Küçük Alanlar İçin Aklınızı Başınızdan Alacak 15 Yemek Masası

Mutfak dışında, yemek yapmayı ve sofra hazırlamayı seven insanlar yemek alanlarının güzel olmasını isterler- bazıları yemek odası tercih eder, bazıları ise mutfak. Birçok farklı ismi olsa da yemeklerimizi yediğimiz yer hep aynıdır. Kahvaltı da olsa, öğle yemeği de olsa, akşam yemeği de… Çok fazla alana sahip olmadıkları halde yemek yemek için ayrı bir alan oluşturmak isteyen insanlar; neden olmasın? İstediğiniz her şeyi içinde bulabilmeniz evi ev yapar sonuçta, değil mi?

Bu yüzden biz de sizin için Küçük Alanlar İçin Uygun 15 Harika Yemek Masası koleksiyonu oluşturduk, bir göz atmanız size çok faydalı olabilir. Yemek yeme alanınızın küçük olması illa küçük bir yemek masası seçmek zorunda olduğunuz anlamına da gelmiyor, genellikle önemli olan teknik sahip olduğunuz yere uygun genişlik ve uzunlukta bir masa tercih etmektedir. Aşağıda sizin için birçok örnek toparladık, hadi bir göz atın!

L şeklindeki koltuk için uyumlu yastıklar ve boydan boya ışıklandırılmış sakin bir alan. Yemek alanınız için bu renk tonlarını tercih etmek isteyebilirsiniz.

De Sousa ‘nın alanı gözle görülür biçimde genişlettiğini fark etmişsinizdir, ana zemini açarak daha geniş bir ortam oluşmasını sağlamış. Mutfağa, salona, ya da merdivenlere… Yemek odası nereye açılırsa açılsın güzel bir manzaraya sahip olmasını isteyeceğiniz alanlardan biri.

Bu büyük ölçekli siyahlarla kaplanmış beyaz yemek odası tamamen dramatik bir görüntüye sahip, hem de bir sürü. Bu dizayn yalnızca masanın üzerinde yeterli ışık olmasını sağlamakla kalmıyor aynı zamanda odanın odak noktasının yemek alanı olmasını da sağlıyor.

Cristine’in artistik yaklaşımı birçok farklı oda için harika görüntüler ortaya çıkarıyor. Bütün ev, bu yemek odası da dahil olmak üzere oldukça Avrupai, çağdaş, temiz ve minimal bir görünüme sahip.

Bu geçişli yemek odasında kümelenme yok, geçişler oldukça temiz fakat kumaşlı sandalyeler, sanat eseri, yuvarlak masa, açık tavan tahtaları ve ahşap dokunuşlar ortamın sıcacık olmasını sağlamış.

Küçük bir alan ve sekiz kişilik bir aile için, bu tasarımcı oldukça sevimli bir yemek alanı oluşturmuş -bütün ailenin oturmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış ve oldukça hoş görünüyor.

Bu yemek alanının sahip olduğu depolama alanlarını biz çok sevdik- porselenleriniz, şarabınız ve gerekli olan diğer malzemeleri de depolamanızı sağlayacak kadar geniş bir dolaba sahip. Bu yemek alanında kullanılan bütün ahşap malzemelerin ise siyah sandalyeler ile eşleştiğini söylemek yanlış olmaz.

Akıllıca Dizayn edilmiş bu yemek alanı ise kesinlikle uygunluk kategorisine giriyor. Yemek alanının yanında oldukça güzel bir ikinci mutfak görevi gördüğü gibi aynı zamanda hem buzdolabı hem de buzluk olarak görev gören çekmeceleri mevcut, kahve gibi içecekleri servis etmek de oldukça kolay görünüyor. Evde ve bar kısımları da harika kestane ağacı kapılar sayesinde kolayca gözden kaybolabilir.

Bu kayar ahır kapıları kesinlikle ve kesinlikle baş döndürücü! Siyah olarak tercih edilmeleri sandalyeler ve hatta ışıklandırma ile uyumlu bir tercih olmuş! Odanın farklı alanlarından kendini gösteren kahverengi ve beyazlar ise odanın genel atmosferine mükemmel bir etki vermiş!

Temiz geçişler ve ışıklandırma, ferah renklerden oluşan bir palet ve işte size 1930 ların evinden gelen ama aynı zamanda da yeterince modern bir yemek odası. Bütün elementlerin dikkatli ve planlanmış olması da alanın stilini ve fonksiyonelliğini maksimuma çıkarmak için anahtar gibi.

Peter Sellar bu karede yemek alanından salona kadar olan alanları ve hatta yatak odasını bile kadraja almayı başarmış! Dört kişilik bu yemek alanı salonun ortasına yerleştirilmiş- harika bir ışıklandırma ile eşleşen mobilyalar ise göz kamaştırıyor!

Kıs boylarda tercih edilen mobilyalar bu odanın zemin planının açık bir şekilde ortada olmasını sağladığı gibi kişisel yapım yemek masası da kalabalık yemek partileri için tasarlanmış. Çocukların dağınıklıklarını temizlemenin kolay olması açısından da burada kullanılan sandalyeler mibro fiber malzemeden yapılmış.

Bu çağdaş alanda ise geniş ve hoş bir masayla birlikte oldukça kullanışlı ve güzel bir banket kullanılmış

Bu fotoğraf da gördüğünüz şey Güney Bristol’da bulunan bir evdeki sıradan bir mutfakta yemek alanının daha açık ve havadar olması için yeniden yapılandırmış hali.

Burası orta çağların ve modern iç mekanların bir karışımı gibi adeta. Kullanılan mobilyalar harika! Kullanılan eşyaların birbirini tamamlaması sonucu dergilerde göreceğiniz cinsten bir görünüm elde edilmiş!

Evet, harika parçalara sahip bu listeminizin sonuna geldik. Küçük Alana Sahip İnsanlar için 15 harika yemek masası isimli yazımız muhakkak küçük dairelerde yaşayan arkadaşlarınız için günün her anında bir ilham kaynağı olabilir. Dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımıza da bir göz atabilir ve bize ne düşündüğünüzü söyleyebilirsiniz! Gününüz güzel geçsin!