulunan mekanın üstünde bir tablo yer alır onun yanında ise bir adet gümüşlük yer alır.

Çapraz Avize

blank

Çapraz değişik avize ile tamamlanan bu tasarımda meral ve ahşabın su borusu tarzında yapılmış rafı görülür. ikili koltuk ve iki tekli koltuk dışında bir sehpa yer alır. Bu alanın biraz dışında masa ve sandalyeler konumlandırılmıştır. Duvarlarda tablolar yer alırken üçlü koltuğun yan tarafında bir yer kitaplığı göze çarpar.

Mekanların daha keyifli hale gelmesi bu küçük ayrıntıların yan yana gelmesi ile oluşturulabilir. Bu şekilde misafir ağırlarken ve dinlenirken daha çok alana ve çok daha fazla rahatlığa ulaşmak mümkün olacaktır. Ayrıca şıklıktan ödün vermeden bu işlemleri yapmak ev sahiplerini mutlu edecektir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir