Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için Yaratıcı Fikirler

14.01.2017
78.161
Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için Yaratıcı Fikirler

Oturma odaları, ev içerisinde en çok kullanılan alanlar arasında geçer. Eğer oturma odası için ayrılan alan küçükse, işlev açısından daha pratik ve kolay uygulamalar tercih edilmelidir. Fonksiyonel mobilyalar, işlev sağlayacak süsleme detayları ve her yüzeyin alan içerisinde değerlendirilmesi gibi detaylar ile küçük oturma odaları tasarlanabilir. Küçük oturma odası dekorasyonu için fikirler veren bu örnekler, her mekana uyarlanacak şekilde değiştirilebilir. Aynı şekilde uygulanabilecek birçok örnek de mevcuttur. Mobilya ve malzeme seçimi, renk kullanımı ve yüzeylerin değerlendirilmesi, alanı daha geniş göstermek ve yerden kazanç sağlamak adına çok önemlidir.

Oturma odaları için aslında iki duvar yüzeyinin bile yetebileceğini kanıtlayan bu örnekler sayesinde, stüdyo dairelerin tasarımı da kolaylıkla tamamlanabilir. TV ünitesi tasarımları, balkonun oturma odası ile ilişkilendirilmesi ve malzeme seçiminin oturma odasına olan katkısı da örnekler aracılığı ile algılanabilecektir. Modern bir oturma odası için çok büyük bir alanın şart olmadığını siz de anlayacak ve dekorasyonunuzu kolayca tamamlayacaksınız.

1. Kare Şeklinde Yapılabilecek Pratik Tasarımlar

Mobilyaların çevrelemesi ile oturma odasının şekilleneceği kare biçimindeki kullanışlı mekanlara bir örnek. Her yüzeyin değerlendirilmesi ile mekan küçük de olsa işe yarayacaktır.

2. Oturma Odası için Beyaz Kullanımı

Eğer alan küçükse, oturma odasının daha ferah ve büyük algılanması için beyaz rengi kullanılabilir.

3. Küçük Dekoratif Ürünler Kullanmak

Süsleme detaylarına küçük de olsa yer vermek istiyorum diyenler, çok büyük dekoratif ürünler seçmemelidir.

4. L Koltuk Modellerinin Kullanımı

Küçük oturma odaları için keyifli oturma alanları oluşturacak L koltuk modelleri, işlevsellik açısından da en iyileridir.

5. Uzun ve Dar Oturma Odası Modelleri

Bir yüzeyde oturma alanlarını çözdükten sonra karşı yüzeyde TV ünitesi ve kitaplık gibi ihtiyaçları çözerek pratik bir alan sağlayabilirsiniz.

6. Kare Oturma Odaları için Bir Örnek Daha

Aslında küçük bir oturma odası için en ideal alan şekli kare olarak belirtiliyor. Her mobilyanın birbirine yakın olması ve alan oluşturması yeterlidir.

7. Dekorasyon İçin Duvarları Kullanın

Yeterli alan olmayan bir oturma odasında zemini sadece işlev için değerlendirip süsleme detayları için duvarları kullanmayı deneyin.

8. İnce Detaylandırılan Mobilyalar

Küçük bir oturma odası için ağır ve büyük mobilyalar uygun olmaz. Daha ince iskelet sistemleri ile üretilen ahşap mobilyalar mekana yakışacaktır.

geri1 of 5
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image