Modern ve Şık Masa Süsleme Fikirleri

Kurulan masalar ve misafirler için hazırlanan sofralar, küçük detaylar ile çok daha şık bir görünüm kazanabilir. Masanın bu şekilde detaylandırılması, çok daha keyifli bir yemek alanı oluşturmak için ideal bir tercih olacaktır. Masa süsleme fikirleri için sunulan bu örnekler uygulanabilir ve örnekler farklı şekillerde değiştirilerek de uyarlanabilir. Her büyüklükteki masa için kolaylıkla uygulanabilecek masa süsleme fikirleri ile misafirler çok daha modern sofralarda ağırlanabilecek.

Masaların süslenmesi ve sofraların bu tarz detaylar ile daha etkili bir görünüm kazanması ile, yemek yemek de daha keyifli bir hal kazanacaktır. En sade ve yalın masalar, çiçekler, renkli mendiller ve sofra örtüleri ile daha şık durabilir. Çok küçük süsleme detayları dahi, sofralar için yeterli süsü oluşturabilmektedir. Sofranın rahat bir şekilde kullanılmasını engellemeyecek derecede detaylandırılması ve masa süsleme fikirleri için işleve de önem verilmesi gerekir. Böylelikle hem kullanım açısından rahatlık sağlayan hem de estetik duran masalar kurulabilecektir.

1. Kadehlerden Mumluk Yapımı

Masanın ortasında konumlandırılabilecek mumluklar için altlık olarak kadehleri ters çevirip kullanmayı deneyebilirsiniz.

2. Kadehleri Değerlendirmek En Kolayı

Kadeh içerisinde de mumların koyulması ile sofra için güzel bir süsleme detayı oluşturulabilir. Ahşap bir altlık da çok şık duracaktır.

3. Bardaklar, Çiçekler ve Dekoratif Mumlar

En sade ve yalın sofraları bile hareketlendirmeye yetecek, çok şık bir masa süsleme önerisi. Çiçekler ve bardaklar ile birlikte kullanılabilir.

4. Pratik Bir Mendil Katlama Örneği

Sofraların olmazsa olmazı mendillerin sunumu için de bu şekilde pratik ve modern bir katlama örneği uygulanabilir.

5. Keyifli ve Eğlenceli Sofralar için Bir Örnek

Mendillerin katlanmasına eğlence ve keyif katacak, çocuklar için ideal sayılabilecek bir mendil örneği.

6. Tüm Mendillerin Bir Arada Sunumu

Kullanılacak mendil sayısı kadar ayrım yapıldıktan sonra, ayrı ayrı koymak yerine bu şekilde bir arada da sunum sağlanabilir.

7. Güzel Kokular Sağlayacak Şık Bir Detay

Kış sofraları için ideal bir süsleme detayı olacaktır. Portakal kabuklarının vereceği hoş koku da sofraya keyif katacaktır.

8. Kokulu Mumluklar Yapın

Yine sofralara hoş kokusu ile keyif verecek, yapımı oldukça basit mumluklar elde edebilmek için portakallar size yetecek.

9. Servis Tabaklarını Değerlendirin

Yükseltili bir dekorasyon sağlaması açısından servis tabaklarını çiçekler ve mumlar ile detaylandırıp kullanabilirsiniz.

10. Bahçe için Kurulabilecek Çok Modern Bir Sofra

Ahşap ve ağaç detayları ile oldukça modern ve doğal görünen, bahçelere de çok yakışacak bir sofra örneği.

11. Yaz Sofralarına Ferahlık Katacak Bir Süsleme

Ferah ve hoş kokular sağlayacak, yaz sofralarına çok yakışacak renkli bir sunum ve süsleme örneği. Limonlar aynı zamanda kullanılabilir.

12. Servis Sunumları için Küçük Detaylar

Bahar çiçekleri ile detaylandırılacak servis sunumları, sofrada olan herkes için çok anlamlı olacak ve masaya renk katacaktır.

13. Doğayı Sofralarınız için Değerlendirin

Ahşap ve odun parçaları, bahar çiçekleri ve bunun gibi doğadan alınabilecek malzemeler, sofralara en çok yakışacak süsleme ürünleridir.

14. Kalabalık Sofralar için Bir Süsleme Örneği

Büyük ve kalabalık sofralarda da doğadan alınan ürünler çok daha etkili bir sofra süslemesi sağlar. Masanın uzunlamasına tasarlanması ve her yüzeyde çiçekler bulundurulması şıklık katacaktır.

15. Çocuk Partileri için Bir Süsleme Örneği

Doğum günleri ve bunun gibi etkinliklerde çocuk sofralarını rengarenk detaylarla hareketlendirmek ve onlara özel süslemeler eklemek çok iyi olacaktır.

16. Çocuklar için Balonlarla Süslenmiş Bir Masa

En sevdikleri oyuncaklardan birisi olan balonlar, masa süslemelerine de çok yakışacak ve doğum günü partilerine de renk kazandıracaktır.

17. Hasır Kumaşlar Sofralara Çok Yakışıyor

Beyaz ağırlıklı bir bahar sofrası üzerinde, hasır kumaşın şıklığı ve modernliği gerçekten ideal bir süsleme örneği olşuturmuş.

18. Kurdele Detayı ve Hasır Kumaş Örneği

Kurdeleler ile devam ettirilen sofralar, hasır kumaş şıklığı ile birleştirilmiş ve masa süslemesi minimal ancak çok etkili şekilde tamamlanmış.

19. Bahar Sofralarına İdeal Bir Örnek

Çimlere kadar uzanan süsleme detayları ve fiyonklar ile, bahar sofraları oluşturulabilir. Düğün masaları için de ideal bir süsleme detayıdır.

20. Düğün Masalarında Çiçek Etkisi

Düğünlerde süslenen masa ve sandalyeler için daha doğal ve modern duracak bir süsleme detayı. Çiçekler masalar için en ideal süs ürünüdür.

21. Kırmızının Sofralardaki Modern Duruşu

Çok etkili ve şık bir sofra dekorasyonu olduğunu söylemek mümkün. Kırmızının sofra süslemelerine çok yakıştığını da kanıtlar niteliktedir.

Renkler, malzemeler ve çiçekler ile detaylandırılabilen masalar, çok daha modern ve kullanımı keyifli sofralara dönüşebilmektedir. Misafirler için hazırlanabilecek, düğün organizasyonlarında masa ve sandalyelere uygulanabilecek bu fikirler, her akşam yemeğinin yendiği masada bile uygulanabilir ve yemek saati her gün çok daha anlamlı bir şekilde yaşanabilir. Masa dekorasyonu deyip geçmemeli ve sofraları daha keyifli hale getirecek bu tarz masa süsleme fikirleri uygulanmalıdır.