Küçük ve Kullanışlı Banyolar için 27 Tasarım Fikri

İster inanın ister inanmayın ama küçük banyolar da doğru dekore edildikleri takdirde oldukça güzel ve kullanışlı olabilirler. Birçoğumuz küçük alanlarda yaşıyoruz ve bu yüzden de evimizin her odasını daha kullanışlı hale getirebilecek çözümler arıyoruz. Küçük bir banyo da harika bir banyo haline gelebilir, tek yapmanız gereken basit birkaç kuralı takip etmek.

Alanın çoğunluğunu kaplayacak bir küvet kullanmak yerine, köşeye yerleştirebileceğiniz bir duşakabin tercih edin. Bu sayede alandan tasarruf edebileceğiniz gibi, duşakabinin içine bir duşakabin küveti yerleştirerek bir duş odası da oluşturabilirsiniz. Son birkaç yıldır, duş odası olan banyolar bir hit haline geldi çünkü normal küvetlerden çok daha az yer kaplıyorlar. Duşakabinin etrafında kullanılacak bir cam sayesinde, bir illüzyon yaratılarak alanın daha geniş olduğu hissi verilebilir çünkü bu sayede odanın iki ucunu da görebilirsiniz. Eğer mümkünse bir mini-klozet kullanarak alanı daha da genişletebilirsiniz. Depolama için ise yerden tavana kadar uzanan raflar kullanıp, bütün gerekli eşyalarınızı bu alanda bulundurabilirsiniz.

kucuk-ve-kullanisli-banyolar-icin-27-tasarim-fikri-2

Daha havadar bir alan oluşturabilmek adına parlak renkler kullanmalısınız. Bunun için ve bu konuda en iyi sonuçları alabilmek için beyazı tercih edebilirsiniz. Koyu renklerden kaçınmaya çalışın çünkü bu renkler alanı “kapatacaktır”. Daha büyük aynalar tercih ederek yine bir göz yanılması oluşturabilir ve daha geniş bir alan hissi yaratabilirsiniz. Son olarak aydınlatma konusunda oldukça dikkatli olmalısınız çünkü yetersiz ışıklandırma her zaman dar bir alan hissi verecektir.