Kullanışlı Mutfak Çekmeceleri

Dekorasyon deyince ilk aklımıza gelen estetik, sanatsal düzen gelmektedir. Tam bir ifade ile tanım yapmak gerekirse dekorasyonu; yaşam mekânlarının kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlenmesidir. Son zamanların gözdesi mutfak çekmeceleri dekor açısından büyük öneme sahiptir. Mutfağın belli bir düzene sahip olması estetik görünümü ile kullanışlı mutfak çekmeceleri iş yoğunluğunu en az seviyeye çekmektedir.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-1

Bu tasarım ile küçük mutfak aletlerinizi çekmecelerinizde saklayarak tezgâhınızın boşalmasını sağlaya bilirsiniz. Size kalan çalışma alanı ile daha rahat işlerinizi yürütürken mutfağınızın düzeni de böylece bozulmamış olur.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-2

Çekmecelerde tabaklarınız için özel bölmeler ayrılması enteresan fakat bir o kadar kullanışlı bir fikir. Bu zarif tasarımlı çekmecelerinizi bulaşık makinenizin yanında yer alması sağlandığında iş yükünüz biraz daha hafifleyecektir.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-9

Çöp kutularını bize fazlalık gibi geldi ayrıca düzen ve görüntü açısından nereye koysak tamam oldu diyemedik ama şimdi harika tasarımlı çekmecemiz ile çöpümüz ortada görüntü kirliliğine neden olmayacaktır.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-7

Derin baharat çekmecelerimiz baharatlarımızı nereye koysak derdine son verirken düzenli bir mutfağa sahip olmamızı sağlayacaktır.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-4

Kuru bakliyatlarınızı çekmecelerde muhafaza edebilirsiniz ama güzel bir şekilde sıralama yapmanız gerekmektedir. Kavanozlarınızı dik bir şekilde yerleştirerek düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-3

Dolap raflarına koyulan tabaklar artık çekmecelerde eşsiz bir düzene sahip oluyor.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-5

Kışın yaptığınız reçelleri koyduğunuz kavanozları saklayacak bir yer düşününce koca bir dolap aklınıza gelebilir belki fakat bu tasarıma baktığınızda incecik bir çekmece ve ergonomik bir tasarım görülüyor.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-6

Çekmece içinde kendisinden bulunan düzenleyici ile çekmecelerinizin dağınık olmasını engellemiş olacaksınız.

kullanisli-mutfak-cekmeceleri-8

Mutfağınızda bütün halde duran bu dolabı açtığınızda altta 3 sıra çekmece üste de 3 sıra raf bulacaksınız. Geniş hacimleriyle mutfağınızda tam bir kurtarıcı olacaktır.