Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Küçük Alanlar İçin 12 Harika Gizli Depolama Alanı

blank

Küçük bir yerde yaşadığınızda ana probleminiz depolama olacaktır. Eğer çok fazla alan ziyan etmeden bu problemi çözebilirseniz, başka şekillerde keyfini çıkarabileceğiniz daha fazla alana sahip olursunuz. Ayrıca odanız daha büyük ve daha havadar olacaktır, zaten küçük evlerde sahip olunmak istenen özellikle genelde budur.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-1

Yatağın altında çekmeceler oluşturup bunları depolama için kullanmak oldukça yaygın bir fikir ve hemen hemen herkes bunu biliyor.Fakat yatak odası zemininin altını depolama için kullanmak gerçekten akıllıca ve küçük bir odadaki alanın tamamını değerlendirebilmek için de harika bir çözüm.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-2

Yatak odasında vazgeçemeyeceğiniz şeyler vardır ve bu şeyler genellikle rahatınızı sağlarlar. Yatak başlığı da bu materyallerden biridir fakat bu, onu aynı zamanda depolama için de kullanamayacağınız anlamına gelmiyor. Bu yatak başlığı aynı zamanda oldukça pratik bir depolama alanı ve hemen hemen her objeyi koyabilmeniz için de oldukça uygun.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-3 harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-3-1

İlk bakıldığında görülen içinde hiçbir şey olmayan boş bir oda olabilir fakat üzerine yatak, koltuk ve bir duvar ünitesi yerleştirebileceğiniz bu yükseltilmiş platform aslında sürprizlerle dolu. Platform birkaç çekmece ve farklı depolama alanları barındırıyor, bu sayede eşyaların ayak altında olmasını engelleyebilirsiniz.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-4

Merdivenleri depolama için kullanmak modern evlerde gerçekten yaygınlaşan bir fikir haline geldi. Alan kazanmanın oldukça akıllıca ve pratik bir yolu çünkü. Bu yüzden eğer merdiveniniz varsa hatta yalnızca bir ya da iki basamağa sahipseniz bile, bu seçeneği değerlendirmelisiniz.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-5

Mutfak muhtemelen evin depolama alanına en çok ihtiyaç duyulan alanıdır. Bu yüzden de kolayca dağılmaya ve her şeyin yerle bir olmasına çok yatkındır. Fakat unutmayın ki her zaman değişik yollarla depolama yapabilmek mümkündür. Örneğin bu kahvaltı köşesi de sürprizlerle dolu bir alan.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-6

Bazen kendinizi bir ikilemde bulursunuz. Dizüstü bilgisayarınızda başladığınız bir işi bitirmeniz gerekiyordur ama aynı zamanda mutfak olmanız da lazımdır. Dizüstü bilgisayarınızı kucağınızda tutup kendinizi rahatsız etmek yerine, yalnızca bunun için tasarlanmış bir çekmeceniz olmasına ne dersiniz?

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-8

Merdiven basamaklarının arasında bulunan alan genellikle ölü bir alandır. Bu alanı yalnızca bir merdivenden diğerine geçmek için kullanırsınız. Ama bu alanı depolama için kullanarak avantaj sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu kullanım oldukça gizemli bir havaya da sahiptir.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-9

-Çekme ray sistemine sahip olan dolaplar da oldukça pratik, özellikle mutfakta. Çöp kutularını gözden uzak bir yerlerde saklamak ama gerektiğinde kolayca erişebilmek gerçekten oldukça güzel ama bunu yalnızca çöp kutularında değil, depoladığınız farklı şeyler için de kullanabilirsiniz.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-10

Mutfaklarda genellikle kahvaltı köşesi de bulunur. Bu köşelerde bir şeyler okumak da harikadır. Eğer akıllıca bir seçim yaparsanız, bu köşelerin iç kısımlarını da depo alanı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin üst kısımlarda birkaç çekmece oluşturabilirsiniz.

Eğer bir şeylere ihtiyacınız olduğunda sürekli kalkmanın size rahatsızlık vereceğini düşünüyorsanız, bu çekmeceleri başka bir alana da yerleştirebilirsiniz. Bu sayede köşenin iç kısmını yine kahvaltı alanı olarak kullanabilirsiniz.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-11

Her evde ciddi anlamda bir şeyler için kullanılması hemen hemen imkansız olan bazı ölü alanlar bulunur. Bu alanlardan bazıları da resimde görebileceğiniz gibi köşelerdir. Bu alanlardan avantaj sağlamanıza yardımcı olacak harika bir çözüm bulduk: çekmeli dolaplar, küçük eşyalarınızı depolamak için harika aynı zamanda organizasyon için de size çok yardımcı olacak.

harika-depolama-gizli-depolama-fikirleri-12

Daha önce de bahsettiğimiz gibi yatağın alt kısmını depolama için kullanmak oldukça yaygın ama genellikle biz yalnızca kenarlarını kullanıyoruz. İşte size yatağın altındaki bütün alanın depolama için kullanılabileceği güzel bir örnek ve bu örnek basit bir hareketle bütün yatağı kolayca kaldırmanızı sağlayan bir mekanizmaya da sahip.

2 Yorum

2 Comments

 1. blank

  Neslihan Arık

  at

  Herşey çok güzel fiyatları ne kadar olduğunu nasıl ulaşıl canı yazmamışsınız çocuk odası süperdi kendine ayit evi olan biri için süper bişey kendime ayit bi evim olsa her yerini yaptırırdım kolay gelsin

 2. blank

  Evden

  at

  Elinize sağlık çok faydalı bir paylaşım olmuş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir