Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Mutfağınızı Düzenlemek ve Depolamak için 65 Yaratıcı Fikir

29.01.2015
310.691
Mutfağınızı Düzenlemek ve Depolamak için 65 Yaratıcı Fikir

Yetişkinler olarak herhangi bir konuda problem yaşadığımızda da yapmamız gereken ilk şeyin düzenli olmak olduğunu öğrendik. Mutfak organizasyonu oldukça hilelidir çünkü dikkat etmeniz gereken birçok küçük şey bulundurur. Dolaplar ve çekmeceler bir yerden sonra yeterli gelmemeye başlar bu yüzden yeni ve yaratıcı çözümler edinmek gerekir.

Duvar Depoları

mutfak-depolama-ve-duzenleme-fikirleri

Ikea’nın tasarımı Fastbo ile tezgah duvarınızı bir depo ünitesine çevirebilirsiniz. Bu tasarım sayesinde materyallerinizi asabilirsiniz. Kaşık vb materyalleriniz ve hatta taze baharatlarınızı da saklayabileceğiniz bir alan oluşturun.

mutfak-depolama-ve-duzenleme-fikirleri-1

mutfak-depolama-ve-duzenleme-fikirleri-1-0

Olabildiğince çok materyali bir arada depo etmeye çalışın. Tavalarınız ve kavanozlarınız için tasarlanmış bir tafa baharatlıklarınızı da koyabilir, kaşık vb materyallerinizi göz önünde tutabilirsiniz.

mutfak-depolama-ve-duzenleme-fikirleri-2

Tahtalara mendil ya da el havlusu dikerek aletleriniz için depo cepleri yapabilirsiniz. Eğer mutfağınızda taşralı bir hava istiyorsanız bu tasarımlar harika olabilir.

mutfak-depolama-ve-duzenleme-fikirleri-3

Materyallerinizi farklı amaçlar için kullanmaktan çekinmeyin. Örneğin bir tırmık mutfak malzemelerinizi asmak için harika bir depolama çözümü olabilir. Duvara yerleştirin ve dişlerini askı olarak kullanın.

mutfak-depolama-ve-duzenleme-fikirleri-4

Bütün o tencereler ve tavalar dolaplarda saklandığında hem düzenlemesi zor hale gelir hem de oldukça fazla yer kaplarlar. Daha pratik bir çözüm olarak onları duvara asmayı deneyebilirsiniz. Mutfak tezgahınızın arkasında yüksek bir alan oluşturun ve onları asmayı deneyin.

mutfak-depolama-ve-duzenleme-fikirleri-5

Mutfak havlularınızı asmak için mandal kullanabilirsiniz. Tahta mandalların bir tarafına tutkal sürün ve duvara yapıştırın. Havlularınızı asmakta bu tarz bir tasarım kullanabilirsiniz.

geri1 of 9
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar
  1. W16 dedi ki:

    Fikirler için teşekkürler, gerçekten güzel derleme yapmışsınız.

  2. ergun ebru dedi ki:

    Merhaba, yazınızı ilgi ile okudum, çok sevdim, dolu dolu olmuş tebrikler 🙂 Görseller çok güzeldi ben en çok tahtanın üstündeki mendile bayıldım 😀

  3. Engin dedi ki:

    Çok iyi fikirler var. Tamam hepsi değil ama seyrettikçe , araştırdıkça çok iyi işler çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image